Scintigrafie páteře bez žádanky při vyšetření palce - mám strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 11.02.10 10:17
scintigrafie páteře

dneska jsem absolvovala scintigrafii, bolí mě delší dobu palec a prý se asi špatně prokrvuje, než vyšetření začalo zeptal se mě doktor jestli mě nebolí záda a já že ano. Tak mě udělal scinti i zad.Jenže se hrozím toho co mě zjistí, nejde mě totiž do hlavy, že by sám od sebe aktivně dělal scinti zad, na který jsem neměla ani doporučení. Byl jste na tom někdy někdo a co při tom zjistí? Doktor mě neřekl nic a výsledky mě prý pošlou za týden k ošetřujícímu lékaři :cry: mám nervy v kýblu a vidím ty nejčernější scénáře :-(

Reakce:
zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 11.02.10 10:27

8-o 8-o A dělali ti nějaké jiné vyšetření toho palce nebo tě rovnou poslali na sci? 8-o
Určitě ti píchali tu radioaktviní látku, takže proto ti sjel ještě pro jistotu i záda, aby jsi tam pak nemusela jít znovu. Držím pěstičky, ať všechno dobře dopadne :hug:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 11.02.10 10:33

měla jsem ještě rtg palce a podle něho mám nekrózu sezamských kůstek, ale právě mě dost zarazilo že hned sám od sebe se mě ptal jsetli mě náhodou nebolí záda, takže jsem zralá na psychouše, bojím se co zjistí

mroe
Extra třída :D 14555 příspěvků 11.02.10 10:34

Taky mi nejak nejde na rozum, jak souvisi bolest palce se zady a proc rovnou scinti… no ale jiste tady chybi spousta dulezitych informaci…takze opravdu nelze delat zaver.. ani dobry ani spatny… jedine, co mohu rici, pokud jsi byla na scinti a dostala radioaktivni latku, nebylo vetsi zatezi, ze dr. jeste zkontroloval zada… mozna ti tim usetril nejake to dalsi vysetreni…coz je asi jedine, co lze z uvedenych info soudit…
uprimne, proc se vsichni tak desi dopredu? vysetreni jsou od toho, aby se zjistila pricina bolesti a neduhu … jen od pohledu se v dnesni dobe da lecit jen cast problemu…a k dr., ktery by od pohledu rekl o vsem, ze to nic neni, bych asi nechodila…

mroe
Extra třída :D 14555 příspěvků 11.02.10 10:37

Aha, tak me to z uvedeneho zni tak, ze si dr, jen pridelal praci(a mozna ziskal body, pokud to nauctuje pojistovne), tobe pridal bonus dalsiho vysetreni (a nervy v kyblu)…
klid…co cekas, ze zjisti?…

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 11.02.10 10:40

Goldenko, uklidni se a mysli na něco pěknýho. Stres ti nepomůže,ba ti ještě uškodí

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 11.02.10 10:47

nemyslela jsem to tak, že si připsal body, o to mě nejde, jsem ráda, že měl zájem a neodbyl mě. Jen mám strach co zjistí, protože všude straší s rakovinou kostí,… takže se prostě jen bojím co přijde. Zarazilo mě, že byl tak všímavej, protože co znám doktory tak mají tendenci opravcu říct že to nic není a ať jdu domů :nevim: nic víc nic míň

mroe
Extra třída :D 14555 příspěvků 11.02.10 11:05

Rakovina kosti je fakt vzacna, u patere snad jeste vzacnejsi… myslis asi metastazy, sice nevim kolik ti je let, ale ta pravdepodobnost je fakt mala…za prve se obvykle prijde na rakovinu jinde a metastazy v kostech byvaji az pozdeji, za druhe bolesti patere v dnesni dobe v jakemkoli veku daleko casteji zpusobuji degenerativni zmeny…jako treba artroza… nebo vyhrezy plotenek …nebo treba jen pretezovani nevhodnym typem zateze pri noseni ditete… :wink:
rakoviny bych se teda fakt nebala… rozhodne ne jen tak bez priciny…
kdyz se na ulici zeptas stovky lidi, jestli je neboli zada, rekla bych ze tak 70% ti rekne, ze ano…

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 11.02.10 11:35

taky jsem uvažovala nad tím, že záda bolí skoro každýho a rakovinu nemá. Jenže je mě teprve 23 a dlouho se snažíme o mimčo a nejde to. Takže za každou nemocí hned vídím i problém s otěhotněním. Možná bude lepší když to upřesním, záda mě bolí skoro rok, byla jsem na RTG, ale nenašli nic, prý je to asi bolest z vazů okolo- je pravda, že musím každý den cvičit, jinak mě ty svaly kolem hrozně ztuhnou.Jenže po čase mě začal bolet palec u nohy, doktoři mě poslali na RTG a shodli se, že se jedná asi o nekrózu sezamských kůstek podle nějakýho projasnění. Tak mě napsali žádanku na scintigrafii palce, s tím, že by to mělo potvrdit diagnoźu, že se mě ty kůstky asi nedokrvují a tak nekrotizují.Doktor na scinti se mě ptal kde mě to bolí na tom palci, já mu to ukázala a on mě řekl- a záda vás nebolí? tak jsem mu řekla že jo, ale že na RTG nic není.Šla jsem do čekárny a za 2 hodiny mě zavolal, že osnímkujeme palec jak to postoupilo a že mě udělá i záda když mě bolí. Ptala jsem se ho jestli to může s tím palcem souviset, ale on na to řekl- to netvrdím, ale když už tady jste.
tak toť vše co vím já. Prostě mě udivila jeho ochota, až mě vyděsil, že ho napdala nějaká diagnóza, protože pokud jdu k doktorovi a chci udělat nějaký vyšetření to je kolem toho vždycky keců, že je to drahý a nemám na to nárok. Takže mě jen nejde do hlavy, že to chtěl udělat. Na druhou stranu jsem fakt ráda, snad se vyřeší problém zad.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >