Samotářka-jsem divná?

Anonymní
9.3.10 13:31

Samotářka-jsem divná?

Ahoj holky,
jsem na MD s třetím dítětem po delší pauze,v práci jsem dělala s lidmi,tam se moje ukecanost hodila :-) ,ale doma mi vůbec nevadí,že jsme jen rodina.Vystačíme si,starší děti mají kroužky a tak,já s malým jsem na dvoře,na zahradě,chodíme spolu na procházky…když spí,dělám si svoje-čtu,píšu,vyšívám…O víkendu jezdíme na výlety společně.Ale moje známé s dětmi už si klepou na čelo,že nikam nechodím,že nejdu s nimi na víno,za nimi do mateřského klubu…že mě asi manžel doma týrá a zakazuje mi jít ven!Prostě tak asi fakt působím,i když jsem spokojená.Ale zamyslím-li se,čím jsem starší,tím víc se izoluju,to je pravda.Nechodím s malým plavat ani cvičit,sama taky ne,obecní slavnosti a plesy mě docela stresujou,takže taky nic :oops: Dokonce ani kamarády na návštěvu se mi nechce zvát,a to mi vadí.Mám prostě to hnízdo a klid a návštěva je pro mě narušení /mail ani telefon mi nevadí,to se ráda pobavím/.Asi to nepůsobí moc slušně. :oops: Je to pohodlnost nebo drastické snížení sebevědomí? Jsem fakt divná? Ale těším se na jaro,jak se budu hrabat na skalce a to budu chodit ven ještě míň :-) Má to některá z vás taky nějak podobně? Dík

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
9.3.10 13:34

Ahoj. Já to tak měla ještě „před dětmi“. S Anežkou jsem chodila na cvičení hlavně kvůli ní, aby byla s dětmi a nebála se pak kolektivu. A sama jsem poznala, jak je to fajn potkávat se s někým, kdo má stejné starosti jako já. Moc často se mezi lidmi nevyskytuju (jsem samotářský typ) dodnes, ale nechodit nikam si moc nedovedu představit. Ale taky je fakt, že bydlíme v paneláku, takže tam nějaká skalka nebo zahrada nehrozí ;) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
9.3.10 13:35

když ti to tak vyhovuje,tak proč bys měla být divná?! Já teda taky nemám ráda moc návštěv u nás doma a samotu někdy i ráda vyhledávám… Aktivity s dětma jsou fajn,ale nejsou podmínkou…já na tom nic špatného nevidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
9.3.10 13:36

Ahoj, mam sice dite jenom jedno, ale citim to stjne..v ramci rodiny si rada popovidam, se spoustou lidi jsem v kontaktu pres mail, icq, FB, telefon…ale nejak nemam chut litat po akcich, vubec mezi lidi, proste se mi nechce, rada obcas zajdu s partnerem na veceri, do kina, kdyz malou pohlidaji nasi, ale jinak mi to proste pripada jako zbytecna ztrata casu, cvicim doma v klidu sama, chodim s malou na prochazky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
9.3.10 13:54

Nejsi divna,ja jsem stejna..mam radeji samotu(ted jz se svym ditetem)nez neustale nekam chodit mezi lidi.
Samozrejme ze kvuli dcerce budeme chodit mezi lidi ale kdyz je treba u babicky tak neutikam nikam ven parit nebo mezi lidi ale jsem doma a uzivam si klidu,ticha a pohody.
Muj ex partner tohle nechapal,on mel rad spolecnost a porad se me ptal jak takhle muzu sedet doma..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.10 14:06

Miluju samotu!! vyloženš nemám ráda hodně lidí pohromadě. Takže návštěva jednou měsíčně obchodního centra mi bohatě stačí. S malým chodíme ven sami, domů si návštěvy nezveme. A jsem šťastná. Když se venku potkáme s nějakou maminkou, tak si pokecáme o dětičkách,ale na nějaké kamarádění nejsem. kecám tady na e-miminu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.3.10 14:12

Samotářka-jsem divná?

Holky,děkuju i za těch pár příspěvků zatím.A nezlobte se,že píšu jako anonym.
Ani jako holka jsem nechodila po zábavách,s manželem jsme se našli brzy a chodili spolu na výlety a tak.Naštěstí je podobný jako já,akorát za chlapama do hospody občas zajde :-) Jinak se fakt doma zabavím,pořád mám co dělat,s malým jedu tam na výstavu fotek,tam do zahradnictví…A s rodinou už máme seznam výletů na jaro.
Procházení s kočárkem nebo batolátka společně mě taky spíš vyčerpává-doma to máme zmáknuté,u někoho na návštěvě musím být pořád ve střehu,popovídat si v klidu stejně není možné,žádná věta se pořádně nestihne dopovědět,je to takové hop sem hop tam od jednoho tématu k druhému.Většinou skončím s bolehlavem,stejně jako když je někdo u nás-návštěva s dětmi je divočina a když je někdo bez dětí,vadí mu,že jednou rukou a okem hlídám malého.Možná to moc dramatizuju,ale vyrazilo mi dech,když jsem se doslechla,že mě manžel nechce pustit!Stejně si to nedají vymluvit :-)
Ale potěšily jste mě,že taková nejsem sama.Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.3.10 14:14

Samotářka-jsem divná?

Anonymní přede mnou-přesně tak!Když známou potkám,pár minut nám pusa jede a zase jdu domů do klidu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
29109
9.3.10 14:33

Taky jsem svým způsobem samotářka,miluju samotu - se svými dětmi,svůj pořádek a klid..Ale na druhou stranu,s kamarádkou a jejími dětmi,která má podobné starosti,se setkám a popovídám ráda.Na dětská hřiště chodíme,do mateřských center taky.Tam chodím ráda a nejen k vůli dětem.Ráda občas zajdu někde na návštěvu a ráda si občas návštěvu pozvu..To si ale teď nemůžu dovolit,protože Emička je po etapách často nemocná :mrgreen:

Ale nemám ráda večerní posezení někde u vína,neznám ani z období puberty žádné akce,diskotéky,kavárničky,nikdy mě to nebralo.Chodila jsem maximálně do kina,buď sama nebo s jednou nejbližší kamarádkou.Nikdy mě nelákalo jít s celou partou mladých lidí.

Nemám ráda akce,kde se sdružuje velký počet lidí,hromadné oslavy narozenin,ať už kamarádů nebo rodiny.Stejně mám zkušenost,že na velkých oslavách se to jaksi seskupinkuje a jde vidět,kdo ke komu patří.Nějak mi uniká smysl.My žádné takové oslavy nepořádáme ani pořádat nebudeme.

Ale zase na druhou stranu,narozeniny dětí slavíme,jen děti,my a babičky s dědou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
9.3.10 14:45

Když vídím na náměstí maminky s koučárky v houfu, nebo jak dvě tři za plného řečnění tlačí kočáry a korzují, tak mám osypky..Já jsem jako hogo fogo pořád sama, ale není to pýcha, ale moje introvertní sklony. Řekla bych , že dnes je to i hrozně in - scházet se v MC, lézt s dětma po cukrárnách a dát si rychle presso..Děti stejně zlobí, páč maminky kecají a nevšímají si jich..Nikoho neodsuzuji - určitě je to jejich volba a oni si povídat chtějí.
Já vůbec. Stačí mi doma kniny, rodiny, net.Jednou týdně plavání ( plave tatínek, já jsem jen převlíkací dohled), kde v herně mlčím jak asociál a někdy se přemůžu a plácám banality - Jééé vy už se krásně otáčíte, jééé ten má krásný zoubky..Ale je vidět že některý maminky si opravdu popovídat chtějí, jen se mnou je to těžký. :roll:
Návštěvy doma - fakt jen rodina a málo - nikoho jiného bych nesnesla - bych umřela nervozitou, jsem jak na trní.
Nejsem ani na dovolený a výlety - fakt je mi nejlépe doma - no jo, jak slepice v kurníku.. :mrgreen: :srdce: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13103
9.3.10 15:11

Nic si z toho nedělej, když se ti doma líbí, tak přece nebudeš někam chodit, jen aby bylo okolí spokojené. Mě totiž připadá, že nás neustále společnost tlačí do toho, že být introvert je něco špatného. Že správní jsou jen extroverti se spoustou kamarádů a vše ostatní je špatně. My jsme s manželem naštěstí oba spíše uzavření - on teda není ani tak uzavřený, jako prostě lidi k životu nepotřebuje. A tak nikam nechodíme, nikoho k sobě nezveme, nepořádáme žádné párty pro přátele a podobně :roll: A taky jsem se dozvěděla od kolegyně, že jsme divní :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
9.3.10 15:17

A ještě mi vadí, jak dneska frčí zájmy - každý se tě zeptá na koníčky a čeká, že řekneš -chodím 3× týdně do posilovny, jednou na squosch, v létě jezdím na kole, v zimě lyžuji v Alpách, jinak turistika..atd
A přitom 90% lidem vyhovuje přijít z práce a mít doma klid..Jen ten tlak z médií a všude okolo je nutí mít špatné svědomí z toho, že nerelaxují AKTIVNĚ!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12064
9.3.10 15:30

Ahojky, jsem také samotářka, workoholik a hnihomol. S přítelem jsme oba domácí typy a všechno děláme společně. Podnikáme, takže práce máme kolikrát nad hlavu (zaplať za to v týhle době). Já jsem tedy zvyklá dost na pohyb, tak chodím ještě na aerobik (teď už jenom 2/týden), ven se psy chodíme také společně. Máme zvířata, máme se moc rádi a takhle je nám dobře, tak proč bychom to měnili? To samé u tebe, je-li ti takhle dobře, tak do toho nikomu nic není. Žij podle sebe, ne podle ostatních :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
9.3.10 15:55
Lizbeth píše:
A ještě mi vadí, jak dneska frčí zájmy - každý se tě zeptá na koníčky a čeká, že řekneš -chodím 3× týdně do posilovny, jednou na squosch, v létě jezdím na kole, v zimě lyžuji v Alpách, jinak turistika..atd
A přitom 90% lidem vyhovuje přijít z práce a mít doma klid..Jen ten tlak z médií a všude okolo je nutí mít špatné svědomí z toho, že nerelaxují AKTIVNĚ!!!

Naprosto souhlasim!!!!!!!!!!!!!

Jinak me take nebavi chodit ven s kocarkem houfne..To uz mam vyrazky jen z toho kdyz to slysim..
Kdyz jsem sama tak zajdu vsude,vsechno zvladam ale chodit jeste s nekym…furt na nekoho cekat,a jeste tam zatim a tam… :roll: :roll: A kecat o nesmyslech..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
9.3.10 15:58
Lizbeth píše:

Přesně :palec: Nedejbože, když někomu řeknu, že ráda pletu, háčkuju nebo pletu košíky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama