Řve u nás...

Anonymní
28.7.13 21:04

Řve u nás...

Prosím o radu, jsem na pochybách :roll:

syn od mala uřvanej, chovací, nezabaví se sám,…Je mu 10 měsíců. Musím se mu pořád věnovat, chovat, hrát si, zabavovat, ale po chvíli i v mé náručí nespokojený, uknouraný, nevydrží,…prostě už nemůžu, jsem s ním svázaná 24 h denně. To dělá i manželovi. Řve i po chvíli v kočárku. Nákupy, obědy, kafíčka nehrozí :( :(
Nějak jsem se s tím už smířila, že je prostě náročný a je to taková osobnost.

ALE- třikrát jsem dala hlídat na asi 2 hodiny maýho mamce a bráchovi. A zázrak-malý byl naprosto v pphodě, neřval, hrál si, vydržel v klidu na klíně 0,5 hodiny a koukal :roll: To já neznám :roll: Prý byl zlatý miminko.
Pak jsme přišli my s manželem, a hned začal řvát, knourat, vymrčovat :zed: Bylo to zpátky naše drahý, uřvaný mimino :jazyk:

Co myslíte, čím to je? Jak to změnit? Máte s tím někdo zkušenost?

P. S. Rady o rozmazlení prosím neřešte :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5277
28.7.13 21:08

A jak dlouho to jeho řvaní trvá? Necítí z tebe, že jsi nervozní, naštvaná nebo vyčerpaná z toho jeho řvaní…? :think: Na děti naše nálady působí víc, než si dovedem představit, sama jsem toho důkazem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
28.7.13 21:09

Je to jednoduché, na vás je zvyklí a nejste pro něj tak „zajímaví“ a méně obvyklí lidé ho více zajímají a tím pádem vydrží déle než si toho člověka prohlédne ;) a to že si nechce hrát sám je celkem pochopitelné, ještě nemá fantazii tak si nedokáže dlouho hrát. Prostě hračku prozkoumá a tím to pro něj končí ;)

V kočárku občas řve i ten můj, už se prostě nudí protože chce objevovat svět a né sedět na zadku v kočárku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
28.7.13 21:10

Tak počkám s Tebou na odpovědi, u nás přesně to samé :pankac: :Bylo to zpátky naše drahý, uřvaný mimino…tohle mě pobavilo…

• Nahlásit
  • Citovat
31603
28.7.13 21:11

Postupně, minutu po minutě učit, že maminka nebude na první hvízdnutí :nevim: Jako nenechat mimino ječet, ale pokud jen nespokojeně kňourá, tak vysvětlovat, že máš práci, zabavit hračkami, křupkami či kusem pečiva, zpívat, různě měnit intonaci, na chvíli odběhnout z místnosti a pomaličku se dítě naučí, že maminka je tam sice pro něj, ale není tam výhradně pro něj.
Vy jste ho naučili, že takováto umrčenost je vlastně ok, že je to jakoby váš způsob komunikace a to dítě už je z toho pak samo z toho unavené, omrzelé.

Představ si, že máš doma další malé dítě nebo dvě - mimino by se muselo chtě nechtě naučit počkat, zabavit se samo, protože by mu nic jiného nezbylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2401
28.7.13 21:11

Nojo, ale tebe napada neco jinyho nez ze proste u vas si vymrcuje, pacz mu to projde? Zkusenost s tim mam- moje mala taky nejvic vybejkavala u me a u ostatnich byla hodna :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 21:13

Naše malá (10m) sice není a nebyla uřvaný mimčo ale zase když někde jsme a vidí mě odcházet tak bručí a řve, jen co zmizím je klid. A jen co se zase objevím tak řve, nevím asi si stěžuje :D, mamánek no…Tak dávej občas hlídat, pokud to je v pohodě, běž si na kafíčko odfrknout a pak zase do kola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.13 21:17

No naše dítko mi tohle na 3/4 dělalo taky - zpětně to možná bylo tím že jsem se mu chtěla věnovat aby se hezky rozvíjelo a já abych byla správná matka. No a jiným to nedělalo… Takže jsem pátrala a zjistila že dítě mým podstrkováním zábavy vlastně vyrušuju od toho co chce samo. Zkus vysypat koš plyšáků nebo nějakých hraček, dítko necpi k tomu ale tak aby si to jako našlo samo a odejdi. Třeba se chytne a začne si hrát samo. A když je řev - buď se zblázníš a budeš mu celý život podstrkovat nebo ho nech ať se naučí hrát samo. To sice děti zvládnou asi tak kolem2,5 roku ale kolem roku to trochu už zvládnou. A že řve když si ho jdete vyzvednout? Normálka, ví že vás tím naštve tak to dělá. U nás to je taky tak. Jdeme k babičce a najednou z prý hodného dítěte je zlobivec, držkatec ( nám jsou 3 roky) provokatér a bůhví co ještě. Bohužel některé děti mají ten dar vědět jak provokovat a věř mi, že to dokážou tak od půl roku :(

• Nahlásit
  • Citovat
295
28.7.13 21:18

@Gladys Vy jste ho naučili, že takováto umrčenost je vlastně ok, že je to jakoby váš způsob komunikace a to dítě už je z toho pak samo z toho unavené, omrzelé.

Dcera byla taky hooodně ukňouraná, občas když ji to chytne, tak je taková i ve 4 letech. Vždycky jsem se jí hodně věnovala, mám jen ji, ale nikdy ne tak, že bych vše kolem nezvládala a nenašla si i čas chvíli na sebe, hlídání žádné nemáme, je na nás s manželem zkrátka zvyklá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
28.7.13 21:25

My jsme to v tomto období ohledně hraní měli podobně. Pořád potřebovala aby ji někdo bavil.Taky jsem z toho byla na nervy a chtěla jsem vařit a ne ji mít pořád za sebou s neustálým mrčením. Ale to prostě nejde. Dítě se musí naučit že maminka u něj nebude sedět 24hod denně. Dcerka si taky musela prostě zvyknout že se musí někdy zabavit sama. A to že u babiček a pod. je dítě zlatíčko je normální. Nemám moc rad. Ale já jsem ji vždy vysvětlovala že maminka taky potřebuje uvařit a že teď nemám čas.. snažila jsem se ji podstarčit něco pro ni zajímavého.. třeba kolíčky.. to je super zábava. A časem si prostě zvykla si i hrát sama. Ale stejně až do dnes vyžaduje abychom se ji věnovali ale už je to mnohem lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.13 21:27

No, já nevím…Sám se zabaví, třeba 10 minut. Ale pak už od hraček odleze a jde mě hledat a jak mě najde, tak na mě visí a visí, dokud ho nevezmu…
Mě přijde, že vlastně knourá většinu dne. Že pořád je nespokojený…
Ale že byl tak v pohodě s cizíma :think: Prý zlatý miminko. Chtěla bych, aby byl zlatý i se mnou…Koupím špunty do uší a nechám fnukat :mrgreen:

zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
3328
28.7.13 21:28

Naprosto souhlasím s @Gladys . Náš to taky zkoušel a přesně tenhle postup zabral a ani to moc dlouho netrvalo. Ještě teď to občas zkusí, ale moc dobře ví, že to na mě neplatí, tak ho to rychle přestane bavit a najde si jinou zábavu, než mrčení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.13 21:29

On je uplakaný, věčně nepokojený od porodnice. Nikdy jsem neznala to, že ho položím a on kouká nebo si hraje. Hrazdička, kolotoč, lehátko, všude vydržel sám max. 10 minut a pak byl řev…
A já od září skáču, jak on píská :think:

zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.7.13 21:33

@Gladys
Takhle to zkoušíme, ale bez uspěchu. Vždycky mě vyšmejdí :mrgreen:
Ale že řve i v mé náručí??? Že i chování mu pak už nestači?

zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
295
28.7.13 21:35
@Anonymní píše:
On je uplakaný, věčně nepokojený od porodnice. Nikdy jsem neznala to, že ho položím a on kouká nebo si hraje. Hrazdička, kolotoč, lehátko, všude vydržel sám max. 10 minut a pak byl řev…
A já od září skáču, jak on píská :think:zakl.

Určitě bych neskákala jak pískne, ale podle mě takový prostě bude, moje dcera se naučila hrát si sama a vůbec fungovat trochu sama až tak od 3 let. I teď má ráda lidi kolem sebe a když bude mít 10 dospěláků k dispozici, tak únavou padají na hubu všichni. Miluje vyprávění, příběhy, povídání si, hračky ji moc neberou…Sama za sebe si myslím, že je trošku odlišná od většiny dětí, bylo to s ní hodně náročné, ale je moje a vše se dá zvládnout. I když občas to bylo na palici a vlastně je. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama