samovolné krvácení dásní

Anonymni
16.11.07 21:03

samovolné krvácení dásní

Zdravím, holky. Jsou to asi dva týdny, co mi z ničeho nic začnou krvácet dásně a není to ani při čištění zubů. Stává se mi to často i hned po probuzení ráno. Setkala jste se s tím některá? Za příspěvky děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1905
16.11.07 21:14

pokud jsi tehu, tak nic prekvapiveho, po porodu to prejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
16.11.07 22:04

taky se mi to stává a těhu nejsem, ale už osm měsíců kojím
jedla jsem Maltofer( železo) teď ho 10dní nejím a je to lepší
tak nevím jestli to bylo tím :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5525
17.11.07 11:14

Výborný je Corsodyl (zubní pasta - spíš gel a taky ústní voda), dá se to koupit v lékárně a zabírá, mám to vyzkoušené. Dost jsem na to trpěla a pak jsem v nějakém časopise Zdraví či co to bylo objevila toto a hned jsem to vyzkoušela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ave
837
17.11.07 12:16

Tak já krvácením dásní trpěla přes rok a hodně. Zubař mi na to dával
různé ústní vody, sajrajty apod. Já si také nakoupila spoustu přípravků
a vždy to mělo efekt tak týden.
Potom jsem dostala příšernou chřipku a musela jsem brát antibiotika
(asi po deseti letech) a po dobrání dásně naprosto super.
Tak myslím, že zánět byl někde v těle a jen přípravky nestačily.
A paradox - po vyléčení dástní jsem do dvou měsíců otěhotněla, ikdyž
to před tím skoro dva roky nešlo.
Samozřejmě nevím, jestli to mělo nějakou souvislost.
Teď v těhu je zatím klid, jsem ve 22. t., tak doufám, že to tak zůstane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
23.11.07 13:57

Ahoj holky,
krvácení z dásní,jak samovolné,tak při čištění zubů je vždy známkou toho,že není něco v pořádku a je to prvotní příznak zánětu dásní,který po dlouhodobém přetrvávání může vést až k parodontóze.
Zánět způsobují bakterie,které se kolonizují v zubním plaku a následně pak udržují na zubním kameni,který vzniká „zkaměněním“ toho zubního plaku.
Léčba je taková,dokonalá ústní hygiena a samozřejmě odtsranění zubního plaku,kamene a to jak nad dásní tak pod dásní.
Plus někdy je vhodné předepsat antibiotika,která sice zaberou,ale pokud není odstraněn zubní plak a kámen,tak se stav opakuje.
Ke krvácení jsou náchylnější těhulky vlivem hormonů,diabetici a lidi celkově nemocní.To vše je samozřejmě dobré zohlednit a konzultovat s stomatologem nebo dentální hygienistkou.Protože pokud není odstraněna prvotní příčina zubní plak a kámen,tak nějaké výplachy jen tak nepomůžou nebo jen na krátký čas.
Takže vždy se dá něco dělat :-) a věřte mi,pracuji jako dentální hygienistka a o krvácení,kameni a plaku toho vím celkem dost :oops:
Základ všeho je správný kartáček,správná technika,mezizubní kartáčky a trpělivost a snaha :-) Takže hlavu vzhůru :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
25.2.20 10:48

Krvácení dásní (zjevně bez příčiny)

Obnovuji diskuzi, protože už začínám být zoufalá a třeba mi tu někdo dá osvědčenou radu, které jsem se u doktorů nedočkala. Předem říkám, že pastu Paradontax používám několik let a kupuju si jen měkké kartáčky, a zubní nit večer používám taky.

I přes to asi před 3 týdny mi z ničeho nic začala krvácet dáseň u jedné horní stoličky, do tří dnů se mi rozkrvácela dáseň u několik horních zubů tak, že jsem měla i celé horní patro rozdrané a podrážděné. Permanentní bolest, rudá rozedraná místečka v dásních, že jsem nemohla ani jíst. Volala jsem obvoďačce, jestli mám jít rovnou k ní (dva týdny před tím jsem měla bolavý nateklý kotník, tak to mohl být cestující zánět), ale samozřejmě mě poslala k zubaři. Zubař udělal rentgen, vyšetření a sám se divil, že zuby mám zdravé (poslední kaz jsem měla ještě na základce), zubní kámen žádný (to málo mi ihned odstranil) a jen mi to opíchal něčím na umrtvení, napsal mi Kamistad gel s lidokainem, který to na chvíli vždycky umrtví, doporučil změnu pasty na Lacalut a poslal mě k obvoďačce na krev a vyšetření, že problém bude jinde. Obvoďačka mi jen řekla - když vás to tak bolí, tak si zkuste čistit zuby jenom prstem, ať to nedřete kartáčkem. Do teď kroutím očima! :roll: V krvi nic nebylo, ve výtěru z krku taky nic, test na borelu negativní. Prý jsem zdravá. Od té doby teda používám Lacalut pastu, čistím přesně podle návodů, ultra měkký kartáček Spokar, koupila jsem si gel Corsodil, dávám 2× denně a občas na hodně postižená místa pro umrtvení ten Kamistad gel. Dásně u těch prvních zubů už se mi zatáhly, ale hodně ustoupily, ale minulý týden se mi dál rozkrvácela dáseň u spodní stoličky a včera u spodních jedniček, přitom ty přípravky používám celou dobu na všechny zuby, ne jen na ty, kde byl původně problém. V podstatě pokaždé, když se mi to u jednoho zubu zatáhne a už nekrvácí, tak to propukne u jiného zubu. Už nevím, co víc vyzkoušet a jak dlouho to musím vydržet s tak rozdranýma bolavýma dásněma, kdy se mi u čištění zubů fakt chce brečet… Pokud mi poradíte, co můžu ještě zkusit, budu ráda, už jsem bezradná. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Načítám video...

Mohlo by vás zajímat

Načítám video...