Růstový spurt ve 3 měsících a um

7.2.20 09:36

Růstový spurt ve 3 mesicich a um

Ahoj holky. Tak zas po nějaké dobe mam otázku, malej celou dobu krasne jedl, pred cca týdnem se zacal odtahovat od flasky, pláče, nevypije tolik jako driv… mleko mame kendamil, myslim ze mu chutna pac nekdy to vypije uplne v pohode a někdy dela strašný sceny… muze se jednat o růstový spurt? V utery jsme byli na ockovani Prevenar 13 takze to ze mene ji muze byt i tim ale to odtahovani uz bylo par dni pred tim… jinak malej dobre prdi, i stolici ma jako vzdy 1-2 denne… uz nevim co s nim aby se v klidu najedl…malej mel 28.2. 3 měsíce…dekuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14255
7.2.20 09:50
@Lucinka1988 píše:
Ahoj holky. Tak zas po nějaké dobe mam otázku, malej celou dobu krasne jedl, pred cca týdnem se zacal odtahovat od flasky, pláče, nevypije tolik jako driv… mleko mame kendamil, myslim ze mu chutna pac nekdy to vypije uplne v pohode a někdy dela strašný sceny… muze se jednat o růstový spurt? V utery jsme byli na ockovani Prevenar 13 takze to ze mene ji muze byt i tim ale to odtahovani uz bylo par dni pred tim… jinak malej dobre prdi, i stolici ma jako vzdy 1-2 denne… uz nevim co s nim aby se v klidu najedl…malej mel 28.2. 3 měsíce…dekuji za rady

A není možné, že prostě nemá hlad? U nekojených dětí se růstový spurt neprojevuje tím, že by odmítaly flašku (jako je tomu u prsa, které třeba pro ně zrovna teče pomalu nebo málo). Jestli dobře přibírá, tak bych se netrápila nějakými tabulkovými dávkami a klidně mu dávala mléko po delších intervalech nebo i méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.20 09:54

@unuděná no ja prave nevim vůbec… driv jedl po 3 hodinach… ted uz ma pauzu i 4 hodiny… spi celou noc takze se zase snazim at ma tech 5 dávek i kdyz je nektera mensi… zatim prospival dobře, ale nevim jak ted kdyz ji méně… prvni mimco a tak vse řeším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14255
7.2.20 10:03

@Lucinka1988 Tak ono to může mít souvislost s čímkoli - může to být očkováním, mohou se tlačit zoubky, nějaká viróza (nemá rýmu? pak se dětem špatně pije a mohou lahev odmítat), bolení bříška, nebo prostě nemá hlad ;) Dala bych tomu pár dní, určitě se zase rozpije. Kontroluj jestli není dehydrovaný (propadlá fontanela, suché rty), ale takhle v zimě to bude nejspíš v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.20 10:13

@unuděná ne ne nemocny nastesti neni… asi jo, nejspis mu to fakt stačí… pleny ma take pokazde pocurane, hlidam to… mam tu vahu tak zkusim i prevazit i kdyz v utery bylo vazeni u dr a nemusi to presne sedet ale alespon at trochu vim 🙂 ty zoubky taky rikala i dr ze by mohli… on prave silene slinta uz od narozeni takze tezko říct 😁 a ruce v puse ma od doby co se to naucil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1673
7.2.20 10:55

@Lucinka1988 Zase to přejde, podle mě to bude jen nějaké období. Pokud kajdi, cura, prdi, tak prostě jen nechce a nabídni mu lahev pozdeji. Nebo zkus po mensich davkach častěji. Já sama bych mela po 4h velky hlad :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.20 11:01

@suzka1 to jsem prave zkousela ale to je pak kovbojka uplne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14255
7.2.20 11:03
@Lucinka1988 píše:
@suzka1 to jsem prave zkousela ale to je pak kovbojka uplne :D

Napadlo mě, kdyby to bylo zoubky, mohlo by mu vyhovovat mléko trochu studenější, zkus ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1673
7.2.20 11:10

@Lucinka1988 Kovbojka v čem? Jak to myslíš? :mrgreen: Už flasku vůbec nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.20 11:19

@suzka1 nooo to pak vypije jen trochu a jinak se porad odtahuje… ale davam ted častěji kdyz ji mene… ted cca po 3 hodinach…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.20 11:36

Ja to mozna trochu prehanim… malej byl totiž driv desnej jedlik… narodil se totiž malickej mel jen 2.37 kg tak mam asi tendenci ho vice ve vsem hlidat… ale kdyz nad tím tak přemýšlím tak ted vypije 5-6 denne cca v průměru 140 ml… nekterou davku vice, některou méně ale průměr muze byt těch 140 ml… takze to mozna az tak malo nebude? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.20 11:37

Ma ted 6 kg…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14255
7.2.20 11:38

@Lucinka1988 Jestliže má ve 3m 6kg, čili téměř trojnásobek porodní váhy, tak si opravdu nedělej starosti :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.20 11:41

Asi se ty 3 mesice potřeboval zajist a ted uz se zklidnil… omlouvám se, ale vzdy je lepší se zeptat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14255
7.2.20 11:42

@Lucinka1988 No jasně, v klidu. Já u prvorozeného taky řešila každý ml co vypil :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama