Samovolný potrat 3 a více

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anni_111
Nováček 9 příspěvků 30.06.19 08:13
Samovolny potrat 3 a vice

Ahojky holky, má někdo podobný problém, možná se nám uleví, když si o tom povykladame. Za posledních 5 měsíců jsem otěhotněla 3, pokaždé 2-5 dnů zpoždění a pak se to pustilo. Tehotenska čárka byla silná ale pak slabla až došlo k menstruaci. Má někdo podobnou situaci, víte čím to mohla být? Podařilo se vám to znovu a donosila jste druhe mimi? Z prvního těhotenství máme krásnou holčičku, tak vůbec nechápeme co se děje. Díky za příspěvky :)

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 30.06.19 09:06

Musíš pár měsíců počkat, po potratu bys měla čekat aspoň 3 cykly než se začnete zase snažit. Jinak to může odcházet pořád dokola. Já když potratila tak mi to dr říkala, ať nikam nespěchám. 3× v 5 měsících je moc rychle. Já potratila jednou, pak se zdařilo po 3 mesicich a stejně bylo brzo a potratila sem zas a pak sem počkala 5 měsíců a zkusili sme to znova a už to vyšlo.

Murka
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 30.06.19 09:28

3× v 5 měsících je moc. Po proběhlém potratu se má počkat, tělo ví co dělá a něco je špatně. Počkala bych tři čtyři měsíce, ideálně půl roku, než bych se zase snažila otěhotnět, do té doby bych používala kondom, žádné hormony. Pokud by to nevyšlo ani tak, nechala bych se pořádně vyšetřit, zda je vše v pořádku.

Janli
Echt Kelišová 9260 příspěvků 30.06.19 09:29

To jsou biochemická těhotenství. Zažila jsem to asi šestkrát. Dej si chvíli pauzu a pak to zkuste znovu. Pokud se to bude opakovat, doporučuju vyšetření štítné žlázy a hormonální profil. Když se tam na nic nepřijde, tak by bylo lepší se přihlásit do Centra asistované reprodukce a tam by udělali další vyšetření jako imunitu a genetiku. U mě to byla poškozená vajíčka, protože máme v rodině předčasný přechod a moje vaječníky byly po třicítce v hotším stavu než u ženy po čtyřicítce. Nakonec máme jedno dítě po IVF a druhé zázrakem přirozeně.

Sl.Kockova
Kecalka 361 příspěvků 30.06.19 09:38

Presne tak, to není potrat, ale biochemicke..není třeba cekat, spis zjistit důvod :)

Anni_111
Nováček 9 příspěvků 30.06.19 16:27

Ahoj holky dekuju za příspěvky, ja byla
Na všechna vyšetření v lednu, doktor mi
Bral na vše, i muže. Vše bylo v poradku. Každopádně, zitra mam termín u dr. Uvidíme co ten mi řekne. Budu samozřejmě trvat na dalším stejně podrobném vyšetření.

Anni_111
Nováček 9 příspěvků 30.06.19 16:28

@Sl.Kockova každý říká
Necekat i doktoři, spíše je zjistit příčinu, nejsem
Kuřák, ani alkohol
Nepiju, sem velmi aktivní. První dítě úplně bez problému. Nechápu to vůbec. No uvidíme co doktor na to :(

Anni_111
Nováček 9 příspěvků 30.06.19 16:29

@Janli jak
Zjistili ze jsou tvé vajíčka poškozena?

Janli
Echt Kelišová 9260 příspěvků 30.06.19 16:32
@Anni111 píše:
@Janli jak
Zjistili ze jsou tvé vajíčka poškozena?

Při IVF jsem měla z devíti pouze jedno zdravé embryo

Anni_111
Nováček 9 příspěvků 30.06.19 16:39

@Janli a podařilo se oplození?

marieanne15
Stálice 51 příspěvků 01.07.19 12:26

Procházím něčím podobným. Tři biochemka po sobě v rozpětí třech měsíců (vždy zpoždění cca 4 dny). Předtím jsme se snažili rok a něco bez výsledku a teď opět tři cykly nic. Já ale žádné dítě zatím nemám :(

Příčinu zjišťujeme, zatím mi stihli najít Leidenskou mutaci heterozygot (pravděpodobně to nemá vliv), hraniční hodnoty snížené funkce štítné žlázy (taky říkají, že ne), čekáme na výsledky genetiky…

Já se ale bojím právě špatné kvality/kvantity vajíček - za poslední rok se mi zkrátil cyklus z 28 dní na 24 (ovuluji už 11DC), což může být jedna z indícií… :roll:

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2097 příspěvků 01.07.19 12:38

Také jsem měla 3 zamlklá, došla jsem i dál. V té době jsem ještě neměla dítě. Doktor mi tehdy řekl, že dvakrát je to náhoda a třikrát pravidlo a ať se s tím smířím, že děti mít nebudu. Nesmířila jsem se, změnila jsem doktora, vydupala si všechny možné vyšetření. Na nic se nepřišlo a čtvrté těhotenství bylo bez problémů a teď čekám druhé dítě na první pokus a jsem v 16. týdnu. Prostě to prý mohly být náhody, hrát roli stres z práce…

Váš příspěvek
Reklama