Sebevzdělávání se na mateřské

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.11.21 07:43

Sebevzdělávání

Zdravím, jsem už nějaký ten rok doma na mateřské a ještě skoro rok budu. Nějak si připadám, že jsem úplně zakrněla. Ráda bych chtěla začít využívat volný čas naplno, nějakými sebevzdělávacími kurzy nebo v podstatě čímkoliv. Ale vůbec nevím kde něco hledat. Určitě bych se chtěla zdokonalit v angličtině, ale určitě bych chtěla i jiný obor. Máte tip, kde na netu cokoliv hledat například tu angličtinu? Nejlépe tedy zdarma? Případně budu ráda i za další tipy a nápady v jaké oblasti se zdokonalujete vy. Určitě bych si vybrala něco co by mi bylo blízké. Předem díky za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6442
4.11.21 07:48
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem už nějaký ten rok doma na mateřské a ještě skoro rok budu. Nějak si připadám, že jsem úplně zakrněla. Ráda bych chtěla začít využívat volný čas naplno, nějakými sebevzdělávacími kurzy nebo v podstatě čímkoliv. Ale vůbec nevím kde něco hledat. Určitě bych se chtěla zdokonalit v angličtině, ale určitě bych chtěla i jiný obor. Máte tip, kde na netu cokoliv hledat například tu angličtinu? Nejlépe tedy zdarma? Případně budu ráda i za další tipy a nápady v jaké oblasti se zdokonalujete vy. Určitě bych si vybrala něco co by mi bylo blízké. Předem díky za odpovědi

Například studovat VŠ, začala jsem přesně ve stejném čase. Máš to zdarma, pokud jde o státní a nevyplytvala jsi dříve studijní roky, když budeš hodně šikovná, dostaneš i stipendium :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2738
4.11.21 07:56

Zrovna na angličtinu je milion YouTube kanálů, který můžeš sledovat, nebo třeba Ted, seriály a filmy v AJ, aplikace do telefonu… tam je možností hodně. A dal podle toho, co tě zajímá. Nejde říct „najdete mi kurzy zdarma“.. koukni na seduo, vzdělávání všem, zřetel… kurzy jsou většinou placené, ale ty neakreditovane jsou levné. Ale jsou tam i zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
4.11.21 08:45

Pokud už v angličtině nějaké základy máš, tak se mrkni na duolingo.cz - tam prakticky můžeš začít jakýkoliv jazyk, ale dle mých zkušeností tam to stejně není až tak důkladné jako s lektorem. Tím, že je to rozkouskované, tak některé věci ti řeknou moc brzy nebo moc pozdě. Ale na procvičování je to super věc.
Pak doporučuju co nejvíc číst. Třeba nějakou e-knížku, nebo články nebo tak něco a pomáhat si slovníkem. Takhle načteš co největší slovní zásobu. Pak taky filmy s titulky (netflix,) hudba…
Podívej se třeba i u vás ve městě, jestli se nepořádají nějaké kurzy apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4370
4.11.21 08:50

Na aj je fajn englishme.cz trening je to mnohem lepší, než duolingo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13930
4.11.21 09:09

Já, formální vzdělávání i neformální. Teď jsem se vrhla na němčinu, ale platím si to, mě by to jinak nedonutilo. Přes místní jazykovou školu a ještě jednu lektorku mám, obojí online.
No a ještě jsem podala přihlášku na nmgr, v lednu podám ještě jednu.
A teď mě čeká ještě kvalifikační kurz, vlastně. To kvůli práci, mám nastoupit na poloviční úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13930
4.11.21 09:12
@Anonymní píše:

Nechceš třeba měnit obor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36111
4.11.21 21:58
@Anonymní píše:

Zkus hledat i přes UP, jestli neběží nějaké projekty zaměřené na ženy po RD. Nemám teď přehled, jak s tím zamával covid, ale dřív byli schopni díky nějakému projektu a grantu z EU zaplatit i nějakou rekvalifikaci. Stačilo se zapsat jako zájemce o zaměstnání, ne uchazeč. Je v tom rozdíl.
Můžeš si tam zavolat, zajít do informační kanceláře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.11.21 22:09

Nevím zda by tě to zaujalo, ale mrkni na Czechitas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6442
4.11.21 23:05

@Pears206 rekvalifikace se řeší v okamžiku, kdy uchazeč o zaměstnaní dlouhodobě nemůže najít práci. O tohle může usilovat pouze v okamžiku, kdy bude evidována na Úřadě práce, jako uchazeč o zaměstnání. Musí být v jeho evidenci. Mé zkušenosti poměrně čerstvé jsou o tom, ze to za moc nestojí. Záleží na místě a jak je kurz postaven a kdo ho vede. Často by ti lidi, kteří rekvalifikuji sami potřebovali dovzdelat.
Tyhle kurzy jsou výhodnější pro muže. Mají mnohem vyšší úroveň jak do výběru, tak obsahu, tak kvality.
A hlavně pokud hned nemáš kde to uplatnit, tak ten obsah je většinou velmi živá komodita (například určitá oblast účetnictví), takže rekvalifikace na mzdovou účetní OK, ale hned do té oblasti zaplout. Protože jednak se to rychle zapomíná a je tam dost změn. Ty základy jsou pochopitelně stálé, ale aby se v tom člověk vyznal, tak okamžitá praxe v oboru je nezbytná.
Je tom hodně zaměření i na sociální práce, každopádně tohle je spíš dřina, která nikdy penězi vyvážená nebude.
Nebo třeba rekvalifikaci na kadeřnici si můžeš i sama zaplatit. Ale jednak je to drahé a taky kadeřnice se učí docela systematicky 3 roky, takže uchycení z těchto kurzů je téměř 0, poněvadž taková kadeřnice má ještě hodně co dělat a učit se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36111
5.11.21 06:22

@Trojlístek V tomto nemáš úplnou pravdu. I když o obsahu takto nabízených kurzů s Tebou souhlasím. Omezený výběr a nemusí jít úplně i preferenci zájemce.

Člověk nemusí být uchazeč, stačí se registrovat jako zájemce, to je taky registrace, nastuduj si ten rozdíl. A v minulosti běžely projekty zaměřené na ženy na RD, šlo se účastnit už během ní. Taky nevezmou každého. Berou v úvahu zdravotní stav a možnost budoucího uplatnění. Vybírají ze zájemců. V rámci těchto projektů někdy přispívali i na rekvalifikaci vlastní.
Sama jsem nikdy nic takového nevyužila, vystudovala jsem VŠ a pracuji v oboru.

Chtěla jsem jen zakladatelce nastínit další možnosti, jak získat rekvalifikaci. Znám v okolí pár lidí, kterým se to takto povedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13930
5.11.21 15:17

@Trojlístek nějaká změna?
Rekvalifikace se dala zajistit přes ÚP ČR i jako zájemce o práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6442
5.11.21 15:40

@g.sandova no však ano, hlavně jako zájemce o práci. Mohla jsi i sama, ale jako samoplatce. Já mám právě tyhle dvě zkušenosti, co psala @Pears206 je pro mě novinka.
A ještě potom pokud bychom se domluvili ve firmě. Ale například na tu mzdovou účetní je lepší pořádný kurz na míru. S tím jsem se taky setkala.
Ono všeobecně téměř cokoli co pořádá ÚP má podivnou kvalitu. Osobně jsem to prostě zažila v posledním půl roce. Ovsem to může být i misto od místa, najít dostatek kvalitních lektorů je problém všeobecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36111
5.11.21 17:14

@Trojlístek Ale zájemce o práci není to samé co uchazeč. Jsou tam jiná práva a povinnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13930
5.11.21 17:40

@Trojlístek ale kurzy up ČR nemusí pořádat. Na to jsou i vzdělávací instituce.
Ja jsem jako samozivitelka byla ráda, že mi to tenkrát pracáku umožnil. Jako zájemce o práci jsem si mohla kurz udělat, pro mě bezplatně. Zaplatil to pracak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat