rýma a časté čůrání - znáte?

1293
16.2.09 20:22

rýma a časté čůrání - znáte?

Ahoj
malá (4 roky) měla před týdnem teplotu, ale jen jedno odpoledne. Dostala Paralen a nějak se vyzdravila. Potom byly dva dny klid, pak měla asi jedno odpoledne kašel, pak zase nic, pak jeden večer měla rýmu, a pak zase nic, a pak začla hodně často chodit na malou, ale frekvence třeba 4× za hodinu, chvílema i častěji.
Doktorka řekla, že je to pravděpodobně průvodní jev nachlazení, ale vzala nám krev a odchytávali jsme ranní moč pro laboratoř - vše negativní a naprosto v pořádku. Žádný zánět ani nic jiného.
Tak nám napsala brusinky (brusinkové kapse Swiss) a dětský urologický čaj (uro efekt), plus my ještě dáváme šípkový čaj s brusinkami normálně z obchodu. Řekla bych, že se to lepší, ale přesto má malá během dne takové „záchvěvy“ že třeba během jedné hodiny chodí v intervalech po pěti minutách. Pak je třeba hodinu dvě klid, a pak nanovo (jakoby musela všechno vyčůrat co je v ní nebo co).
Teď k večeru bych řekla že je to hodně lepší, hodně jsme zatopili a dali jsme jí chlupatý ponožky.
Jen mě zajímá, jestli to znáte?
Jedna kamarádka mi říkala, že její dcerka to mívala často taky, když byla menší. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7584
17.2.09 09:25

Já osobně, jak jsem i trošku nastydlá, jsem schopná jít na záchod několikrát do hodiny. A to je asi normální.
Snad se to časem samo spraví. A možná na to malá i moc myslí a radši na záchod chodí?
Já třeba mám zlozvyk, jít těsně před spaním na malou. Pokud hned pak nejdu spát - i kdybych jen 5 minut ještě neco dělala, musím jít na záchod znovu. Jinak bych prostě neusnula. A i v noci, jak se vzbudím, nebo mě děti vzbudí, musím na wc. Možná bych ani nemusela, ale je to asi fakt zlozvyk. Ale já bych neusnula, jak bych přemýšlela, jestli nepotřebuju. Tak radši jdu.
Možná je to plkání a s váma to nesouvisí. ale třeba prostě malá radši jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.09 15:50

U nás to je přesně tak, jakmile je syn nastydlý, hodně se zvýší frekvence čůrání. Já třeba poznám ještě před první nudlí, že bude mít rýmu - a to tak, že se v noci počůrá. Jindy se nepočůrává, jakmile má v noci nehodu, je jasný, že druhý den se objeví rýma nebo kašel.

• Nahlásit
  • Citovat
8154
17.2.09 15:53
Anonymni píše:
U nás to je přesně tak, jakmile je syn nastydlý, hodně se zvýší frekvence čůrání. Já třeba poznám ještě před první nudlí, že bude mít rýmu - a to tak, že se v noci počůrá. Jindy se nepočůrává, jakmile má v noci nehodu, je jasný, že druhý den se objeví rýma nebo kašel.

Moje holky taky tak. Přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
18.2.09 05:02

Dík,
potřebovala jsem nějak slyšet, že se to někomu taky děje - protože já to dosud nezažila. je pravda, že předevčírem večer se to uklidnilo a včera už chodila jen normálně, tak SNAD máme s čůráním vyhráno.
Zahřívali jsme ji co to šlo a pořád měla ty teplé ponožtičky.
děkuju za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
18.2.09 16:19
Anonymni píše:
U nás stejný.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
P.
2245
17.11.12 19:26

U nas ted taky, holky. dcera je po operaci nosni mandle a spustila se ji ryma, asi ta, co tam byla dosud nahromadena a mandli blokovana…ponevadz se jit spustilo den po operaci, pred ni byla uplne zdrava! ted chodi co 2 hodky sice, ale nekdy je schopna jit po 5 minjutach znova a pred spani tak 4×…i kdyz nevim, jestli jenom neprotahuje usinaci proces..nic ji nepali, neboli…snad to bude o. k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama