Rychlé dýchání miminka

9125
9.2.12 20:35

Rychlé dýchání miminka

Ahoj,
mám skoro 4-měsíčního chlapečka a vlastně už snad od narození se mi zdá, že hrozně rychle dýchá. V noci když spí nebo přes den, když je úplně v klidu dýchá normálně, ale jakmile začne trošku hýbat ručičkami a nožičkami, tak začne funět krátce a velmi rychle. Někde jsem četla, že normální je 40 vdechů a výdechů za minutu, když je to přes 60, tak to může být nějaký problém. To ale má malej určitě ještě mnohem víc. Minule jsem na to upozorňovala doktorku když ho poslouchala (plíce tedy má snad čisté) a říkala, že to takhle občas může mít, když je v pohybu, ale on takhle funí skoro celý den a podle mne to pro něj musí být dost vyčerpávající. V pondělí jdeme na kontrolu, tak jí na to ještě upozorním, ale bojím se, aby to nebylo něco vážnějšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
9.2.12 20:55

Naše malá dělá úplně to samé… Já myslím, že se nemusíš bát… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
9.2.12 21:38

Myslím, že se nemusíš bát, ale doktorky se určitě zeptej. Pokud ti dobře prospívá tak je nejspíše vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
9.2.12 21:44

Nase mala taky rychle dychala, ale i ze spani… sama nevim kdy to preslo, ted je ji 10m, ale moc dobre si pamatuji, jaky jsem mela strach. Neboooj, je to fakt normalni :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
9.2.12 22:11

Holky díky, jsem hned klidnější. Kdyby to dělal jen občas, tak mi to ani divné nepřijde, ale on tak funí fakt skoro celý den :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
10.2.12 01:07

Tak mu ty dechy změř když je vklidu a když je vpohybu, vem si stopky a počítej kolikrát se mu zvedne hrudníček. V pondělí to můžeš říct doktorce. Děti mají vyšší tepovou i dechovou frekvenci fyziologicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
10.2.12 08:57

Sindyno, já už to i měřila, když je v klidu a spí, tak je to tak okolo těch 40, někdy trochu míň, někdy víc, ale když funí, tak je to i okolo 100 vdechů/min :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
10.2.12 13:09

Malej taky rychle dýchal, ani si neuvědomuji, kdy to přestalo. Byla jsem z toho vyděšená, ale asi to přestalo, když se začal plazit? U nás se plíce sledují a pravidelně se mě ptají jak prcek prospívá, zda dobře jí, zda se nezadýchává, výrazné propady hrudníku, zda se výrazně nepotí, nemodrají mu rty atd, zda netrpí častými infekty.
Takže pokud nemáte nějaký další příznaky, tak bych fakt byla v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
10.2.12 18:54
Nic jiného nepozoruji, papá a prospívá dobře, říkala jsem si, že když už to trvá tak dlouho a nic jiného se neprojevuje, že by to mělo být v pohodě. Ale všude píšou, že když má víc vdechu a výdechů než 60/minutu, že se má hned volat pohotovost :zed: Děkuju za uklidnění
Timmisek píše:
Malej taky rychle dýchal, ani si neuvědomuji, kdy to přestalo. Byla jsem z toho vyděšená, ale asi to přestalo, když se začal plazit? U nás se plíce sledují a pravidelně se mě ptají jak prcek prospívá, zda dobře jí, zda se nezadýchává, výrazné propady hrudníku, zda se výrazně nepotí, nemodrají mu rty atd, zda netrpí častými infekty.
Takže pokud nemáte nějaký další příznaky, tak bych fakt byla v klidu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.12 19:30

Ahojík já to ted začala pozorov i u naší Dominičky když je v klidu tak dýchý pomalu jak něco začne dělat tak dýchá jako pejsek…tak nevím jestli mám mít taky strach je ji 6 měsíců :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
20.3.12 20:24

Hančo, já na to upozorňuju doktorku pokaždé když tam jsem a tváří se, že je to normální projev miminka. A tobě to začala malá dělat až teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.12 20:42

jojo až ted jsem to spozorovala..no my byli minuly čtvrtek u Dr a poslouchala ji a vše bylo ok tak nevím je možné že začíná být nachlazená protože včera zase cely den kuckala…no uvidim ještě počkám a když tak zajdu k dr ale jinak je veselá papá taky normálně tak nevim no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
20.3.12 20:52

Tak to nevím, mě to malý dělá od narození nebo hodně od miminka. Tak uvidíš a jinak pro svůj klid to řekni doktorce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
8.8.12 13:29

Holky, mám podobný problém… můj půlroční prcek taky takhle dýchá/funí… hlavně když je v pohybu nebo když leží na břiše a pase koníky a nebo dělá letadlo…
Chtěla jsem se proto zeptat vás, které jste do této diskuze přispívaly (koukám, že naposled před cca 5ti měsíci), jak se to funění vyvíjelo dál… jestli to ustalo nebo to přetrvává, co vám řekl doktor atd.
Mám docela strach, aby to třeba nebylo něco vážnějšího… dr. ho sice při každé kontrole poslouchá, ale poznala by takhle poslechem třeba srdeční arytmii :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
9.8.12 16:51

Ahoj, já už to nějak nesleduji, občas funí, ale to je většinou při nějakém pohybu, takže to přisuzuji tomu. Je pravda, že už to není tak „zvláštní“ jako přetím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat