Šedivé tečky na oblečení

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KristýnaKM
Povídálka 31 příspěvků 11.02.18 21:59
Šedivé tečky na oblečení

Dobrý vecer, uz nejakou dobu me trapi sedive tecky na vypranem, uschlem obleceni. Kdyz jdu zehlit, objevim sedive miniaturni suche tecky, ktere se po rozskrabnuti nehtem rozmazou. Pozoruji je jen na rukavech, ktere jsou na ruby či povlaku na polstari. Vzdy to dam zas vyprat a je to pryc. Myslite, že je to plisen? Jsem z toho nestastna, myslela jsem, že plisen na obleceni vypada jinak a nejde ani poradne vyprat. Pradlo mokre do kose nedavam. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20064 příspěvků 1 inzerát 11.02.18 22:02

Není to prach?

Petruna21
Echt Kelišová 9789 příspěvků 11.02.18 22:02

Je možné že to plíseň je :nevim:

Proto02
Ukecaná baba ;) 1347 příspěvků 11.02.18 22:03
@KristýnaKM píše:
Dobrý vecer, uz nejakou dobu me trapi sedive tecky na vypranem, uschlem obleceni. Kdyz jdu zehlit, objevim sedive miniaturni suche tecky, ktere se po rozskrabnuti nehtem rozmazou. Pozoruji je jen na rukavech, ktere jsou na ruby či povlaku na polstari. Vzdy to dam zas vyprat a je to pryc. Myslite, že je to plisen? Jsem z toho nestastna, myslela jsem, že plisen na obleceni vypada jinak a nejde ani poradne vyprat. Pradlo mokre do kose nedavam. :nevim:

Je to sraženina z praní. Tvrdá voda.

Jindriska88
Kecalka 190 příspěvků 11.02.18 22:07

Tak primárně bych koupila přípravek na vyčistění pračky a vždy po praní nechala pračku pootevřenou na vyschnutí. Pak případně řešit dál.

KristýnaKM
Povídálka 31 příspěvků 11.02.18 22:08

@Aspera napadlo me prach, ale proc by to bylo zaprasene je uvnitr rukavu? Obleceni peru naruby a tak ho i vesim. Jdu zehlit, obratim ho a jsou tam tecky.
@Proto02 myslite? Ze jen uvnitr rukavu by to bylo, ted jsem nasla jednu o neco vetsi tecku a ta byla takova mazlava a ne prachova jako ty mensi.

Elath
Kecalka 103 příspěvků 11.02.18 22:08

Takhle z fotky těžkou soudit, ale podobný problém jsem měla potom, co se mi podařilo vyprat papírový kapesníček. Ještě týden potom jsem tam měla malinké chumlance. Nemusí to být přímo ono, může to být jiný bordel, ale zkusila bych vyčistit pračku. Vydrbat šuplíky a hlavně gumu a rantly od bubnu. A pak pustit s nějakým čistícím prostředkem na prázdno.

Plíseň to být samozřejmě může, ale jestli je to po vyprání vsázím spíš na bordel z pračky.

Janli
Kelišová 5012 příspěvků 11.02.18 22:08

Bordýlek z pračky :D. Kup čistič na pračku a bude po tečkách.

KristýnaKM
Povídálka 31 příspěvků 11.02.18 22:09

@Jindriska88 to delam…

Elath
Kecalka 103 příspěvků 11.02.18 22:13

@KristýnaKM A co filtr? nemůže být zanesený? nebo ucpaný mincí, nebo něčím z kapes?

KristýnaKM
Povídálka 31 příspěvků 11.02.18 22:17

@Elath podivam se, diky

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 11.02.18 22:22

Napadla me taky ta plisen, ale ta mi nejde seskrabnout ani se mi po opetovnem prani neztratila. Spis nejaky ten bordylek.

Elath
Kecalka 103 příspěvků 11.02.18 22:28

@KristýnaKM což mi připomíná že bych tu svojí pračku měla taky vyčistit a dát na praní čistící… takže díky aspoň na to budu myslet a nezapomenu na to :-D

Jindriska88
Kecalka 190 příspěvků 11.02.18 22:29

Na vyčištění je dobrý K2R. K sehnání v Tetě.

KristýnaKM
Povídálka 31 příspěvků 11.02.18 22:32

Všem moc dekuji za rady. Zitra dam pracku na 90 s octem a potom mam na vyprani ty veci, na kterych to byva (tj. mala tricka s dlouhymi rukavy :lol: ) a uvidim.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama