Reklama

Screening 1. trimestr - Downův syndrom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lidušk
Stálice 71 příspěvků 02.02.18 07:51
Screening 1.trimestr - Downův syndrom

Ahoj holky,

Mam prosbu včera jsem byla na screeningu 1. Trimestru, je mi 38 let, naše první dítě snažíme se 12 let, po 5 neúspěšnych ivf, se mi povedlo otěhotnět normální cestou, měli jsme obrovskou radost až do včera. V krvi hcg 1,5 lékař řekl že je to vysoké, dále podezření na dawnuw syndrom 1:16, Edward syndrom 1:1379,patauova syndromu, 1:5915. Byl MO doporučen odběr plodové vody kvůli dawnuw syndromu. Vůbec nevím co mám dělat jsem úplně na dně, a ani hodnoty nevím zda jsou v pořádku pořádne mi nebylo nic vysvětleno. Prosím o vaše zkušenosti. Může to dopadnout dobře. Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 02.02.18 07:55

Určitě to dopadnout dobře může to je jasné, jdi na plodovou vodu a tam ti to řeknou na 100 % zda syndrom mít bude nebo nebude. Každopádně držím palečky ať je vše v pořádku :kytka: :hug:

beruska9
Extra třída :D 10625 příspěvků 02.02.18 07:56

Ty hodnoty jsou pravdepodobnost, screening neni dignostika, pouze ti da riziko postizeni. 1:16 je docela vysoke riziko, ale nerika, ze dite ma Downa, to muzou urcit az z plodovky. Pripadne si najdi informace o neinvazim testu z krve (napr. Harmony), i kdyz ani ten neni na 100%. Drzim prsty.
(Mimochodem, ty vysledky jsou jen z krve, nebo kombinace s utz?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 02.02.18 07:59

Chapu, jak se citis. 1:16 je porad jeste docela mala sance na Downa. Rozebirat jednotlive hodnoty asi nema smysl. Asi pujdes na tu plodovku a mela by sis rozmyslet, jak byste se k tomu postizeni pripadne postavili. Spousta lidi si detatko s DS necha, zejme ve tve situaci (vyssi vek, potize s pocetim) a to dite pak prozije stastny zivot a rodicum da spoustu stastnych chvil.

Uživatel je onlinescentini
Závislačka 3403 příspěvků 02.02.18 07:59

A co utz? Nebyl v poradku? Nemusi to byt down, je tam pravdepodobnost. Odkud jsi? Pokud vas netizi finance, sla bych na test z krve matky, plod to neohrozi, jako plodovka.

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 02.02.18 08:01

Cože, HCG 1,5? to asi není jeho aktuální výše, předpokládám?
Být tebou, na plodovku bych radši šla, přeci jen tam riziko je. Budu ti držet palce, aby ti to dopadlo dobře a byli jste zdraví.
Na ultrazvuku vypadalo vše dobře?

beruska9: Jak jsem pochopila, mně tu pravděpodobnost na genetice počítali v kombinaci krev - ultrazvuk, ne zvlášť.. To se tak nedělá všude?

Lidušk
Stálice 71 příspěvků 02.02.18 08:03
@scentini píše:
A co utz? Nebyl v poradku? Nemusi to byt down, je tam pravdepodobnost. Odkud jsi? Pokud vas netizi finance, sla bych na test z krve matky, plod to neohrozi, jako plodovka.

Na ultrazvuku mi řekl vše v pořádku malé má i nosní přepážku a vše ostatní taky

Helca729
Kecalka 359 příspěvků 02.02.18 08:04

Také si myslím, že na ultrazvuku by Down byl asi vidět. Myslím, že výsledky ti zkresluje i věk, já čekala v 39, také výsledky nic moc, tak jsem podstoupila plodovku a vše ok

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 02.02.18 08:04
@scentini píše:

Taky mě to napadlo, ten neinvazivní test. U nás stojí 9600 Kč/v jiných městech i víc. Jenže co jsem o tom vyčetla, tak výsledek není stoprocentně průkazný /na rozdíl od metod invazivních, tj. odběru plodovky a odběru choriových klků/. Takže se taky může stát, že i po něm jí znova doporučí tak jako tak na plodovku..

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 02.02.18 08:06
@Helca729 píše:
Také si myslím, že na ultrazvuku by Down byl asi vidět. Myslím, že výsledky ti zkresluje i věk, já čekala v 39, také výsledky nic moc, tak jsem podstoupila plodovku a vše ok

Taky jsem pochopila, že ten věk vždy zhoršuje výsledek výpočtu pravděpodobnosti, a to zejména u Downa. Ale pokud na ultrazvuku vše dobré.. tak to asi nebude jen tím věkem, ale i kombinace s HCg, Papp-a…

Příspěvek upraven 02.02.18 v 08:10

Heivka
Závislačka 3079 příspěvků 02.02.18 08:07

Rozhodla bych se podle toho, co nakonec uděláte, pokud si dítě s postižením necháte, je asi zbytečné chodit na další testy. Já jsem třeba rozhodnutá, že vědomě nepřivedu na svět postižené dítě (ono stačí co s rodinou udělá když se postižení projeví po nemoci jinak zdravého člena rodiny) na druhou stranu jsou lidé jejichž touha po vlastním dítěti je natolik silná, že jsou ochotni přijmout jakýkoli osud který dostanou.

Jinak poměr 1:16 je hodně vysoký, kdyby měla takovou pravděpodobnost výhry Sazka, tak sázím jako divá.

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 02.02.18 08:09

Heivka: Já bych na vyšetření určitě šla /je mi 36, první dítě, minimálně na to drahé neinvazivní vyšetření DNA.

Tichošlápek
Extra třída :D 10029 příspěvků 02.02.18 08:13

Zaplatila bych neinvazivní test. Neni tam riziko jako při odběru plodovky. Nespolehala bych jen na to, ze je to tvým věkem ;) držím palce :kytka:

karlosina
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 02.02.18 08:15

My jsme měly u dcerky hodnotu 1:30. Na odběr plodové vody jsem tehdy šla. Výsledek zdravá holčička. Skóre ovlivňuje i věk rodičky a špatně spočítaný termín porodu. U mně to bylo o + 10 dní.

mau-mau
Závislačka 3168 příspěvků 02.02.18 08:16

Zvolila bych neinvazivni test z krve. Při pozitivním nálezu se pak posílá na plodovkupro 100% jistotu. Neinvazivni testy mají dneska 99.9%, což je opravdu hodně přesné. Tvé riziko znamená, že z 16 žen, které měly stejné hodnoty jako ty, měla jedna dítě s DS. Statisticky. Pravděpodobnost je to nic moc, ale určitě to neznamená konec, dost ti musí dělat ten věk. Panorama test stojí myslím ani ne 10 tisíc.. :think: Ještě koukni než půjdeš na plodovku, je to poměrně velké riziko potratu. :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >