Šedý dovoz pro prodejce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
TSGR
Nováček 10 příspěvků 29.11.17 11:07
Šedý dovoz

Dobrý den,
všude čtu plno článků o tom, jak je šedý dovoz rizikový atp., nicméně by mě zajímalo, co vlastně šedý dovoz znamená pro prodejce? Prodejce si může do obchodních podmínek zadat klasickou záruční dobu (24 měsíců), termíny vyřízení objednávky, reklamační místo (v místě prodeje), přeložit manuály atd…
V čem pak bude rozdíl pro spotřebitele?

Stránka:  1 2 Další »


Reakce:
 
Janli
Kelišová 5737 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 11:08

No tak třeba to, že dovážené zboží nemá potřebné atesty.

 
TSGR
Nováček 10 příspěvků 29.11.17 11:18

Zboží se sem dováží i v oficiální distribuci, není tedy důvod, proč by to z oficiálního dovozu mělo mít jiné atesty, si myslím.

 
Helileli
Závislačka 2879 příspěvků 29.11.17 11:24

Tak pro spotřebitele je hlavní rozdíl v tom, že když za rok zkrachujes a porouchá se mu ta věc, tak má s reklamaci smůlu. Jakmile je tam výrobní číslo, tak servis zjistí, že produkt nebyl pro český trh a člověk skončí sice třeba s prackou v záruční lhůtě, ale bez možnosti reklamovat.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 11:40

Zkušenost - koupě hračky, netušili jsme, že je z šedého" dovozu - dodneška jsem toto slovo neznala.
Hračka nefungovala, zaslána zpět prodejci, po měsíci mě kontaktoval, že funguje a posílá zpět a reklamaci uznává. Mimo jiné nebyla v žádném servisu, ale ležela u něj - to se prořekl.
My hračku vybalili, opět nefungovala, reklamační protokol nebyl přiložen. Zasláno opět zpět. Poté opět po 30-ti dnech mne kontaktoval, že hračka u něj funguje a reklamace je neuznaná včetně té první (tu první jsem naštěstí alespoň ve formě e-mailu jako uznanou). Na to jsem mu řekli, že pokud nebude fungovat, dáváme to soudnímu znalci.

A ejhle hračka nám najednou doma fungovala.

A takový poznatek, při první reklamaci prohlašoval, stejný problém jsme již u těch hraček zaznamenali. Po první reklamaci byl poslaný jiný kus a po té druhé taktéž. Poznali jsme to, díky drobnému detailu, který tam najednou byl a pak zase ne.

 
Janli
Kelišová 5737 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 11:44
@TSGR píše:
Zboží se sem dováží i v oficiální distribuci, není tedy důvod, proč by to z oficiálního dovozu mělo mít jiné atesty, si myslím.

Je to nutné! Zboží může být určeno pro jiný trh a mít jiné parametry, může mít jiné hygienické limity. Při prodeji je nutné mít buď atest nebo prohlášení o shodě. V případě, že ČOI nebo hygiena zjistí, že atesty chybí, následuje dost mastná finanční pokuta. Záruka je jen imaginární. Autorizované servisy zboží nemusí opravit, prodávající je opravuje na koleně a zákazník je poškozen.

 
TSGR
Nováček 10 příspěvků 29.11.17 11:51

U té likvidace - pokud jsem český prodejce, nemělo by být úplně jedno, jestli je to oficiální nebo neoficiální distribuce, pokud si sjednáme standardní záruku? Reklamaci přeci spotřebitel uplatňuje u prodejce, není to tak?

K té hračce - to už je vyloženě nesolidní jednání prodejce. To na neoficiální dovoz nelze sjednat regulérní záruku, vedenou na prodejce? Tedy že prodejce (zde v ČR) je vykonavatelem reklamací (bez ohledu na to, jak toho dosáhne)?

@Janli Prohlášení o shodě - to jest ta certifikace CE (které jsou daleko od sebe)?
Jen pro pořádek - v ČR existuje jediný prodejce tohoto zboží, takže nic, jako servis zde neexistuje.

 
Janli
Kelišová 5737 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 12:15

Jestli chceš něco dovážet a prodávat tak si koukej nastudovat zákony a dodržuj je. Šedý dovoz je okrádání a podvádění zákazníků, a pokud zjistím, že zakoupené zboží z něho pochází, hlásím to ČOI. Nejsem zvědavá na to, abych koupila dítěti hračku a pak zjistila, že je závadná, protože někdo nechtěl utrácet peníze za testování.

 
TSGR
Nováček 10 příspěvků 29.11.17 12:25

Prosím, vysvětlete mi, kde je porušení zákona v případě, že se jedná o totožné zboží, které se zde prodává? To je to, na co se ptám. Proč je šedý dovoz podvádění zákazníků? To je to, na co se tu také ptám.

 
cecetka
Kelišová 7239 příspěvků 29.11.17 12:29
@TSGR píše:
Prosím, vysvětlete mi, kde je porušení zákona v případě, že se jedná o totožné zboží, které se zde prodává? To je to, na co se ptám. Proč je šedý dovoz podvádění zákazníků? To je to, na co se tu také ptám.
Odpoved najdes u prispevku
@Janli píše:
Je to nutné! Zboží může být určeno pro jiný trh a mít jiné parametry, může mít jiné hygienické limity. Při prodeji je nutné mít buď atest nebo prohlášení o shodě. V případě, že ČOI nebo hygiena zjistí, že atesty chybí, následuje dost mastná finanční pokuta. Záruka je jen imaginární. Autorizované servisy zboží nemusí opravit, prodávající je opravuje na koleně a zákazník je poškozen.

Bohuzel mame vlastni zkusenost :,(

 
TSGR
Nováček 10 příspěvků 29.11.17 12:38

Za předpokladu, že se jedná o totožné zboží, mohu první tři řádky ignorovat. Co se týče té záruky - ptám se, proč je imaginární? To si prodejce nemůže se spotřebitelem uzavřít nějakou kupní smlouvu, ve které se zavazuje, že bude plnit záruku? O autorizovaných servisech se zde vůbec nebavíme, stejně, jako o opravách na koleni. Nevidím tedy prakticky žádnou odpověď. A k té shodnosti zboží - pokud bych zjistil, že se nejedná o shodné zboží, není se o čem bavit. Bohudík mám od výrobce potvrzeno, že se o totožné zboží jedná. Proto dále počítejme se situací, kdy je zboží stejné, jako to z oficiálního dovozu.

Pochopte mou situaci - chci být čestným prodejcem, ovšem nechci řešit své prodeje s oficiálním ČR distributorem. Reklamace zboží budou řešeny vždy výhradně náhradou vadného zboží. Rád se vůči spotřebiteli jakkoliv zavážu, aby měl plnohodnotnou záruku, jejímž plnitelem jsem já sám. Na základě rad zde nepostavím byznys, ale pro orientaci to postačí.

 
Janli
Kelišová 5737 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 12:41
@TSGR píše:
Prosím, vysvětlete mi, kde je porušení zákona v případě, že se jedná o totožné zboží, které se zde prodává? To je to, na co se ptám. Proč je šedý dovoz podvádění zákazníků? To je to, na co se tu také ptám. [/citace
To, že dvě trička vypadají stejně, neznamená, že jsou totožné. Jedno je obarvené drahou barvou, která splňuje hygienické limity pro EU, druhé levnou barvou, protože je pro asijský trh, kde je jim to šumák. Jestli tohle nechápeš, tak potěškoště :roll:. A o průser si koleduješ ty!
 
Janli
Kelišová 5737 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 12:47

Jestli chceš být čestným prodejcem tak si nejdřív nastuduj, co pro dovoz a prodej musíš splňovat. Atesty jsou základ! Ty si to představuješ jak Hurvínek válku :roll:. Pokud nechceš nakupovat od oficiálního dovozce, který nechává zboží testovat a draze za to platí, holt budeš muset vytáhnout pár desítek tisíc z kapsy a nechat to zboží testovat. Jinak ti hrozí, že ty peníze vyplátneš na flastrech :nevim:

 
TSGR
Nováček 10 příspěvků 29.11.17 12:50
@Janli píše:
@TSGR píše:
Prosím, vysvětlete mi, kde je porušení zákona v případě, že se jedná o totožné zboží, které se zde prodává? To je to, na co se ptám. Proč je šedý dovoz podvádění zákazníků? To je to, na co se tu také ptám. [/citace
To, že dvě trička vypadají stejně, neznamená, že jsou totožné. Jedno je obarvené drahou barvou, která splňuje hygienické limity pro EU, druhé levnou barvou, protože je pro asijský trh, kde je jim to šumák. Jestli tohle nechápeš, tak potěškoště :roll:. A o průser si koleduješ ty!

Můžete se na okamžik oprostit od toho, že by výrobky nebyly totožné? Pokud by výrobky nebyly totožné, pak se budu starat o atesty, děkuji za odpověď.

To, co ale řeším, je situace, kdy jsou výrobky totožné.

 
Janli
Kelišová 5737 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 13:03

Od toho se nedá oprostit! Atesty jsou ZÁKLAD, bez kterého nesmíš NIC prodávat! Pokud za ně nechceš utrácet, nakup zboží od oficiálního dovozce!

Stránka:  1 2 Další »


 Váš příspěvek
Reklama


Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >