Nechat chvili plakat?

Anonymní
6.2.20 23:37

Nechat chvili plakat?

Ahojky. Nejsem zastancem nechat miminko vybrecet, ale u uspavani vecer mame trochu problem. Pres den vse v pohode. Usina u prsa a do chvilky spi, ale vecer trpim, protoze prcek sice usne, ale co chvili vyzaduje prso na cucani. Parkrat mi to nevadi, kdyz se to tahne od 7h treba do 9-10h nez opravdu usne tak to je des a jsem rada, ze se ten den rychle aspon okoupu. Jenze prcek vylozene odmita hystericky dudlik, ducani do zadecku, proste spusti vztekly ječák, ze chce to prso, ale fakt vztekly rev se slzami. I chlap me lituje a zkousi ho uspat, ale proste ne. Uz jsem ho nechala chvili se vzteky vyrvat a potom si parkrat prsa cucnul a spal ihned, ale me je broucka hrozne lito, protoze nejspis potrebuje kontakt se mnou, ale nedavam to na zada a bradavky me po tak dlouhem zuzlani pálí a vylozene ví, ze si to vyrve to mi nikdo nevymluvi, protoze usne pres den i sám. Do ted proste kdyz zaplace tak si ho ihned beru. Vlastne mi maly vubec neplace, jen vecer no. Taky zacal jen co zaznamena, ze ho pokladam jeste pred tim nez se dotkne postele zkousi pištět. Docela by se mi hodilo ho doma v necem nosit, ale nechci nic draheho, ale zaroven aspon pohodlneho pro nej, ale je toho na netu snad tisice a nevim co je nej.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

294
6.2.20 23:43

A co si večer s malým lehnout do postele? Já jsem vždycky říkala že si malou brát do postele nebudu, ale taky mi večer nechtěla spinkat, vyžadovala prso a vyřešila jsem to tím že spolu spíme v posteli. Když už opravdu tvrdě spí, prendam jí do postýlky. Miminko potřebuje cítit mámu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3733
6.2.20 23:45

Zkus šátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.2.20 23:54

Já s malou spala od jejích asi 3 měsíců. V podstatě pořád rozepnutý triko. Budila se po 20-40 minutách. Brečet jsem ji nenechala. Chtěla si prostě jen cucnout. Možná potulit. Pak se to začalo trochu prodlužovat.
Asi jsem ti moc neporadila :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 00:07

Ja ho mam v posteli od navratu z porodnice. Lehnu si k nemu vecer, to je jasne, ale uspavam v 7h a to je na spanek pro me brzo no, taky si chci uzit chvili telku nebo chlapa :D
U nas je to obracene. Pres den pospava v posteli, postylce, v kocaru… v noci jen v posteli. Jako je to mazánek to vidim uz ted, ze i mimino se rozmazli rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.20 00:09

@Leviatan to jsem uz videla, ale mam strach, ze uvazu blbe a maly vypadne :think: jsem totiz uznavam hodne domyslivá obavám o nej

• Nahlásit
  • Citovat
5266
7.2.20 00:16
@Anonymní píše:
Ja ho mam v posteli od navratu z porodnice. Lehnu si k nemu vecer, to je jasne, ale uspavam v 7h a to je na spanek pro me brzo no, taky si chci uzit chvili telku nebo chlapa :D
U nas je to obracene. Pres den pospava v posteli, postylce, v kocaru… v noci jen v posteli. Jako je to mazánek to vidim uz ted, ze i mimino se rozmazli rychle.

Ale to není rozmazlení. Prostě je kontaktnější a mámu potřebuje víc, než jiná mimina. Naplňuješ mu potřebu, kterou má, to je přirozené a s rozmazlováním to nemá nic společného.

Jinak já mám zkušenost od první dcery, která byla náročnější, že když si před usnutím pobrečela, tak pak usnula lépe a rychleji. Ale muselo to být krátké a málo intenzivní (brečela v náručí, nic moc na ni neplatilo), kdybych to přehnala ve smyslu vybrečení, tak by to jednak nefungovalo, a jednak bych to tak nechtěla.

Nosítko mám Manducu, taky se v těch x druzích nevyznám, tak jsem vzala toto, je to taková klasika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
870
7.2.20 00:25

Kolik je malému? Ono se to usínání ještě stokrát změní a prostě se musíme přizpůsobit my, mámy, a oželet pohodlí. Já první půlrok televizi viděla jen sporadicky…Miminku to nevysvětlíš a pro vyřvávací metody nejsem. Možná zkusit posunout spánek misto v 7 až třeba na 8 h? Neusnul by lépe?

Taky doporučuji šátek. Já mám bazarový za cca 900, chce to poradit se s někým zkušeným, jakou značku, gramáž a délku. Určitě bude u vás v okolí nějaká Facebook skupinka nosících maminek. Bývají většinou moc ochotné a i naučí jednoduchý úvaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 00:35

@Lucie_Sx no ja to na sobe vidim, ze to prehanim a i na nem je to znát. Jenze synek je opravdu neustale usmevavy a tak kdyz zaplace ihned k nemu letim, protoze mam v hlave, ze chci, aby byl stale usmevavy a stastny miminko. Taky kdyz si ho vezmu a konejsim je ihned klidný. Pres den klidne lezi a pozoruje me jak se pohybuji, usne prakticky po pomazleni, pohrani i sám nebo aspon skoro ihned, ale na noc se nikdy netesim, na to uspavani. Kazde rano se na me usmeje, ale v noci to oplace, nez usne, protoze umiram na komfort po x hodinach, kdy u prsu bdí, ale nespí a tak proste musim chvili udelat pauzu a on se probudi z bdeni a zacne rvat a rvat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.20 00:39

@Saarka_O 8 tydnu. No bez telefonu by jsem nedala ani ránu :lol:
Tak on vetsinou stejne opravdu usne az kolem 9-10h kdy muzu konecne odejit, jenze spinkat se mu chce po koupeli, rychle se to naucil, takze kolem 7-8h uz uspavam, protoze je ospaly.
A to ten satek nemuze povolit nebo tak?

• Nahlásit
  • Citovat
870
7.2.20 00:54
@Anonymní píše:
@Saarka_O 8 tydnu. No bez telefonu by jsem nedala ani ránu :lol:
Tak on vetsinou stejne opravdu usne az kolem 9-10h kdy muzu konecne odejit, jenze spinkat se mu chce po koupeli, rychle se to naucil, takze kolem 7-8h uz uspavam, protoze je ospaly.
A to ten satek nemuze povolit nebo tak?

Chce to natrénovat, a pak je to v pohodě. Šátek se pak zauzluje a ta látka není klouzavá, takže by se neměl povolit, a i kdyby se povolil, tak to cítíš. Jak je ten šátek různě propletený kolem mimča, tak ho jistí, a tak včas zasáhneš ;) mně vyhovoval úvaz „kříž s kapsou uvnitř“. Poprvé mi pomáhala laktační poradkyně, zkoušela jsem to pak i na plyšovém medvědovi.
A jinak jsou super stránky kojeni.net
Možná tam bude v otázkách i něco k tomu usínání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
780
7.2.20 01:18

Večer je to pro děti často náročné, během dne se potkají se spoustou různých vjemů, které potřebuji vstřebat..Nervova soustava takto malých děti se velice rychle vyvíjí a pro ne to muže být dost složité. Miminka v tomto veku velice často potřebuji pomoct s usinanim, je to úplně normální. V tomto případě je nejlepším nástrojem usinani u kojení, pokud ale nefunguje a píšete, ze to boli, doporucovala bych nechat zkontrolovat prisati a kojení jako takové, je možné, ze nespokojenost synka prameni z toho, ze je nespokojený s tokem mléka a nezískává takové množství mléka, jaké by potřeboval. Vseobecne miminka totiž pokud se vydatně nakoji a jsou unavene, potom na prsu usnou. K uspavani malých miminek dobre funguje i již zmiňovaný šátek nebo nositko. Pri uspavani v šátku maminky používají pomalé houpave pohyby, které trochu připomínají dětem dobu těhotenství. V seznamu laktacnich poradkyň se můžete mrknout, jestli nemáte některou ve vašem okolí, většina z nich umí pomoct i s nošením.
https://www.mamila.sk/…pri-dojceni/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama