Sám s otcem

Anonymní
6.3.20 11:51

Sám s otcem

Dobrý den maminky,
Mám asi nevšední, pro některé maminky nepochopitelný dotaz ale mam chlapecka 8 měsíců a jelikož s přítelem nežijeme spolu brává si ho tatínek někdy sebou k jeho rodicum nebo jen tak na procházky atd. Ale jelikož malej je už docela raubíř… leze sedá si vsechno ho zajima zacala jsem mit strach jej otci dávat kdyz u toho nejsem. 2× se stalo že mu malej sletěl z postele občas nedává pozor kdyz pije třeba kafe a malého ma na klíně ze je to horké kafe v dosahu prcka… atd. Bojím se že otec není dostatečně ostražitý a něco se stane ???? to stejně u rodičů přítele, mají uz svůj věk a už nejsou tak pozorni jako dříve. Babička nacpe malému krajíc chleba a má radost že to zuzle ale ten se s tím věcně davi atd ja nemuzu nic říct protože ona to též dávala synovi a ten žije. Krmí ho nevhodnym jídlem ikdyz sem jim to zakazala a přichystala jim příkrm sebou. Ještě když malej ani neseděl podkladala ho babicka polštářem at chce nebo ne a že má sedět at kouká kolem sebe atd ikdyz sem řekla ze se me to nelíbí dělali to když sem u toho nebyla i tak. a takovych akci je vice… A tak prostě a jednoduše nechci syna nechávat otci samotného a už vůbec nechci aby jej brával k jeho rodicúm. jak by jste tohle řešili?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20
6.3.20 11:57

Ahojky, asi se Ti to moc líbit nebude.. Ale já bych to moc neřešila. Prostě každý jedeme svou výchovu. Například - když mám děti já, tak se nestane nic. Když je má muž tak už to byli 2 uštípnutý zuby, jedno šití a pád z auta.. upřímně - ty chlapy to prostě maj jinak. A manžel jezdí s dětmi furt někam. A to jídlo a sezení.. Prostě každý jedeme svou výchovu.. mě se to taky nelíbí. Ale upřímně si myslím, že jsou horší tatínci. Moje kamarádka má chlapa, kterého nemůžeš poslat ani s košem protože by se buď někde ztratil nebo by vyhodil snad i hlavu do popelnice.. jiná známá třeba má muže který prostě není schopnej dělat víc věcí najednou.. nech ho ať syna má. On se to časem naučí, a ty budeš mít klid na sebe. Já se třeba naučila, když mají děti moji rodiče- už neřešit co s dětmi dělají. Dávají jim kečup a atd :lol: Prostě je rozmazlujou.. Ale není to každý den, tak to hold neřeším. Užívej si že syn má hezký vztah s tátou :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
870
6.3.20 11:59

Myslím, že to máš marné a nic s tím neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9810
6.3.20 12:00

To co chceš nebo nechceš není absolutně relevantní. Otec má právo brát si dítě, nepotřebuje tvůj dozor ani dohled, ty nemáš právo jakkoliv otce omezovat, navíc už u vás běží systém, že si otec bere dítě mimo, dítě je na něj zvyklé a nemá s tím problém. Tak to je, ať se to někomu líbí nebo nelíbí, ty nemáš nárok na to, jakkoliv otce dítěte omezovat. To může jen soud a ten to kvůli kousku ožužlaného chleba neudělá. jediné co můžeš je zkusit to milou formou, apelovat na otce, aby byl ostražitější a podobně. Pokud se ho budeš snažit omezit, zasáhne proti tobě pravděpodobně soudně a soud bude pravděpodobně na jeho straně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40303
6.3.20 12:01

Myslím si, že všechno, co píšeš je nepodstatné. Pokud cítíš, že je tvůj syn s otcem v ohrožení, projednej to s pracovnicí Ospodu. Je to ale na delší lokte - nikdo jiný, než soud nemůže otci zakázat styk s jeho synem. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.20 12:02

Vubec se ti nedivim a chci te podporit.Mela jsem to same. A moje metoda? Snazila jsem se byt s otcem ditete po rozchodu kamaradka a zvala ho k nam nebo s nim na tu prochazku sla.
Otec ditete byl taky nepozorny, jednou mu u nas doma syn spadl z kuch. stolu, kdyz ho prisel navstivit.
Nebo jsme sli na prochazku, ja si sedla na lavicku otec se venoval diteti a pote koukam, ze male batole nechal vystoupat snad 100 prikrych schodu a sam se usmival dole.
Pak uz jsem tedy byla opravdu ve strehu.

• Nahlásit
  • Citovat
20
6.3.20 12:03
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky,
Mám asi nevšední, pro některé maminky nepochopitelný dotaz ale mam chlapecka 8 měsíců a jelikož s přítelem nežijeme spolu brává si ho tatínek někdy sebou k jeho rodicum nebo jen tak na procházky atd. Ale jelikož malej je už docela raubíř… leze sedá si vsechno ho zajima zacala jsem mit strach jej otci dávat kdyz u toho nejsem. 2× se stalo že mu malej sletěl z postele občas nedává pozor kdyz pije třeba kafe a malého ma na klíně ze je to horké kafe v dosahu prcka… atd. Bojím se že otec není dostatečně ostražitý a něco se stane ???? to stejně u rodičů přítele, mají uz svůj věk a už nejsou tak pozorni jako dříve. Babička nacpe malému krajíc chleba a má radost že to zuzle ale ten se s tím věcně davi atd ja nemuzu nic říct protože ona to též dávala synovi a ten žije. Krmí ho nevhodnym jídlem ikdyz sem jim to zakazala a přichystala jim příkrm sebou. Ještě když malej ani neseděl podkladala ho babicka polštářem at chce nebo ne a že má sedět at kouká kolem sebe atd ikdyz sem řekla ze se me to nelíbí dělali to když sem u toho nebyla i tak. a takovych akci je vice… A tak prostě a jednoduše nechci syna nechávat otci samotného a už vůbec nechci aby jej brával k jeho rodicúm. jak by jste tohle řešili?

A myslím si že ti to možná dělá i trochu natruc. Když je nebudeš 'peskovat ' bude to lepší.. uvidíš časem se to uklidní ale moc je nešikanuj :lol:
Tátovi se třeba nemusí líbit že malému dáváš skleničky, dudlík.. že ho uspáváš v 9 a atd… ( uvádím příklady).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
6.3.20 12:08

Jakého otce jsi pro dítě vybrala, takového otce dítě má :mavam: a jsou daleko horší tatínci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.20 12:18

Mrzí mě co zažíváš a podle mého názoru není správné, jak je to nastaveno. Otcové nemají mateřské pudy a já si myslím, že by neměli mít vůči malým dětem stejná práva jako matky, je to ale názor který není v souladu s našimi zákony, takže tiše trpím to, jak to vidí ostatní a nezbývá mi, než s tím nějak žít, snad se na ten problém možná snažit upozorňovat..? Partnera jsem si vybrala takového, jakého jsem si s ohledem na své představy přála, tedy takového, co nechá péči o děti na mně a on zajistí finance atd. Jiná žena by zase pomoc s dětmi vyžadovala a přišlo by jí to normální. Každopádně si myslím, že muži nejsou nastavení k tomu aby uměli mateřsky ochránit mláďata/děti před nebezpečími, která přirozeně vidíme my matky a že to prostě není o neochotě, ale o tom, že na to nemají buňky (a my zas na jiné věci), nicméně většina společnosti tohle bohužel asi nevidí a tím pádem asi moc nepochodíš. Snaž se po dobrém s ním domlouvat, nic moc více nejspíš nezmůžeš, ale věřím, že se z toho cítíš úplně na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
22891
6.3.20 12:22
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky,

Dávat bys ho měla, nemáš na něj monopol. Nejspíš sis špatně vybrala otce pro své dítě, když v jeho 8 měsících už spolu nejste. Apeluj na chlapa, aby byl prostě ostražitější. Že nejsi stíhačka, ale jde ti o dobro dítěte. Jeho babičce bych prostě poslala jídlo, na co je malý zvyklý a trvala bych na tom, aby to jedl. Vadilo by mi, kdyby syna cpali sladkostmi a jiným nevhodným jídlem. Kdyby mu dali žužlat kůrku chleba, to bych neřešila. Já jsem taky občas viděla „nevhodnou“ manipulaci s dítětem, měla jsem načtenou Kiedroňovou, ale nehrotila jsem to. Syn to přežil a chodil velmi brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22891
6.3.20 12:26
@Anonymní píše:
Mrzí mě co zažíváš a podle mého názoru není správné, jak je to nastaveno. Otcové nemají mateřské pudy a já si myslím, že by neměli mít vůči malým dětem stejná práva jako matky, je to ale názor který není v souladu s našimi zákony, takže tiše trpím to, jak to vidí ostatní a nezbývá mi, než s tím nějak žít, snad se na ten problém možná snažit upozorňovat..? Partnera jsem si vybrala takového, jakého jsem si s ohledem na své představy přála, tedy takového, co nechá péči o děti na mně a on zajistí finance atd. Jiná žena by zase pomoc s dětmi vyžadovala a přišlo by jí to normální. Každopádně si myslím, že muži nejsou nastavení k tomu aby uměli mateřsky ochránit mláďata/děti před nebezpečími, která přirozeně vidíme my matky a že to prostě není o neochotě, ale o tom, že na to nemají buňky (a my zas na jiné věci), nicméně většina společnosti tohle bohužel asi nevidí a tím pádem asi moc nepochodíš. Snaž se po dobrém s ním domlouvat, nic moc více nejspíš nezmůžeš, ale věřím, že se z toho cítíš úplně na nic.

Otcové mají otcovské pudy a přijde mi kruté dítě a otce od sebe oddělovat. S mámou je stejně většinu času, asi ho dává v podstatě na návštěvu, takže dítě netrpí. Ani máma. Ta se treba může trošku prospat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40303
6.3.20 12:31
@Russet píše:
Dávat bys ho měla, nemáš na něj monopol. Nejspíš sis špatně vybrala otce pro své dítě, když v jeho 8 měsících už spolu nejste. Apeluj na chlapa, aby byl prostě ostražitější. Že nejsi stíhačka, ale jde ti o dobro dítěte. Jeho babičce bych prostě poslala jídlo, na co je malý zvyklý a trvala bych na tom, aby to jedl. Vadilo by mi, kdyby syna cpali sladkostmi a jiným nevhodným jídlem. Kdyby mu dali žužlat kůrku chleba, to bych neřešila. Já jsem taky občas viděla „nevhodnou“ manipulaci s dítětem, měla jsem načtenou Kiedroňovou, ale nehrotila jsem to. Syn to přežil a chodil velmi brzo.

Zrovna ta kůrka je dobrý nápad - pomáhá to při klubání nových zoubků. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 12:31

Pro své dítě máš, to co jsi vybrala. Řešit jsi měla před tím než jste počali dítě. Na pozdější změny lidí ve vztahu nevěřím. Lidi se nemění. Zamilovanost je bohužel slepá. Takže užívej toho co máš, může být i hůř. Pokud jste to společně řešili a stále jedou dle svého, tak to prostě nezměníš. Ikdybys s přítelem byla, tak to bude stejné. Spíš by se ti asi líbilo, nedávat mu kluka vůbec, že? Když je tak nezodpovědny i s rodiči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22891
6.3.20 12:42
@mrav píše:
Zrovna ta kůrka je dobrý nápad - pomáhá to při klubání nových zoubků. :mavam:

Právě. Starší generace to tak má zažité. Já už synovi koupila gelové kousátko. On ale zuby nijak neprotrpěl. Měl štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 12:42

Buď ráda, že má o syna zájem a neboj, syn to nějak přežije a budou mít spolu hezký vztah :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama