Miminko sebou cuká

Anonymní
26.7.13 13:14

Miminko sebou cuká

Dobrý den, moje miminko (11 týdnů)je dost neklidné. V poslední době jsem si všimla, že sebou hodně cuká při usínání, taky ve spánku sebou často cukne, rozhodí ruce nebo vyhodí nohy, taky cukne třeba hlavou na bok atd. No a při kojení sebou taky někdy mele hodí hlavu dozadu nebo naopak se přikrčí, háže nohama, celý sebou hodí atd. Mám obavy, jestli to nemůže být projev epilepsie. Rodina mi to vymlouvá, že prý je to normální, ale mám z toho strach. Na druhou stranu, nerada bych malého vystavovala zbytečným vyšetřením. Co myslíte? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2377
26.7.13 13:16

Je to běžná, třeba se lekne u kojení to taky dělají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
26.7.13 13:17

Řekla bych, že na vině bude špatná manipulace s dítětem. Nebereš ho za krk nebo týl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
26.7.13 13:19

Podle mě je to normální. já jsem to samé „cukání“ cítila už když byl v děloze a pak dělal to samé venku. pokud si nejsi jistá zmiň se doktorovi na prohlídce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
26.7.13 13:23

Tohle je naprosto normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.13 13:25

Ahoj, já bych žádné cukání nebrala na lehkou váhu. Doporučuji natočit na video a ukázat pediatrovi, pokud se mu to nebude líbit, tak vás pošle na neurologii. V nejlepším se nic neprokáže a budete mít klid. Moje dcera měla záškuby, vypadalo to dost nevinně a vyloupla se z toho epilepsie. A ještě se zeptám, už má první hexu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.13 13:35

My se taky od narozeni potykali s cukanim a taky jsem si myslela, ze to je normalni, ale doktorka nam rikala, ze ve vetsi mire to normalni neni, navic to cukani sama videla. Takze jsme museli na neurologii a na ruzna vysetreni. A nakonec to asi po pul roce samo odeznelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
26.7.13 13:46

To vyhazování rukama, nohama je normální, se prostě lekne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar
26.7.13 13:50

Je to normální, můj čudla to dělal už v břiše a vydrželo mu to i po porodu :D

• Nahlásit
  • Citovat
31603
26.7.13 13:52

Moorův reflex? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.13 13:53

Je to normální malej mi to dělal asi tak do tří měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
26.7.13 14:00

Mě to malá taky dělala..máš ještě malé miminko, které nemá kontrolu nad svým tělem..vždyt ještě netuší že má ruce a nohy tak se leká, je to normální, ale pro klid se o tom zmiň doktorovi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 14:14
@Paluška01 píše:
Ahoj, já bych žádné cukání nebrala na lehkou váhu. Doporučuji natočit na video a ukázat pediatrovi, pokud se mu to nebude líbit, tak vás pošle na neurologii. V nejlepším se nic neprokáže a budete mít klid. Moje dcera měla záškuby, vypadalo to dost nevinně a vyloupla se z toho epilepsie. A ještě se zeptám, už má první hexu?

Očkování ještě neměl. Videa viděla moje setra, je neuroložka, ale pro dospělé a už dělá v jiném oboru. Neshledala na tom nic závadného, ale neviděla všecky ty projevy. Jaký typ epilepsie měla dcera?

• Nahlásit
  • Citovat
26.7.13 22:05

Moje dcera má Westův syndrom. Když se to nechytí včas, tak je to dost na houby. Proto jsem psala, že bych to nebrala na lehkou váhu. Nikdo z diskutujících tady záběry miminka neviděl, takže moc nerozumím tomu, že píšou, že je to normální. Děti dělají různé pohyby, to je fakt, ale pokud se třeba nějaké pohyby opakují třeba při usínání, tak to může (ale taky nemusí) znamenat problém. Moje dcera měla záškuby právě při usínání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.8.13 07:47
@Paluška01 píše:
Moje dcera má Westův syndrom. Když se to nechytí včas, tak je to dost na houby. Proto jsem psala, že bych to nebrala na lehkou váhu. Nikdo z diskutujících tady záběry miminka neviděl, takže moc nerozumím tomu, že píšou, že je to normální. Děti dělají různé pohyby, to je fakt, ale pokud se třeba nějaké pohyby opakují třeba při usínání, tak to může (ale taky nemusí) znamenat problém. Moje dcera měla záškuby právě při usínání…

Paluško, to jsi mě nepotěšila. :( Můžu se zeptat, v jakém věku se to u dcerky zjistilo a jestli se to podařilo dostat pod kontrolu? A jestli má nějaké následky? Jinak, na neurologii už jsem se nechala raději objednat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama