Řve při usínání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 03.01.04 20:10
Řve při usínání

Mám 6-ti měsíčního syna. Dosud usínal u kojení v poloze v leže, pak už jsem s ním nehýbala ani na odříhnutí, protože by ho to vzbudilo. Nyní jsem musela přestat kojit a usínání je velký problém, usne v náručí, ale ihned po položení do postýlky se vzbudí a řve. Při uspávání přímo v postýlce sice začne usínat, mne si očka, zavře je, zklidní se, ale ve chvíli, kdy už skoro spí začne řvát (bez ohledu na to, má-li dudlík či ne). Prosím poraďte, co s tím? Lze to řešit jinak než tím, že ho nechám plakat? Nechci ho nechat plakat, pouze mou přítomností se navíc vůbec neuklidní, pomůže jen pochování. Proč začne plakat těsně před usnutím, je to normální? Jak na to mám reagovat?

Eva

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  03.01.04 22:28
Řve při usínání

Možná tě nepotěším, když nechceš mimi nechat plakat, ale já jsem u své první dcery postupovala přesně podle návodu ve Velké knize o matce a dítěti, tj. dodržet určitý rituál, např. nakojit/napít z lahve, donést do postýlky, pusu, zhasnout, odejít. Potom, pokud dítě brečí, odejít, a přicházet po 5, později 10, nejdéle 15 minutách, ale NECHOVAT, pouze krátce promluvit,ujistit o své přítomnosti, a znovu odejít. Nebylo to příjemné, ale během pár dní, možná týdnů, se dcera naučila usínat zcela sama, a mohli jsme po odchodu z pokoje kamkoli jít a mohl ji kdokoli pohlídat a byla jsem si jistá, že už se tam nebudu muset vracet. Chce to laskavost, ale klid a pevné nervy pár dní, v dlouhodobé perspektivě se to maximálně vyplatí. Nyní mám čtyřměsíční dcerku,a jsme ve fázi postupného učení, po položení do postýlky brečí tak 5 min, jdu k ní maximálně jednou a je už klid.

Tak nevím, zda jsem ti pomohla, ale mě se tohle velmi osvědčilo a měla jsem vždy klidné večery pro sebe a pro manžela a žádné dlouhé uspávání.

Přeju hodně zdaru a pevné nervy! V.

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 04.01.04 09:52
Řve při usínání

Ahoj V.,

díky za reakci. Moc se mi do téhle metody nechce, raději bych to řešila jinak, ale už mám pocit, že to holt jinak nepůjde, tak bych popsanou metodu měla zkusit. Problém je ale i v tom NECHOVAT, když se po 5-ti minutách vrátím a nepochovám ho, tak on bude řvát jako tur a vůbec si mě nevšimne, nějakým mluvením ani držením za ručičku se prostě vůbec neuklidní, mám dojem, že řve tak usilovně, že mě ani nevnímá. Tak ani nevím, jak bych „vyřvávací“ metodu aplikovala, bez pochování ho prostě neuklidním a jakmile ho znovu položím, zase řve :-(. Zajímalo by mě taky, jestli je normální, že miminko usíná a když už témř spí dá se do pláče a probudí se :-(.

Eva

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: -eva- dne 04-01-2004 10:15 ]

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.01.04 12:53
Řve při usínání

Ano, je to normální, alespoň já se tak uklidňuju, když mi to 18timěsíční Johanka min. 3× v týdnu předvede. :-)

Taky nemám sílu nechat uřvávat ji ke spánku, navíc to ani není účinné - vydrží třeba i hodinu, taky nefunguje ani hlas, ani držení za ruku nebo hlazení po hlavě či zádíčkách, občas zareaguje na hlazení po tváři, vždy zafunguje chování.

Zjistila jsem, že nejlépe usíná, když se nám podaří dodržet jakýsi spací režim přes den. Vrátila jsem se ke dvou denním spánkům, ráno ji nenechávám vyspávat dlouho - když se do osmi nevzbudí sama, snažím se ji pomalinku další půlhodinku probouzet. Pak ji uspáváme před obědem - to jde většinou v pohodě. Odchytit správný čas odpoledne je už problém a někdy mi právě to odpolední spaní odbyde jen čtvrthodinovým zdřímnutím a pak je zle - večer následuje tříhodinové martýrium o uspávání - prostě je to celé o „přetaženosti“. Začala s tím právě po půl roce, v roce, když jsem chtěla říct dost a začít vychovávat tvrdě, přidala blinkací revoltu, řvala, dokud se nepoblinkala v posteli.

Jestli přes den spí jen krátké intervaly (tj 20-40 minut), zkus přidat ještě jedno spací období. A neměla bych obavy, že se pak bude v noci více budit - myslím si, že právě nedostatek odpočinku je stresující a ruší při zklidňování. Když si představím, kolik informací musí ten jejich mozeček zpracovat, tak to trošku začínám chápat.

Romana

podpalpeklo  20.12.11 22:39
Řve při usínaní

Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Mám skoro 5 měsíčního syna a někdy v týdnu se Nám to taky podaří. Řve a uklidní se při pochování, pak ho po chvíli vrátím do postýlky a jestš neleží a už zase začne. Po hodině už na to nemám nervy a nechala bych ho i vyřvat, kdybych věděla, že to pak pomůže, ale babičky jsou na toto hrozné, musí přijít a hned ho brát do náruče, i když jsem proti. Myslím si, že se i tím pokazil, že to chování v náručí teď před spaním vyžaduje víc a víc. Vím, že to chce dodžet denní rituál, ale někdy se stane, že to prostě nejde nebo to dopadne jinak.
Opravdu pomáhá „vyřvávací rituál“? Zvykne si usínat sama? Pochopí, že to jinak nejde?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Reklama