Reklama

Samovyšetření prsu - video

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 01.10.10 22:28
Samovyšetření prsu - video

Tento týden bylo v Sama doma, myslela jsem teda, že je to nějaká novinka, ale zjistila jsem, že to video je z roku 94 8-o
No to nic nemění na tom, že bychom to asi měly každá znát.

http://www.mamo.cz/index.php?…

Provádíte kontrolu prsů? Já tak zběžně ve sprše občas, ale asi začnu důkladněji, přece jenom…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kakika
Extra třída :D 14875 příspěvků 01.10.10 22:36
Pipet píše:
Tento týden bylo v Sama doma, myslela jsem teda, že je to nějaká novinka, ale zjistila jsem, že to video je z roku 94 8-o
No to nic nemění na tom, že bychom to asi měly každá znát.

http://www.mamo.cz/index.php?…

Provádíte kontrolu prsů? Já tak zběžně ve sprše občas, ale asi začnu důkladněji, přece jenom…

Taky ve sprše, občas i v leže v posteli (to je prý taky potřeba). Babi na rakovinu prsu zemřela. Tedy ne přímo prsu, ten jí odebrali, ale metastáze se dostali všude. Proto z toho mám trochu strach, ale koukám, že mám ještě co zlepšovat :roll:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 01.10.10 22:39

děkuji moc.Už dlouho rakovina prsu straší.Máme jí v rodině a stále se nemohu dostat na mamograf.Zkusim zatim samovyšetření.díky super nápad

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 01.10.10 22:41

Musím se na to podívat, přiznám se, že to nedělám vůbec :oops: Já se totiž děsím toho, že tam něco nahmatám - když jsem, blahé paměti :lol: , mívala ještě pevná prsa, tak jsem vždycky něco nahmatala, zděsila se a pak zjistila, že to mám i na druhé straně :lol: Teď, když mám prsa poddajná :roll: , tak si zase kolikrát nahmatám žebro nebo něco, takže se taky zděsím… A proto to radši nedělám… Ale měla bych asi začít :think:

Na druhou stranu, moje mamka to dělá, nenahmatala nic a na mamografu jí našli nějakou zvětšenou žlázu - ale cítit pohmatem stejně nešla :nevim:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 01.10.10 22:44

a nikdy jsem si nevšimla jak mám pěkný prsa :lol: :palec: :mrgreen: :mrgreen:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 01.10.10 22:46
Kamča.dalmatinka píše:
a nikdy jsem si nevšimla jak mám pěkný prsa :lol: :palec: :mrgreen: :mrgreen:

Myslíš oproti těm na videu? :lol:

vrobca
Hvězda diskuse 52089 příspěvků 02.10.10 07:54

Tak má babička také zemřela na rakovinu prsu a proto raději chodím každý rok na sono. Tři stovky ročně obětuji ráda :palec: I když musím přiznat, že teď jste mi to připoměly, že jsem tam nebyla, co jsem byla těhotná a porodila :oops: Hned v pondělí se objednám :mavam:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 02.10.10 13:58
Angua píše:
Kamča.dalmatinka píše:
a nikdy jsem si nevšimla jak mám pěkný prsa :lol: :palec: :mrgreen: :mrgreen:
Myslíš oproti těm na videu? :lol:
:lol: né tak celkově se na sebe radši moc nekoukám :lol: tak jsem byla mile překvapena :lol: .Po třech letech kojení vypadaj líp než dřív :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.10 20:45

Taky jsem se vyšetřila před zrcadlem :lol:

Holky a co si mám představit pod tím pojmem šupinatění bradavky?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.12 12:23

Ahoj holky, prosím o radu, jak se objednáváte na sono prsou? Myslím, jestli na doporučení obvodního lékaře nebo gynekologa nebo snad přímo na to pracoviště? Problémy nemám, ale stojím o prevenci. Díky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.12 12:53

Já jako samoplátce přímo v Mamacentru v Praze. Stojí to 300 kč. Když už se tu nakouslo toto téma, chtěla bych se vás na něco zeptat. Mně už více lékařů (gynekolog a právě u těch preventivních vyšetření) řeklo, že v mém případě nemá samovyšetření moc cenu, protože mám ta prsa tak „hustá“, že se v tom stejně nevyznám. Mám prostě prsa plná různých tvrdších míst a boulí, které se ještě ke všemu různě mění během cyklu, takže bych si žádné menší bulky nevšimla. Prý i na tom ultrazvuku je to kvůli tomu hůře přehlené. Já jsem si původně myslela, že taková prsa má každá, ale pochopila jsem, že asi ne. Máte to někdo jako já?

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 23.07.12 12:59

Pokud se jedná o prevenci, tak se budeš muset objednat jako samoplátce - tudíž nepotřebuješ žádné doporučení a můžeš volat přímo do mamografické ambulance ;) seznam ambulancí najdeš na http://www.mamo.cz/index.php?…

tam, kam chodím já, stojí ultrazvukové vyšetření 200 Kč :)

Avon dělává takové akce, že rozdává slevové kupony na vyšetření, ale netuším, jestli zrovna nějaká taková akce probíhá :nevim:

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 23.07.12 13:04
@Anonymní píše:
Já jako samoplátce přímo v Mamacentru v Praze. Stojí to 300 kč. Když už se tu nakouslo toto téma, chtěla bych se vás na něco zeptat. Mně už více lékařů (gynekolog a právě u těch preventivních vyšetření) řeklo, že v mém případě nemá samovyšetření moc cenu, protože mám ta prsa tak „hustá“, že se v tom stejně nevyznám. Mám prostě prsa plná různých tvrdších míst a boulí, které se ještě ke všemu různě mění během cyklu, takže bych si žádné menší bulky nevšimla. Prý i na tom ultrazvuku je to kvůli tomu hůře přehlené. Já jsem si původně myslela, že taková prsa má každá, ale pochopila jsem, že asi ne. Máte to někdo jako já?

s tou tkání - každá to má jinak, vím, že to doktoři rozdělují do několika typů právě podle té „hustoty“, ale nevím, jak přesně to je :nevim: já mám tu tkáň taky dost hustou a špatně prohmatnou ;)
v každém případě u mladé ženy převládá v prsu mléčná žláza a je tam méně tuku - v tom věku je pak lepší dělat ultrazvuk, protože mamograf žlázu „neprosvítí“ dokonale… čím je žena starší, tím víc mizí žláza a přibývá tuku, takže potom už se chodí na mamografii a v případě potřeby se doplňuje ultrazvukem :)

Peťulka2608 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.12 15:10

Taky sem pro jistotu požádala svého gynekologa, aby mi napsal doporučení na sono, v rodině to taky máme.
Nevíte jak to sono probíhá? :think:

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 08.12.12 15:17

@Peťulka2608 přijdeš, sestra se tě zeptá na pár věcí (pokud jsi tam ještě nebyla), kdys dostala první měsíčky, kolikrát jsi rodila a kdy byl první porod, jestli někdo v rodině trpěl nádorovým onemocněním, jestli užíváš nějaké hormony, víc toho myslím vědět nechtějí…
svlékneš se do půl těla, lehneš si na lehátko, ruce si dáš nad hlavu, doktorka ti prohmátne prsa a pak jedno po druhém ti je prohlédne ultrazvukem ;) pak se utřeš, oblékneš, řeknou ti výsledek (případně ti dají zprávu) a jdeš ;) je to otázka zhruba tak 10 minut sakum prásk ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >