Rýma a kašel na plavání?

2318
31.10.05 10:05

Rýma a kašel na plavání?

Ahoj,

potřebovala bych poradit, jestli můžeme na plavání - toto úterý. Syn má od minulého týdne rýmu (nyní bílá, vytékající, hustší) a kašel (párkrát za den zakašle, nic hrozného), bez teplot. Jde mi o to, aby se nám to nezhoršilo a taky abysme jsme nikoho nenakazili.

Díky moc

Lasička + Matýsek 10 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
31.10.05 10:08

Ahoj, ja bych nikam nesla, nakazit jeste muzete a zhorsit se Vam to taky muze. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
31.10.05 10:13

Řeknu ti to takhle, představ si, že přijdeš na plavání a bude tam dítko s rýmou, co ty na to? Já osobně bych se do té maminky pustila, protože i když vám je dobře, musíte brát ohledy na ty okolo vás, protože rýma je kapénková infekce a šíří se velmi ráda a velmi rychle…Tož nekoukat jen na sebe, ale vzít to i z druhé strany
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
31.10.05 10:14

a dodala bych, že jestli to trvá týden a nepomáhá nic, co nato zkoušíš (pokud), tak místo na plavčo bych šla k dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
31.10.05 11:00

Ahoj,

určitě musím souhlasit s holkama, my jsme to takhle praktikovali - vždycky týden jo a týden ne no a pak jsme skončili na imunologii, kde nám paní doktorka řekla, že už se toho nikdy nezbavíme a že si mám představit, že taky ve vodě stojí min. 5 maminek od pasu dolů (a věř tomu,že ne všechny co se tam za ten den vystřídají, se před plaváním důkladně osprchují i „dole“ :-) ) a v tom to mimi plave a potápí se, takže jsme skončili. Je pravda, že od té doby jsme bez teplot :roll:

Takže tak.Papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.10.05 11:52

Ahojte, neda mi, aby som sa nezapojila. Chodila som so synom na plavanie a pocas 1 kurzu bol 2 x chory. Moja doktorka mi povedala, ze ma evidovane „plavajuce“ deticky, ktore su casto chore, a vraj si je ista, ze je to z kurzu. Jednoducho mamicky, v snahe urobit pre svoje, ale len svoje, dieta to najlepsie, ich beru na plavanie, predovsetkym vraj kvoli saune - dokonca aj na www. babetko uz prebehla tato diskusia, kde sa mamicka ohanala recami typu ako jej babetku pomoze sauna na nadchu. Takze „skvele“ mamicky, budte tak dobre a myslite aj na ostatne deti, ktore kvoli vam na plavanie uz nechodia, pretoze sa boja, ze sa tam od vas nakazia!!! S pozdravom, Jana- a prepacte to rozculenie, ale jednoducho - som rozculena!

• Nahlásit
  • Citovat
473
31.10.05 13:48

já bych plavat šla, pokud nemá teplotu. Jsou děti kterým teče z nosu pořád. A k té hygieně v bazenu: nemyslím, že plavat s kojenci chodí nějaké šmudly. Děti příjdou do styku se spoustou bakterií a to kdekoli a kdykoli. Piplat dítě ve sterilním prostředí je podle mě spíš na škodu. Děti se mají otužovat a posilovat imunitu. Navíc ve vodě teče z nosu snad každému dítěti a to je spíš dobře, protože se mu ty dutinky proplachují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
31.10.05 14:11

Ahoj, ja jsem presne tenhle problem resila minule utery. Eliska taky mela uz tyden rymu (presne od posledniho plavani). Tak jsem do klubu zavolala a nedoporucili mi jit plavat. Za prve by se ji to mohlo zhorsit, 2)pry jsou deti nachylnejsi na zanet ucha.
Ryma ji ten den gradovala, pak prestavala (strikala jsem do nosanku Vincentku, jak jsem si v nejake diskuzi precetla - myslim ze to pomohlo). Jsem rada, ze jsme nesly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.10.05 16:32

Leeo, jenže pokud píše, že rýma neustupuje a do tý doby to bylo OK a pokud píše, že dítě kašle, tak to asi úplně OK nebude. Ano, pokud by jí sem tam teklo den, možná dva a jinak nic, šla bych asi taky, ale takhle? To nemá s imunitou nic společnýho, nezlob se na mě, ale neni to tak trochu sobecký? Jedna vynechaná hodina ještě nikoho nezabila. A to svoje dítě teda v izolaci nevychovávám ani omylem, ale to je otázka uvážení a s prominutím soudnosti každého. Tázající by měla sama vědět, jak dítěti je, v tomhle jí asi nikdo moc neporadí, ale když e ptá, má odpověď zní NE.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
614
31.10.05 19:16

Ahoj,
ryma je infekcni pouze prvni tri - ctyri dny, takze pokud ji ma uz od minuleho tydne a nema k tomu teploty, tak bych se nebala a sla vesele plavat :wink:
Ja to tak praktikuju a zatim mi nikdo nic nerekl!!!
Eliska a Kubicek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
31.10.05 19:36

Gandelion: prosimte odkud to vis jak dlouho je ryma infekcni :?: Znamena to ze kdyz na moji starsi dceri zacli byt v SO priznaky nemoci(nejspis nachlazeni nebo chripka)od NE lezi ve svem pokojiku tak ji mohu(kdyz nebude mit teplotu)od CT pustit k mladsi dcerce :?: A kdyz v SO jeste byli spolu tak ji vlastne mohla nakazit :?: Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
31.10.05 19:59

Sany, četla jsem (a docela mi to přijde rozumné), že je nesmysl izolovat doma děti ve chvíli, kdy jedno ochoří, protože jakákoliv choroba má inkubační dobu = nemoc je už mezi vámi, ale až za nějakou dobu se projeví zjistitelnými příznaky.
Než jste nemoc „objevili“, s nemocí celá rodina již nějakou dobu žila = jestli mají onemocnět obě děti, je již rozhodnuto. Takhle vlastně opožděná izolace již na tom, jestli ochoří obě nebo ne, prý nic nezmění.

Jinak k té rýmě - když jsme volali na plavání, že má Eliška již týden rýmu, ale je OK, bez teplot apod., tak řekli, ať jdem, že kdyby neměl chodit každý, kdo má rýmu, tak jim tam nikdo za chvíli nechodí + že propláchnutí dutin mnohdy pomůže. Takže jsme také šli.
Názory jsou a budou holt různé…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
31.10.05 21:32

Sany, docela si nedokažu představit, jak praktikuješ izolaci jednoho dítěte, když je druhé nemocné :?: :?:
Pokud se už nemoc u jednoho projeví, je zbytečná izolace...... Je to tak, jak píše Efina - nemoc je už mezi námi a inkubační doba již proběhla.
Každopádně, plavání s rýmou je na posouzení maminky - jak silná rýma a pod. Pokud je vodová a teče jenom z nosu, nevidím důvod nejít plavat.

A k hygieně v plavání - tam se ukáže, jak je kdo soudnej a opravdu dodržuje základní pravidla hygieny a pokaždé se bez plavek důkladně umyje celý! Z vlastní zkušenosti vím, že ne každá maminka (i s dítětem) se umyje…
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
31.10.05 21:41

Nemůžu si pomoct, ale brát dítě s rýmou do kolektivu, a ještě k tomu do plavání, kde je teplo a vlhko (pro viry ideální prostředí), mi přijde přinejmenším bezohledné. Bohužel to dělá dost maminek, a i proto necháme plavání opět až na konec jara, kdy bude těch viroz minimum. Je mi to moc líto, protože Šárinka je v plavání hrozně šťastná, ale za to, aby byla v jednom kuse nemocná, nám to fakt nestojí. Postoj provozovatele, který z toho potřebuje vytěžit hlavně prachy, a proto připouští plavání nachlazených dětí, je sice logický, ale přála bych mu za to, ať stráví pár nocí s dítětem, které nemůže spát, protože má ucpaný nos, je přes den nevrlé, protože nevyspalé, a navíc mu není dobře, protože bojuje s „obyčejnou“ rýmou. Pokud je k tomu maminka ještě těhotná, takže permanentně unavená a labilní, nemá to chybu!
Taky bychom se mohly zamyslet, jak to, že by mu tam nikdo zdravý nechodil, bodejť, když si děti kdekoliv předávají infekce díky maminkám, které je nechají chodit mezi ostatní děti.
Omlouvám se za příkrost, ale strašně mě štve, když někdo bere zdraví ostatních na lehkou váhu. Je pěkné, že nemáme držet děti ve sterilním prostředí, ale o tom si musí rozhodnout vždycky jen ta konkrétní maminka, čemu své dítě vystaví. Jen ta ví, jestli má její dítě dobrou imunitu, nebo potřebuje trochu ohledu. Bohužel mnohdy musíme spoléhat i na soudnost lidí kolem sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
31.10.05 21:59

Ahojky, řekla bych, že taky dost záleží na tom, co je to vlastně z rýmu a kašel!!!
Pokud jsem si jistá, že je malá nastydlá, tudíž má nějakou virózu a je infekční, nikam nejdu!!!
Pokud ale vím, že reaguje na suchý vzduch nebo změnu počasí vlhkým nosem a dráždí jí to ke kašli, rozhodně jdu plavat i do sauny nebo páry. Nemáme čím nakazit a druhý den jsme bez rýmy.
Asi tak. Spíš je problém s těmi, kdo to neřeší a chtějí si hlavně odchodit lekce!
Albi a Anika

P.S. stoprocentně jistá si samozřejmě nikdy nejsem… Konzultuji s dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama