Růstová retardace plodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikola0000
Povídálka 30 příspěvků 01.01.17 19:06
rustova redardace plodu

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli máte zkušenosti sem už zoufalá momentálně sem nemocnici na rizikovy sem 36+3 a malý mel před 4 dny 1992kg říkali že placenta spatne vyživuje miminko ale stále něco málo mu dava takže zatím nechají malyho bříšku to čekání me ničí když nevím jestli bude v pořádku o14dni má menší tělíčko.. něco sem si přečetla ale budu ráda za naky informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

niki V
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 01.01.17 19:21

Neboj se bude to dobré, vetšinou se v takovém případě narodí zdravé jen menší mimčo, a odhad také není vždy přesný, může vážit víc. Muj prcek se narodil 33+2 a vážil 1980g, v tomto týdnu ještě nejsou uplně dovivinuté plíce a sací reflex atd, ty už jsi dál, takže i když bude miminko menší už by takové problémy mít nemělo. Držím palce :kytka:

sara1000
Kelišová 5559 příspěvků 2 inzeráty 01.01.17 19:41

@Nikola0000
Prozivala jsem to stejne. Miminko bylo o 3tydny pozadu telickem, briskem az 4tydny.
Take padl pojem, ze by mohlo spatne rust az se narodi.
Vahovy odhad v 40+0 byl 2,100kg. Dcerka se vyvolavane narodila ve 40+1 s vahou 2,650.Takze v odhadu se sekli o 550gr.Byla mensi, drobnejsi, takiva nunaci :lol:
Nicmene byla a je naprosti zdrava.Ted je ji 6let…

sara1000
Kelišová 5559 příspěvků 2 inzeráty 01.01.17 19:42

@Nikola0000
Jeste dodam, ze pred pul rokem jsem porodila druhou dceru a bylo to v blede modrem.Jen mela 2,840.Ale po zkusenostech s prvni dcerou se nad tim jiz nikdo moc nepozastavoval.

makousek 83
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 14 inzerátů 01.01.17 19:56

Také jsem si tím prosla přesně loni. Jezdila jsem na kontrolu každý týden od 31.tt neodpovidala asi o 3 týdny nakonec jsem rodila vyvolávané den před termínem. Mala měla 2870g a 47cm.Byla jsem z toho na nervy, ale zvládla jsem to díky tak častým kontrolám. Teď budeme mít rok a je pořád takový drobek cca 8 kg a 75 cm

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22858 příspěvků 01.01.17 20:10
@Nikola0000 píše:
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli máte zkušenosti sem už zoufalá momentálně sem nemocnici na rizikovy sem 36+3 a malý mel před 4 dny 1992kg říkali že placenta spatne vyživuje miminko ale stále něco málo mu dava takže zatím nechají malyho bříšku to čekání me ničí když nevím jestli bude v pořádku o14dni má menší tělíčko.. něco sem si přečetla ale budu ráda za naky informace

Mám už 7 letýho kluka s IUGR(růstová retardace), o které se do narození nevědělo. Malý se narodil 38+2 s váhou 1940g. Je teda pořád drobnější a hodně hubený, ale zdravý. Neboj pokud to víš předem a jsi hlídaná, tak to bude v cajku.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 20:16

Jo taky mě sledovali. Na jedne kontrole dokonce namerili ze behem 14dnu od posl. kontroly ztratila ze své váhy. Jelikoz ale ozvy byly ok a prutoky taky, tak jsem jen jezdila pak jednou týdně na kontrolu, nakonec naprosto zdrave miminko 3110gr. Vis kolik si vazila ty jako novorozenec? Me se na to ptali, take jsem byla lehci a muze to byt dedicne. Ozvy ma ok i prutoky? Ty rozmery jsou nepresne, rikal mi ten dr vzdy na ultrazvuku, ze cim je mimino nize tim muze byt hlavicka splaclejsi, a staci kdyz nameri o mm mene a hned ta hlavicka je take o dost mensi tim padem kilogramy take. Pokazde meril jiny doktor - co doktor to jina ruka a odhad.

Edit: jo jeste jsem si vzpomnela ze take pokazde hlidali mnozstvi plodove vody zda se neco nedeje. Ale jelikoz jsi primo v nemocnici tak verim ze vse také hlídají.

Příspěvek upraven 01.01.17 v 20:19

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 01.01.17 20:18

Neboj, to bude dobrý :hug: ve 40tt je normální váha 2,5 kila a více, to si myslím, že za 3,5 týdně může půl kila klidně nabrat, i mnohem víc. je určitě drobnější, ale nepřijde mi to nějak patologický. průměr je 3,5 kila, a rodí se spoustu 4 a vícekilových, tak jiný mimča ten průměr musí dělat z druhý strany. byla bych v klidu, žádný stres, užívej si těhotenství, myslím, že pokud ještě tak 3-4 týdny vydržíš, porodíš krásný 2,5-3kg miminko..a co je malý, to je milý :hug:

Vince
Kecalka 345 příspěvků 01.01.17 20:52

Cekala jsem dvojcata, v den porodu byl vahovy odhad 2 a 2,5 kg a mely 2,5 a 3 kg. Takze dost velky rozdil :)

martula78
Kecalka 342 příspěvků 01.01.17 21:31

Mam tri deti, u druheho to bylo zjisteno v 8.mesici (pri porodu 2800gr). U te prvni to nezjistili vubec (2600gr pri narozeni), treti mel 2600gr. pri porodu. Vsichni jsou drobnejsi, na roce meli 8 kilo. Jen ta starsi se nam ted uz trochu vic vypapala a zakulatila -trochu moc. I ja s manzelem jsme meli pri narozeni pod tri kila, ale dr. proste maji svoje tabulky a kdyz to nejsou deti kolem 3,5kila tak se jim zdaji mala.

Nikola0000
Povídálka 30 příspěvků 01.01.17 21:44

Dekuji moc termín mám 26,1 takže bych byla nejradši kdyby mi porod vyvolat nemuseli opravdu mě tu hlídají takže sem trochu c klidu a uvidím co bude dál pichali mi teda na dozrani plic věřím že všechno bude ok jen me trochu vic vystrašili ze může byt postižený atd a pak reknou zase něco jiného

martula78
Kecalka 342 příspěvků 01.01.17 22:47

Hlavne se nestresuj. Miminko bude v poradku, jsi v nemocnici, pod dohledem, urcite ti delaji monitory jeho srcika, takze kdyby neco, muzes jit pripadne na sal. Me malou v brise i kazdy tyden „prevazovali“ul­trazvukem, aby zjistili, jestli pribira. Mesic jsem byla v nemocnici na hlidani, a pak me na mesic pustili domu a sla jsem v terminu na porod. Akorat se setri, kdybys byla doma, zadne velke uklizeni, tahani veci apod…

martula78
Kecalka 342 příspěvků 01.01.17 22:49

Navic mas do porodu jeste 4 tydny, a to miminko za mesic pribere nejvic - klidne i pul kila, coz by melo 2500 coz je pekne :-) Taky jsem kazdy tyden trnula, jestli mi nereknou, ze je to lepsi ukoncit, protoze uz nepribira. Nastesti mala pribirala, sice malo, ale jo.

Ivka87
Kecalka 154 příspěvků 02.01.17 06:25

Měla jsem před dvěma rokama to samé. Malá se narodila s mírama 1990g 45cm. Nakonec šla císařem v 37tt, kdy už v bříšku nerostla. Dostala jsem v noci vyvolávačku a ráno na monitoru zjistili, že by přirozený porod nedala. Pak byla ještě asi 10 dní na jipce v ikubátoru a po asi 17ti dnech jsme šly domů. No dcera je pořád drobek. V roce a půl měla 75cm a něco přes 8kg. Není žádný velký jedlík. Vývoj si jede vlastním tempem, nikam nespěchá=). Cvičily jsm vojtu, chodit začala v roce a půl.

Vince
Kecalka 345 příspěvků 03.01.17 22:43

Holky mely v roce taky 7 a 7,5 kg. Porad jsou drobne, ale jinak moc sikovne. Taky jsme melimu mensi problemy s prutokama. Mame velke stesti na doktorku, mela podobne drobnou dceru, tak byla v pohode.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >