Miminko a pásový opar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
crazymisha
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 25.07.13 12:42
miminko a pásový opar

Ahoj,
děda dostal před týdnem antibiotika na pásový opar, dneska je dobral. Mám 7týdenní miminko a 4letou dceru a v neděli jsme se u nich zastavili jen před barákem „na skok“, děda koukal jen z okna, ale babička s tetou, které bydlí s dědou, si malého pochovaly. Mohly ho nakazit? Malý měl minulý týden zánět průdušek, byl oslabený… :( Jsem blbá, vůbec to mě ani nikoho z nich nenapadlo, že by se mohl nakazit… Myslela jsem, že když nepřijde do styku s dědou a nepůjde ani k nim domů… :,( :nevim:

Přečtěte si článek: Opar u kojence: Jak s ním zatočit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mag
Extra třída :D 11094 příspěvků 25.07.13 12:52

Neboj, určitě se nenakazil. Nakazit se jde jenom přímým kontaktem s oparem.

crazymisha
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 25.07.13 12:55

@mag Určitě? Ale vždyť je to stejný vir jako neštovice a ty se dají chytit i bez dotyku… :,(

mag
Extra třída :D 11094 příspěvků 25.07.13 12:57

Vir ano, způsob přenosu ne, ja na něj nedostala ani nemocenskou.

maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 25.07.13 12:58

No kazdopadne deti hlidej a kontroluj, muj malej mel pasovy opar v 10mesici a nebyla to zadn sranda

crazymisha
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 25.07.13 13:00

@maruskaaa A měl už neštovice? Všude čtu, že nejprve se člověk můlže nakazit neštovicema, pokud je ještě neměl a pak až když v sobě už ten vir má, tak může dostat pásový opar… :nevim:

mag
Extra třída :D 11094 příspěvků 25.07.13 13:00

@maruskaaa a kdy stihl prodělat nestovice? 8o

Jazune
Kecalka 367 příspěvků 25.07.13 13:21

U pásového oparu je infekční ta tekutina z puchýřků. Já měla hrozný pásový opar, když měla dcera asi půl roku. Nic nechytla, byla jsem s ní pochopitelně normálně v kontaktu. Byla tehdy ještě v podstatě plně kojená a přes den jsem s ní byla jen já. Pochopitelně jsem dbala na to, aby nepřišla do kontaktu přímo s oparem…

maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 25.07.13 13:27

@crazymisha stovice dostal dva dny po zjisteni ze ma pasovy opar, sam detsky dr. mi rikal, ze by nemel nestovice dostat a tim, ze je dostal tak jsme rok hlidali imunitu. Doktor si ho fotil, ze to neni typicke pro batolata a ukazoval to na prednaskach. Myslim, ze by to nemeli tvoje deti dostat…pro jistoju je vazne radeji kontroluj.

opinka
Kelišová 5285 příspěvků 25.07.13 13:44

@mag Asi existují výjimky. Dcera taky měla pásový opar v 19 měsících, neštovice nikdy neměla. Taky na nás všude čučeli jak na exoty, že to prý není možné. A bylo.

@crazymisha Takhle to syn určitě nechytne, musel by přijít do styku přímo s tím oparem. Bude to v pohodě :palec:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 25.07.13 14:50

Musel by prijit primo do styku a i tak by musel predtim prodelat nestovice.
@opinka : neprodelala dcera nestovice skryte??Pak by to melo vysvetleni…

opinka
Kelišová 5285 příspěvků 25.07.13 16:20

@kattkka jak se to pozná? Žádné testy na protilátky jí nikdo nedělal.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 25.07.13 16:47

@opinka : testem na protilatky. Zeptej se Vasi doktorky jestli Vam je nabere.
A pak me napada jedna vec a to ze to pasovy opar nebyl.

crazymisha
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 25.07.13 20:32

Ach jo, ted 3 tydny cekat, nez skonci inkubacni doba… Mame po sobe s dcerou par pupinku, ale tak nejak ledabyle po tele, to je asi v tomhle horku pri komarech a muskach normalni.. Ty, ktere jste uz pasak mely - jak jste to poznaly-

mag
Extra třída :D 11094 příspěvků 25.07.13 20:40

@crazymisha Nejdřív se objevila výrazná bolest, následně se vysypaly puchýřky a ty byly malé a vodnaté. Jako památku mám pěknou jizvu.

A to co popisuješ nemůže být pásový opar, protože ty puchýřky právě vytvářejí souvislé pásy.

Neboj se, je téměř nemožně, že byste ho chytili! A dítě by prodělalo neštovice, ne klasický pásový opar.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >