Hrací koutek doma

7.2.20 07:48

Hrací koutek doma

DObré ráno, máme dvoupatrový dům a zajímalo by mně, jak to máte řešeno ohledně koutku pro miminko (děti). Máte hračky dole v obýváku a nebo většinu hraček nahoře v pokojíčku a v obýváku třeba jen menší místo, kde má dítě hračky? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

140
7.2.20 07:51

V obýváku, děti jsou zatím moc malé, aby si hrály samy nahoře… Má regal z IKEA a tam je má, protože už to u nás vypadali jako v hračkářství.:blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7166
7.2.20 07:57

Má v obýváku Box s pár hračkami, zbytek v pokojíku. Ale někdy je tam stihne natahat stejně všechny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
7.2.20 07:58

@andysek172 Nechci Ti brát iluze, ale děti roztahají hračky všude. Takže mám pravidelně hračky v obýváku, v kuchyni i ve vlastní posteli v ložnici. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
7.2.20 07:59

Máme děti 2 a 4 roky a mají hrací koutek, který je téměř v polovině obýváku. Mě to nevadí, ikdyz udržet pořádek je téměř nemožné. Nahoře by ale samy ještě nevydržely, pořád bych tam musela běhat. Před zimu tam aspoň tolik netopime a navíc se nemusím bát, že by spadli ze schodů, které máme hodně nebezpečné. Až budou chtít být nahoře, tak vím, že si řeknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
7.2.20 08:10

Ahoj my máme z jedné místnosti udělanou hernu. Hračky do jiné místnosti nesmí a děti se toho drží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3122
7.2.20 08:26

My meli hracky vzdycky vsude. Kazdy kluk svuj pokoj a herna byla stejne vzdycky v celem obyvaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10758
7.2.20 08:35

Dokud byly děti malé (tak do 3 let), tak hračky všude možně, hrací koutek (deka a bedna s hračkami) většinou v obýváko-kuchyni, abych na ně viděla. Hraní v pokojíčku dokáží praktikovat až tak od cca 4 let, ale i dnes máme často hračky po celém bytě. Děti 5 a 7,5. Jakmile začnou „vypadávat“ z pokojíku na chodbu a dál do obýváku, tak je mi jasné, že v jejich pokoji už není místo ani na hopík :mrgreen: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57514
7.2.20 08:45
@andysek172 píše:
DObré ráno, máme dvoupatrový dům a zajímalo by mně, jak to máte řešeno ohledně koutku pro miminko (děti). Máte hračky dole v obýváku a nebo většinu hraček nahoře v pokojíčku a v obýváku třeba jen menší místo, kde má dítě hračky? Děkuji

No, byly snahy je vystěhovat nahoru, daří se to ale jen hodně hodně postupně. Je jim 10 a 8 a stejně tráví hodně času s námi dole. Ale už začínají zalézat.

Původně měli v obýváku bednu s hračkama, kuchynku, dílnu. V dětském pokoji jen spali, výjimečně tam byli ve větší bandě dětí, když přišla návštěva.
Ted si tam už tak z poloviny dělají úkoly, někdy čtou, občas si tam hrají. Ale stále nám tam zůstala v obýváku skřín, hračky už jsem jim přesunula do pokojů, nahradily je deskovky. Ale zas mi tam nastěhovali žíněnku na cvičení… No, třeba se do pěti let dočkám krásného uklizeného obýváku bez dekorací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
7.2.20 08:47

@andysek172 syn je ještě malý, při hraní chci mít dohled :lol: takže my jsme udělali hrací koutek v obýváku. Až bude starší tak hračky přesuneme do dětského pokoje. Ale jak píšou holky, někdy mám hračky i mezi hrncema v kuchyni :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 08:50

Moje dite si odmita hrat dal od smecky, pokud neprijede navsteva a nezařvu: bezte do pokoje a zavrete zevnitr. Takze je otazka ty krabice, auta, naradi a hudebni nastroje vhodne zakomponovat do ladeni interieru nebo mit POŘÁD ŠILENY bordel :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22866
7.2.20 08:59

Děti měli v obýváku ze začátku matrace na hraní a krabice s hračkama. Postupně jsme matrace nahradili kobercem. Vystěhovali jsme je do pokojíčku někdy kolem 5 let mladší. Hračky jsou tedy v obýváku dál, ale už tu nemají stálé místo. My jsme jim dali do obýváku i psací stoly na úkoly, protože stejně je musí psát pod dozorem a nechtěla jsem, aby je psali na jídelním stole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12522
7.2.20 09:00

Máme dole jednu velkou obytnou místnost a pokojík v patře. Takže hodně dlouho byly všechny hračky dole a nahoru se chodilo jen spát. Smířila jsem se s dočasným bordelem, žijem tu s dětma pohromadě a je veselo. Návštěvy jsou občas u vytržení, protože tatínkové se můžou vrátit do dětských let (máme obrovskou vláčkodráhu) :mrgreen: a zároveň vesele vykecávat. Teď mají děti tři a pět a většinu hraček jsme už odnosili do pokojíku. Stejně si ale nejradši hrají tady s námi, takže se hračky nosí nahoru a dolů. Mají svůj koutek a vyhrazený skříňky, ale přes den je to tady stejně jedno velký hřiště…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8698
7.2.20 09:00
@unuděná píše:
Dokud byly děti malé (tak do 3 let), tak hračky všude možně, hrací koutek (deka a bedna s hračkami) většinou v obýváko-kuchyni, abych na ně viděla. Hraní v pokojíčku dokáží praktikovat až tak od cca 4 let, ale i dnes máme často hračky po celém bytě. Děti 5 a 7,5. Jakmile začnou „vypadávat“ z pokojíku na chodbu a dál do obýváku, tak je mi jasné, že v jejich pokoji už není místo ani na hopík :mrgreen: :pankac:

Máme to úplně stejně. Zhruba do 3 let byly hračky všude. Teď (děti 4 a 6) je mají v pokojíčku a do obýváku si je můžou donést, ale jen na konkrétní hru - např. když syn staví Hot Wheels dráhu přes celý byt, tak může, ale jakmile přestane jezdit, ihned musí zase rozebrat a odnést do pokoje. Nebo třeba vezmeme do obýváku Lego a stavíme všichni, ale večer se přesune do pokojíku (případně se už děti zeptají, jestli by to tam mohlo zůstat do zítřka).
Já sama jsem bordelář, takže je kvůli hračkám nijak extra nebuzeruju, v podstatě mi stačí, když je v pokoji volný průchod k postelím (aby v noci nikdo neuklouznul po autíčku) a tak 2× týdně musejí uklidit pořádně, protože jinak přijede vysavač a všechno vysaje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14430
7.2.20 09:03

Straší má hračky v pokoji a občas donese něco malého co si pak zas uklidí, horší je ten menší, ten v pokoji bez dozoru být nemůže, tak má koutek v obýváku, podložku a na ní 2 bedny hraček, ale během dne to roztaha všude :D

Příspěvek upraven 07.02.20 v 09:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama