Rýma nebo mlíčko?

18.11.15 07:34

Rýma nebo mlíčko?

Ahoj, naše maličká (za týden 3 měsíce) má pořád rýmičku, trvá už dlouho.. Doktorka nám dala kapky Pamycon a ještě jedny, který si vyrábějí samy v ordinaci. Ale je mi to už divný. Rýmičku má už jen po ránu, podle toho, jak chrochtá, to většinou vypadá, jak kdyby měla rýmu jak trám, přitom ale zdá se mi, že má nosánek čistý a když se tam něco objeví, tak jen něco málo.. když to odsaji, tak toho moc není, jen malinko. Někdy chroptí i po jídle. Je možný, že by v sobě měla mlíčko? Pač přes den je to vždycky dobrý a je to, jak kdyby žádnou rýmu neměla, tak jí dávám kapky jen ráno a večer před spaním, odpoledne ne. A to jsem říkala doktorce, že to odpoledne i večer má dobrý, jen po ránu je to takový divočejší a ona nic. Tak se chci zeptat vás, zda s tímto máte nějaké zkušenosti. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

60291
18.11.15 07:45

@shadowofangels ano, mleko je bile a takovy cucek, normalne strikni do nosu morskou vodu a odsaj, at to vidis. Ja tohle vubec neresila. Mela to vzdy po noci nebo po vydatnejsim kojeni. Casem to ustoupilo. Pamycon (antibioticke kapky) bch teda nekapala 8o kdyz uz neco pri pripadne ryme strikat, tak morskou vodu, antibiotika jen pri zlutych nebo zelenych hlenech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8720
18.11.15 07:49

8o Pamycon bych nasadila jen u husté hlenovité rýmy, která znemožňuje dýchání dítěte. Toto mi přijde jako naprosto běžné zakuckání, pokud se dítě neodtahuje od kojení a normálně saje, ani bych neodsávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 07:58

@blumen @zrcadlo holky, když jsem včera ráno odsávala, tak to bílé bylo, a z druhé dírky to bylo takové vodnaté, jak kdyby rýma, ale nic zeleného tam nebylo ani hust3ho. Já ten Pamycon mám kapat 2× denně, ale kapu jen ráno, když se mi to zdá špatný. Včera ráno i plakala, že se ji i špatně dýchalo, ale jinak je nekapu a na noc kapnu jen ty s tou mořskou solí. Jinak ale papá hezky.. A když ji chci odsát nosábek, kapu mateřské mlíčko..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
18.11.15 08:00

Pamycon bych tedy nedavala, staci morska voda nebo treba Nasivin ten je setrnejsi, moje neter taky skoro od narozeni porad tak divne chrochtala a chrcela z nosu vypadalo to jako ryma ale nosu ji neteklo, no nic ji nikdy nenasly ted ji jsou 3roky a obcas takhle chrochta porad hlavne v noci a taky rano.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60291
18.11.15 08:00

@shadowofangels nechala bych to teda byt a nedelala vubec nic. Pokud by nemohla dychat, tak tu morskou vodu a odsat, ale oni si ten nosik umi vycistiti sami, kychanim. Kapky zahod ;) tva doktorka bude asi hodne posedla antibiotiky :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 08:05

@blumen tak jsem teď odsála a je to bílé.. :-) No bylo mi divný, že by takhle dlouho měla rýmu. 8o A doktorka asi ví prd a furt by cpala kapky. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60291
18.11.15 08:08

@shadowofangels ja ji to ani nezminovala. Podle me to mleko v nose ma i „dezinfekcni“ funkci, ze ty protilatky v MM treba zabranuji uchyceni bakterii i viru ;) aspon si to myslim, dcera doted rymu nemela ani jednou, teda jednou asi ano, ale zadni. Ted si vzpominam, ze i kdyz obcas rano chrochtala, tak jsem ji nechala chrochtat a treba po hodine to odeznelo samo. Vsak uvidis. Podle me t je urcite to mleko :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 08:18

@blumen no bílý to je, tak by to být mělo, obzvlášť, když to má každý ráno a někdy i během dne po papú.. A že by rýma trvala takhle dlouho, to mě bylo divný. Cca už měsíc. Maličká před měsícem byla nemocná a měla teploty, takže jsme k dr musely, jinak bych tam nešla. No pak to měla dobrý a byla zdravá, do toho jsem pak byla nemocná já i manžel, takže chytla už rýmu, bez teplot.. No a od té doby se to táhne, ale my už jsme zdraví, naštěstí a berušku trápí to mlíčko teda.. No uuuf se mi ulevilo, že to není rýma.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5208
18.11.15 09:34

Mě kluk, necelé tři měsíce, chrochtá po ránu pořád když jsem zkoušela odsávat tak jsem nic neodsála a jen sem ho rozbrečela. Tak ho občas zakapu mořskou vodou a neřeším to. Pije dobře jen si občas kýchne. Myslím že to chrochtání je jen další nástroj našich zlatíček jak držet mámy v pohotovosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60291
18.11.15 11:37

@shadowofangels hlavne se nelekni, az Ti bude nejakou dobu i kaslat, to je totiz taky jeich nastroj komunikace :mrgreen: a zadny kasel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3500
18.11.15 11:44

@shadowofangels náš malý malý má 11 týdnů a má to samé. Má to prakticky od narození. Je to mlíčko. Má to když víc blinká a teké ráno. Kapu mu Libenar, je to fyziologický roztok. Když je víc zahleněný, tak odsaju, jinak jen vytřu nosánek. Ten řidší hlen se tam dělá, aby ochránil sliznici a vypudil to zdrclé mlíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 14:58

@Heivka @blumen To jsou filuti, oni ví, jak na nás.. 8) :mrgreen:
@Kejdík Já většinou používám na odsátí nosánku mlíčko a tchýně mi ještě doporučila vincentku, prý je to hodně dobrý :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3500
18.11.15 15:28

@shadowofangels ten Libenar je přímo pro miminka, je sterilní. Když hodně chrochtá, tak mu kápnu a he to hned lepší. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama