Krátkodobá opakovaná horečka

14079
15.2.09 13:00

Krátkodobá opakovaná horečka

Matýsek začal chodit do školky, tak čekáme příchod běžných nemocí. Před 2 týdny začal chodit - byl čtvrtek a pátek po 4 hodinách. V sobotu večer z ničeho nic měl teplotu 38, dala jsem Ibalgin, za dvě hodiny byl úplně v pohodě, v neděli taky bez teplot. Pro jistotu jsme po a út byli doma a ve středu zase na 4 hodiny do školky. Ve čtvrtek večer zase 38,6 a po Ibalginu za dvě hodiny opět 36,8 a do rána a až do dnes dobrý. Na chřipku očkovaný není. Ale zdá se mi to na chřipku moc rychle ukončené. Jenže zase takhle dvakrát za sebou po týdnu?
Je možné, že by měl dobrou imunitu a ta nějakou tu virózu sama stopla takhle v začátcích?
Od narození měl jednou angínu, jinak tak 3× rýmu a to je vše.
Poradíte někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
15.2.09 13:46

Petína měla přesně to samé, jen s odstupem 14 dnů. Myslím si buď : vlastně to co ty, že má silnou imunitu a zvládla to nebo že to bylo z psychického nebo fyzického vyčerpání. Říkala jsem si, že pokud se to bude opakovat, vyrazíme k paní dr., ale od té doby je v pohodě.
Tak hodně zdraví,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.09 14:46

Ahojky,

tak já souhlasím s Halkou.

Také to náš Petřík občas míval a také bych řekla, že je to spíš z vyčerpání.

No každopádně ať jste zdravý všichni.

My prožíváme celá rodina teď tu hnusnou chřipku a včera na pohotovosti nám dr řekl, že tady ta chřipka je dost ošklivá, že horečky bývaj i týden (u většiny nemocí prý tak 3 dny) a že i ten kašel je hodně ošklivý.

No naše malinká a Petřík už jsou lepší. Teď jsme na tom nejhůř já a Míša )ten byl právě včera na pohotovosti, protože se od čtvrtka zhoršil).
Má horečky 39,5, hnusný kašel, rýmu, třesavku a v noci pláče a jinak je takový mrzutý.
No jeho páteční narozeniny pro něj nebyla žádná oslava. Tak až se uzdraví, tak musíme něco uspořádat pro něj, aby si to taky užil.

Jinak holky, nevíte, jestli když kojim (5 měsíční holčičku), tak jestli můžu Brufen?
Doma už nemám paralen (pro sebe) a tak jsem si vzala prášek Ibalgin.
No jelikož jsem měla horečku a bolest hlavy, tak jsem si ho vzala bez toho, abych se podívala na net na příbalový leták. Ale snad jsem nic špatného neudělala. Jde hlavně o to, aby malé z toho něco nabylo.

Díky a hodně zdravíčka přeje Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
15.2.09 16:56

Martino, tohle jsem našla na netu "Pouze na doporučení lékaře mohou přípravek užívat těhotné a kojící ženy " ale myslím, že s jedním se malé nic nestane :wink: Dokup si Paralen :wink:

Adam měl taky horečky od pondělí do pátku, měl často přes 39°C. Bylo mu hrozně, nakonec když se to v pátek nelepšilo jsme šli znovu k dr. a dostal antibiotika, už je mu trošku líp :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
15.2.09 17:11

Díky za uklidnění :wink: . Taťka je na Matýska hrozný cíťa a jak není zvyklý, že by malý marodil, tak mu chtěl hned zatrhnout školku, že si odtud přinesl nějaký záhadný virus :lol:
Budeme to dál zkoušet a uvidíme, jak se to srovná. Možná zkusím koupit něco na podpoření imunity (uvítám případné tipy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
16.2.09 22:51

Ahoj, u malé také zatím téměř nevíme, co je nemoc … ŤUK ŤUK ŤUK … zatím jen 4× slabá rýma (většinou tak 3 - 4 denní a poprvé až v 15ti měsících), jednou kašel (4 dny) a bohužel zánět močového měchýře (ale i tak velmi rychle vyléčen). Jinak nic jiného. Jen se jí už 2× stalo, že měla 1 den horečku - předloni a loni v září. Prostě úplně v pohodě a najednou horečka, jako když přepneš program. Trvala vždycky 1 den, večer zlepšení a druhý den vše OK. Poprvé jsem s tím šla druhý den k naší Dr., i když malá už byla v pohodě, a ta mi řekla, že to je nějaká viróza. A tím že má malá zřejmě silnou imunitu, tak se s tím velmi rychle popere. Snad jí to zůstane :D :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama