Sedavé zaměstnání 13+5

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronika Kai
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 16:38
Sedave zaměstnání 13+5

Dobrý den, dělám ve fabrice a osm hodin sedím. Uz teď mě tlačí a boli bříško, nemůže to nějak miminku ublížit? Chodím jen v leginach, aby mě nic netlacilo. Děkuji :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

happiest
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 05.01.18 16:41

@Veronika Kai ublížit asi nemůže, mimčo je dobře chráněno, ale ty budeš muset snášet nepohodlí. Já kvůli tomu nevydržela v práci, ale můžu dělat z domu, tak ležím na gauči a mám snídaňový stoleček z Lidlu a na něm comp. Ale až bříško poporoste, už mi pod ten stolek nevleze, což bude brzy. :D
Jinak já měla od cca 9 týdne i problém vydržet v kalhotech a to i těhu a teď to nějak dlouhodobě taky nevydržím - legíny jsou jasná volba, i když noční košile je nejpohodlnější. :)
Pokud by ses cítila extrémně nepohodlně - nemůžeš si stoupnout nebo se domluvit na přeřazení na jinou pozici?

Šarlota4
Echt Kelišová 9541 příspěvků 05.01.18 16:43

Bud rada, ze cely den nestojis. Co by za to jine tehule daly. Obcas se projdi, dite bude v poho.

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 05.01.18 16:48

@Šarlota4 Přesně,já makala do 6.měsíce a celý den jsem byla na nohách. Na jakou pozici by jí měli přeřadit @happiest?Buď ráda, že sedíš. Jsi teprve na začátku, buď ráda, že si vydeláš ještě před porodem.Moje tchyně dělala kancelářské práce a dělala snad až do 8.měsíce. Dřív to bylo normální, pokud máš těhotenství v pohodě, tak není co řešit

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15104 příspěvků 05.01.18 16:51

@happiest Ja uz opravdu nevim, jaka prace by mela byt dle tehotnych pro ne vhodna, kdyz i sedavae zamestnani by melo byt na prerazeni.

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 05.01.18 16:55

Já jsem v 16 tt a celý den na nohou, sednu si na 30 minut pauzy. Zatím zvládám. Sezení není úplně příjemné, ale obecně sedavé zaměstnání má mnoho žen. Využila bych k protažení a pohybu každou možnost. Jinak asi lepší sedavé než 8 h na nohou.

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 05.01.18 16:56
@Cuddy píše:
@happiest Ja uz opravdu nevim, jaka prace by mela byt dle tehotnych pro ne vhodna, kdyz i sedavae zamestnani by melo byt na prerazeni.

Přesně, nechápu…Dřív ty ženský makaly až skoro do porodu, taky by mě zajímalo, na jakou pozici by jí měli přeřadit. Břicho v takovém týdnu není zas tak velké, aby překáželo v sezení…

karol001
Kecalka 159 příspěvků 05.01.18 16:57

Ja poslusne hlasim 6 tyden tehotenstvi a mam PN.. doktorovi to nevadilo ji napsat… od rana do noci mi je na zvraceni a pri 4 smenem provozu by to neslo… 8o

Veronika Kai
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 16:57

Pardon, že sem se zeptala. Spíš mě zajimalo jestli to má někdo stejně a poradil by mi nějaké triky. Proto do práce chodím abych si vydělala protože stavíme barák a nemůžu si dovolit marodit za pár korun. Pardon, že sem Vás tak pohoršila :lol:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2433 příspěvků 05.01.18 16:58
@Cuddy píše:

Jenže ono je rozdíl dělat v kanclu, kde si stoupneš, projdeš se a pod., než když třeba sedíš ve fabrice u pásu a bez dovolení si nedojdeš ani na WC, stoupneš až na pauzu. :nevim: Není sezení jako sezení.

Veronika Kai
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 17:00

@cverunka přesně tak to máme :?

happiest
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 05.01.18 17:01

@vejilka to že někdo dřív makal,,skoro" na poli až do porodu neznamená, že někomu to třeba nezpůsobí další zdravotní potíže.
Kor když je v dnešní době možnost se aspoň zeptat zaměstnavatele - v nejhorším jí řekne že ne a když to bude chtít vyřešit, každý rozumný doktor jí napíše nemocenskou.

Já osobně jsem v pátém měsíci a kdybych neměla tak tolerantního šéfa, jsem na nemocenské od druhého měsíce, ptz nevolnostmi to začlo a pak už se přidalo kde co, že jsem ráda, když z domu můžu pracovat ne v kuse aspoň 4h denně.

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 05.01.18 17:02

Ze zákona bys neměla pracovat v pozici která nejde změnit. Takže sed 8 h bez možnosti změny by měl být důvod k přeřazení nebo k nějakým úpravám.

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 05.01.18 17:11
@happiest píše:
@vejilka to že někdo dřív makal,,skoro" na poli až do porodu neznamená, že někomu to třeba nezpůsobí další zdravotní potíže.
Kor když je v dnešní době možnost se aspoň zeptat zaměstnavatele - v nejhorším jí řekne že ne a když to bude chtít vyřešit, každý rozumný doktor jí napíše nemocenskou.Já osobně jsem v pátém měsíci a kdybych neměla tak tolerantního šéfa, jsem na nemocenské od druhého měsíce, ptz nevolnostmi to začlo a pak už se přidalo kde co, že jsem ráda, když z domu můžu pracovat ne v kuse aspoň 4h denně.

Však jsem taky psala, pokud má jinak těhotenství v pohodě. Neumím si představit přiřadit na jinou. Jakou asi? Nějakou práci na stání? Mě jen většinou přijde, jak tady z emimina, tak v okolí, že sotva se jim ukáží dvě čárky na testu a nic jim není, tak si mažou pro neschopenku, protože jim vadí dělat i sedavou práci. Pak se doma nudí a naříkají už aby porodily. Pokud je někomu blbě tak, že pořád zvrací, tak se nedá nic dělat a ty holky lituji.Ale takhle bych byla ráda, že mám možnost sedět a ne stát 8 hodin

Veronika Kai
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 17:15

@vejilka já nějak nechápu pořád o co Vám jde. Já sem se ptala kvůli tomu, aby mi maminy co to mají stejně dali nějakou radu, jak to řešili ony. Nejsem z těch co hned chodí marodit. V práci jsem šest let a a marodila jsem týden za celou dobu s anginou. Nechci jit marodit a ležet doma. Zlaznila bych se nudou…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama