Šátek

1930
7.9.05 18:54

Šátek

Potřebovala bych poradit :wink:

Nevíte, jestli někde v Brně prodávají šátky na nošení mimi v kamenném obchodě? Chtěla bych koupit dárek a mám strach, že dodací lhůty v internetových obchodech budou delší než potřebuji.
A jaký šátek je vhodný pro maminku vysokou 160 cm?

Díky Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
8.9.05 07:35

ahoj,
na www.vatanai.cz je orientacni tabulka s vyskou nosice versus delka satku versus uvazy, ktere je mozne pri teto delce jeste udelat..

Jeliko jsme s manzelem vysoci (180 a 190) + kvuli spatnym kyclim jsme mohli zacit rovnou az uvazem Kapsa, tak jsme museli koupit satek 4,5 m dlouhy, mozna by stacil 4m, ale bylo by to na knop. Pozdeji pri jednodussich uvazech se pak to prebytecne obtocilo kolem beder ci se nechalo viset dolu s jednim uzlem = necouralo se to po zemi..

Pres web jsem jej meli rychle. Resp. zrovna jel manzel pani, ktera Vatanai dela, do Prahy, tak jsme se s nim potkali a predali si to.
Treba zajizdi i do Brna, zkus jim pisnout a uvidis.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.9.05 08:29

re:šátek

Když si objednáš na www.babysatky.cz (telefonicky), tak budeš mít šátek do jednoho-dvou dnů, taky tam jsou uvedeni regionální prodejci-tak se koukni na Brno a zavolej tam-určitě ti vyjdou vstříc. Mimochodem babyšátky jsou podstatně levnější než Vatanai a taky o moc pěknější a velmi kvalitní.

• Nahlásit
  • Citovat
172
8.9.05 08:40

Ahoj, ja merim 163 cm a mam satek od vatanai 5,2m dlouhy. Na kriz s kapsou mi prijde akorat na jine uvazy ho obtacim kolem bricha. Kratsi bych nechtela. Ale kdyz nas ucili uvazy, rikali ze je zbytecne dlouhy. Me to tak vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.9.05 09:10

ahoj, my máme sátek z satkynamimi.cz, neni to tkany satek ale sity , a dosel nám taky asi za týden. Délka je 4,9 metru a je to na kříž s kapsou tak akorát pro mého manžela, kratší by neuvázal. Manžel má 176 cm. Já mám 160 cm a kousek látky mi zbývá, ale to není problém, lehce to zastrčím a nikde to neplandá.Jinak tím, že je šátek šitý, tak je o hodně levnější, než tkané šátky. Však omrkni všechny internetové stránky a porovenej a uvidíš. My používáme v podstatě jen úvaz kříž s kapsou zatím, buď jako kolíbku zpočátku a teď už v sedě a na tenhle úvaz je šátek vyhovující. Gabka a Matýsek 7 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
1009
8.9.05 11:05

Ahoj,

já mám doma šátek od vatanai, 4,5 metru (měřím 180cm) - zatím mám mimčo ještě v bříšku, ale vázat jsem se to už učila a velikost je akorát i pro ty na délku náročnější úvazy. Dodali to přes internet do týdne, spolu s popisem úvazů.

Hanka + fotbalista v bříšku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
8.9.05 12:54

Holky moc díky z rady :wink: .
Nakonec jsem zapátrala na netu a našla a objednala na www.sanami.wz.cz. Na délce jsme se domluvili na 4,30m, záleží prý i na konfekční velikosti. Takže tahle délka by měla stačit pro velikost 36 i na úvaz kříž.
Paní mi slíbila, že ho dneska dá do pošty, takže je to paráda :lol:
Ještě jednou dík.
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.9.05 13:35

Hmmm, mně se to zdá málo. Já jsem hubeňour, holčička taky není extra cvalík a náš šátek 4,80 mám občas taktak. Tátu zavazujeme fakt jenom zbytečkama cípů. Určitě bych volila delší šátek, protože krátký nenadstavíš, zato dlouhý prostě omotáš jednou navíc a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
131
8.9.05 20:00

Ja mam taky jeden dotaz ohledne noseni miminka v satku. Mimi se nam narodi asi za 10 dni, tzn. koncem zari. Predpokladam, ze prvni tydny nikam moc chodit nebudeme a potom uz bude rijen.
Vyplati se nam vubec kupovat satek takhle na podzim - vyuzijeme ho jeste? V zime by asi bylo mimiskovi zima, ne?

Premyslim, jestli ho nekoupit az na jare. Jake jsou zkusenosti zarijovych maminek /miminek/?

Taky me porad mate jedna vec ohledne typu satku - hodne maminek vychvaluje jen Vatanai - jsou ty ostatni opravdu tak nekvalitni ? Vatanai mi prijde strasne drahy, i kdyz uz jsem mu taky hodne naklonena.

Dekuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
8.9.05 20:52

S šátkem na zimu neváhej. Naše Jitka je červencová a nejvíce jsem ji nosila právě v zimě! Měla jsem jistotu, že jí nebude zima. Nosila jsem samozřejmě pod bundou. Bylo to naprosto v pohodě a ráda na to vzpomínám.
Jediný problém je náledí, do toho jsem s šátkem nechodila. Ale to zase tak často není.
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
8.9.05 21:01

A ještě k délce. Podle mě velmi závisí na typu šátku. Originální šátek je buďto předsrážený nebo se nesráží vůbec. Má taky zkosené konce, které přidají 30 cm na každé straně. S originálem se dá vázat uzel i na samém konci šátku- je to dáno speciálními vlastnostmi tkaniny. Takže u šátku, který splňuje tato kritéria bych štíhlým lidem nedoporučovala kupovat si delší než 4m. Sama mám 4,6 a nadávám si, že jsem si to koupila, U každého úvazu mi na konci visí minimálně půlmetrové švancoury. Subtilnějším maminkám stačí i 3,6m.
Neoriginální šátky se často srazí a mají pak méně na šířku i délku. Sama jsem to u kamarádky viděla. Tím nechci hanit, jen je třeba si to přio koupi uvědomit. U neoriginálu bych doporučila koupit si delší.
Další věc je, že u nás se hodně váže kapsa s křížem vevnitř, což je nejnáročnější úvaz na délku šátku. Není to ale zdaleka nejlepší úvaz a dá se mu zcela vyhnout. Pak mi přijde délka 4,5m naprosto přemrštěná.
Pa
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
8.9.05 21:17

Ahoj holky,
satkuju uz s druhym miminkem a tak mam par zkusenosti a tak si dovolim par poznamek:

Delka satku - mame Vatanai a s nasim stestim jsme koupili tak trosku zmetek - nema pet ale sest metru - a i kdyz jsem se chystala ho zkratit, nakonec jsem to neudelala, protoze nam vetsi delka vyhovuje - obtacim ho kolem beder a schovam v nem miminku nozky - takze na ne ani v nejvetsich mrazech netahne pod bundou - ROZHODNE NEMA SMYSL KUPOVAT SATEK POD 4,5 METRU - kdo uvaze kapsu ze satku 3,6 m musi byt bud sileny hubenour nebo kouzelnik.

Satek v zime - nejlepsi je satek prave na zimu - miminku je prijemne teplo pod maminou nebo tatovou bundou a je maximalne spokojene - v lete ve vedrech se dost poti. Ale i tak je v satku spokojene - jen v tech nejvetsich tropickych vedrech volim radeji kocar.

Firma - ono je fakt, ze mimi se da nosit i v kanafasu za par korun. Presto bych sla znovu do originalu. Ono je to fakt o tridu jine… Mam dva satky, jeden vatanai a jeden indicky z www.babysatky.cz a uz i to je nesrovnatelne… Vatanai je sice zatracene drahy, ale je opravdu nejlepsi. Ovsem nekdo jiny muze mit subjektivne jiny nazor.

Uvazy - jednoznacne nejlepsi a nejuzivanejsi je kapsa, nekdo tu psal, ze je naprdlacky - no nevim, spis bych tipla, ze ji neumi uvazat, a tak se neosvedcila. Nosili jsme i v kolibkach, na zadech a starsi dite i v kratsim satku na boku - ale kapsa je kapsa. Starsi dceru jsme v kapse prestali nosit az nam narostla moc do delky a uz pres ni nejak nevidme :D:D:D

Satkum zdar!!!!!

Lesina s Dracaty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
9.9.05 10:14

Čau Lesino,
nemyslím si, že kapsa je naprdlačky, jen si myslím, že je spousta lepších úvazů. Kapsa je dobrá pro začátečníky, protože je celkem jednoduchá, ale později je lepší vázat si šátek přímo na miminko a přizpůsobit úvaz co nejvíce jemu. Klokaní úvazy jsou skvělé, když je člověk umí pevně uvázat, není na ně třeba tolik délky a dítě nemá přes záda tři vrstvy šátku, což je v létě velká výhoda.
Pa a nic ve zlém
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
16.9.05 19:53

Zajímalo by mě, čím myslíte neoriginální šátky ?
Má cenu kupovat guatemalský šátek, babyšátky, satkynamimi nebo je originální jedině vatanai…?
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
16.9.05 20:43

Ahojky,

pod pojmem originalni satek nemyslim primo Vatanai, ale satek, ktery je tkan primo pro ucely noseni miminek. Coz znamena, ze je sice podelne a pricne pevny, ale pruzi tak nejak sikmo - to znamena, ze miminko bezvadne obepne a drzi ho tak jak je treba. Jak rikam, holky nosi i v kanafasu, ale mysim, ze se hodne nepekne macka a hur se vaze - ale je to o komfortu. Ono jak se rozmazlis Vatanaiem, tak se holt tezko smiruje s obycejnym bavlnenym platnem.
Jak jsem uz psala mam dlouhy Vatanai a kratky indicky. Indicky je proti Vatanai tvrdy a o hodne min pruzny, coz znamena, ze na tele nesedi tak jako Vatanai a hur obepne miminko. Je i min skladny a slozitejsi uvazy by se s nim hur vazaly - no a tim, jak je tvrdy by byly min pohodlne jak pro nosice, tak pro mimco…

Navic nezapomen, ja kupovala satek prede dvama lety, kdy ta nabidka byla o hodne horsi nez je dneska. Vlastne byl v nabidce jen kanafas a vatanai - indicke a guatemalske satky se objevily az kdyz jsem satek mela a pouzivala.

Asi bych satek volila podle toho, jak casto ho chces pouzivat - pokud jednou za cas na ven nebo na placici miminko, staci obycejny - pokud nosis jako ja hodne a treba i na hory (i kdyz ted nosim o dost min nez jen s jednim ditetem) tak se urcite vyplati zainvestovat.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama