Samoléčba stresu a psychiky

12
8.12.19 06:45

Samoléčba stresu a psychiky

Ahoj, zdá se že trpím stresem. Je mi 17let-studuju. V poslední dobe me bylo po ránu dost spatne, byla jsem s tim u lékaře, všechna vysetreni byla negativní takze me poslali domu, ale bolesti přetrvávají… ted uz jsem si skoro jistá že jde o stres, driv sem si to nepřipouštěla protoze mam docela svoji skolu rada a chci tam chodit. Kazdopadne se mi uz asi 2 tydny vzdycky po probuzení udělá špatne, boli me bricho, pocit na zvracení atd… nekdy me ta bolest i budí.
Potrebuju rychle pomoct protoze si nemuzu dovolit do te skoly nechodit ale ono kdyz je vam spatne tak je to těžký. Vzdycky se vzbudim, je mi zle a pokud i tak jdu do skoly tak to nepřejde, pokud zustanu doma problemy odezní. Pokud se to nezlepší v nejbližších dnech tak budu muset zajit k psychologovi nebo nekam, ale jeste pred tim bych chtela zkusit udelst neco sama. Nemate nekdo zkušenost s léčbou stresu? Prosim prosim, spěchá to :(

Příspěvek upraven 08.12.19 v 07:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31611
8.12.19 07:27

Psycholog je určitě na místě. S přírodních věcí na úzkosti hezky zabírají kozlíkové kapky. Mívají je v lékárně. Nebo něco s třezalkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
8.12.19 08:44
@Druhé babo píše:
Ja pouzivam kapky Relaxin od Energy Group je to prirodni a jsou super

Můžu potvrdit relaxin od Energy vynikající.

Já právě beru Vironal, Grepofit a Peralgin tobolky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
8.12.19 08:47

Zkus Bachovky krizovky, koupíš je rovnou namíchané.
Ohledně té školy, stalo se tam něco, že máš najednou takové potíže? Je to řešitelné? Pokud ne, nemělo by smysl přejít na jinou školu?

Jestli jsi z Prahy, dám Ti tip, kde koupíš ty Bachovky hned.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15463
8.12.19 10:46

To co popisuješ je od úzkosti.

Co tě ve škole tak moc zatěžuje - nároky učitelů, vztahy ve škole, strach z reakce rodičů? Tomu potřebuješ porozumět a začít to nějak řešit. Kdo ti s tím můžeš pomoci? Komu se můžeš svěřit? Bez toho aby si tohle začala řešit, tak úzkost pochopitelně nezmizí.

Jinak teda ráno, když ti úzkost stáhne tělo, tak nejprve zkus dechová cvičení

https://www.youtube.com/watch?… nebo

https://www.youtube.com/watch?…

a pak chvíli cvičení - třeba jogu
https://www.youtube.com/watch?…

Následně jdi do sprchy a osprchuj se studenou vodou a pořádně se nasnídej něčeho co má nižší glykemický indext - takže spíš chleba se sýrem a zeleninou, nebo musli bohaté na vlákninu s jogurtem a ovocem, spíš než koblihu, rohlík s nutelou a nebo cornflakes. Ale kobliha lepší než nic - hlad do krve vyplavuje více stresových hormon a stres a úzkost posiluje.

Zároveň si velmi pečlivě hlídej kvalitu spánku.

Znamená to po setmění nekoukat na žádné obrazovky. Minimálně dva tři týdny, než se ti psychika srovná to dodrž. Modré světlo a zaujetí virtuálním světem narušuje spánek a ničí možnost tělu zbavit se stresových hormonů z předešlého dne.

Čti si, uč se, něco dělej rukama, zacvič si jogu na večerní uvolnění, poslouchej muziku, cokoliv, jen nech vypnutou elektroniku která umí obrázky.

Začni si večer psát deník - ne o tom co se ti stalo, i když to samozřejmě můžeš taky, ale především o tom, čeho se obáváš, co se ti honí hlavou a podobně. Tím že to napíšeš rukou na papír, tak jednak nad tím zmatkem v hlavě získáš trošku kontroly a taky toho trochu z té hlavy odleješ.

Poté co se vypíšeš z negativních věcí, tak na závěr každého zápisu přidej alepsoň 1 věc, která se ti ten den podařila (i kdyby to měla být úplná blbost), 1 věc která tě ten den bavila, těšila a 1 věc za kterou jsi vděčná. Pokud toho vymyslíš na některý den víc, tak jedině dobře.

Večer si dej dlouhou horkou sprchu a nebo ideálně vanu - pomáhá přepnout ze stresového režimu do regeneračního.

Další cesty jak kompenzovat stres a zvládat úzkost najdeš třeba v téhle knize

https://www.kosmas.cz/…mozte-stres/#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat