Růstový spurt, nebo nemám mléko?

1
1.8.20 18:10

Růstový spurt nebo nemám mléko?

Ahoj, malého od narození trápily neskutečné koliky. Nespal jenom brečel dnem i nocí. Ma podezření na ABKM ale váhově přibírá velice dobře. Teď mu jsou 3,5 mesice. Držím dietu 14 dní a náhle kolika úplně přešla ale přišel další problém a to že je malej hrozně hladovej. Ve dne chce kojit kolem hodiny v noci kolem 1,5 až 2 hodin. U kojení se hrozně kroutí, musím kojit z obou a pak to končí hysterickym pláčem. Prsa se zdají být prázdná a zkusila jsem odsát po kojení a z jednoho neteklo už skoro nic a z druhého ještě 20 ml. Takto to trvá už pres týden. Je tohle růstový spurt dohromady s ustalením laktace, nebo jsem přišla o mléko? Malý přesto přibírá dost ale s tím že je hladový byl problém vždycky. Nikdy jsem se nedostala mezi kojením nad 2,5 hodiny a to ani v noci. A pokud jsem přišla o mleko mám běžet pro UM, aby treba aspoň na noc měl dost, ale jak to vyřešit s ABKM když to není potvrzené a jsem pořád ještě v tom prvním testování a kolika mohla přejít z jiných příčin? Moc děkuju za rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3561
1.8.20 18:26
@Ancaticho píše:
Ahoj, malého od narození trápily neskutečné koliky. Nespal jenom brečel dnem i nocí. Ma podezření na ABKM ale váhově přibírá velice dobře. Teď mu jsou 3,5 mesice. Držím dietu 14 dní a náhle kolika úplně přešla ale přišel další problém a to že je malej hrozně hladovej. Ve dne chce kojit kolem hodiny v noci kolem 1,5 až 2 hodin. U kojení se hrozně kroutí, musím kojit z obou a pak to končí hysterickym pláčem. Prsa se zdají být prázdná a zkusila jsem odsát po kojení a z jednoho neteklo už skoro nic a z druhého ještě 20 ml. Takto to trvá už pres týden. Je tohle růstový spurt dohromady s ustalením laktace, nebo jsem přišla o mléko? Malý přesto přibírá dost ale s tím že je hladový byl problém vždycky. Nikdy jsem se nedostala mezi kojením nad 2,5 hodiny a to ani v noci. A pokud jsem přišla o mleko mám běžet pro UM, aby treba aspoň na noc měl dost, ale jak to vyřešit s ABKM když to není potvrzené a jsem pořád ještě v tom prvním testování a kolika mohla přejít z jiných příčin? Moc děkuju za rady :srdce:

Jestli má ABKM, nemůžeš mu dát běžné UM. Chvíli vydrž, nebo, pokud ti pomůže nějaká jistota, ať ti doktorka napíše poukaz na speciální UM. A nebo prostě začni za 14 dní přikrmovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
1.8.20 19:54

@Ancaticho dítě mělo tříměsíční růstový spurt před pár dny (tedy trvalo to více jak týden), tak jsem kojila takto, prsa se mi taky nenalevaji, takže bych to viděla na to plus v kombinaci s těmito vedry…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
1.8.20 23:28

@Ancaticho Úplně můj případ. Začala jsem ke kojení přidávat UM a malý je zas jak vyměněný. Já měla pocit, že mám málo mléka. Vždy po kojení jsem ho položila a neskutečně začal řvát, u prsa mrcel a kroutil se. Takže UM nám pomohli a dnes jsme to zvládli bez něj, možna chtěly prsa svátek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama