Hledání jazykových prostředků v textu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
1.11.21 13:58

Hledání jazykových prostředků v textu

Ahoj, potřebovala bych poradit a v tomto textu najít metafory, pokud nějaké jsou. Za každou odpověď budu moc vděčná. Zároveň mám v tomto textu hledat i všechno, co souvisí s českým jazykem (rčení, figury a tropy..), tak kdyby někoho něco napadlo, pište prosím

TRUFFALDINO (pro sebe): Hrom do police! Přehmát jsem se a zastrčil jsem to do těch druhých šatů. To dělá ta barva.
FLORINDO (pro sebe): Panebože – přece se nemýlím! To je má podobizna, podobizna, kterou jsem dal Beatrici. (Truffaldinovi.) Poslyš – kde se vzala zčistajasna tahle podobizna v mém kabátě?
TRUFFALDINO (pro sebe): A teď už vážně nevím jak z toho. Honem výmluvu, ber kde ber!
FLORINDO: Mluv, rychle, povídám ti, odpověz mi! Jak se dostala tahle podobizna do mé kapsy?
TRUFFALDINO: Račte odpustit, pane, já jsem byl laskavě tak smělý. Ta podobizna patří mně. Já jsem si ji tam dovolil schovat, abych ji neztratil. Já už to víckrát neudělám.
FLORINDO: A kdes ji vzal?
TRUFFALDINO: Zdědil jsem ji po svém dřívějším pánovi.
FLORINDO: Zdědil?
TRUFFALDINO: Zdědil. Sloužil jsem dřív u jednoho pána, a ten umřel. Zanechal mi spoustu krámů, ale už jsem je všechny prodal. Jen tenhle obrázek jsem si nechal.
FLORINDO: Proboha! Jak je to dlouho, co tvůj dřívější pán zemřel?
TRUFFALDINO: Právě týden. (Pro sebe.) Bože, já plácám, co mi slina na jazyk přinese!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
153
1.11.21 16:08

Děláš si srandu? :lol: to za tebe máme dělat domácí úkol? :lol:
Vygooglit si, co je to metafora, metonymie, synekdocha, tropa a co jsou figury zvládne i šestileté dítě. Ale to bys musela nejdřív chtít, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
1.11.21 16:14

Mimochodem… nechápu, proč používáš anonym.
@admin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat