Prodloužení smlouvy & těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 28.11.17 20:55
Prodloužení smlouvy & těhotenství

Zdravím všechny..
Mám dotaz a doufám, že mi rozumně poradíte.

V zaměstnání jsem už přes dva roky, dělám krátký/dlouhý týden 12ky. Práce je to v obchodě, na tuto pozici nedostatek lidí co by zde vydrželi. Já jsem všeho znalá, vedení je semnou nadmíru spokojeno. Smlouva se řešila (1/2 rok, prodoužení na 1 rok, další prodloužení na další rok) a nyní by mělo v únoru následovat prodloužení na dobu neurčitou.
Nastalo to, že se nám zadařilo 1.měsíc snažení (dr mě stašila, že to bude trvat dýl, apod…). No a nyní jsem v 6.týdnu. Za 2týdny jdu na kontrolu…

Jde o to, jak to pořešit v práci. V době prodloužení budu začátek 4.měsíce, což myslím, že by bylo nekolegionální a hlavně nemístné utajovat. Takže plánuji to říct po 3.měsíci… Pokud to prodlouží, je to ok, pokud ne, následovala by neschopenka (do ochranné lhůty 180dní se vejdu).
Co myslíte? Říct takto jak to mám v plánu nebo byste postupovali jinak?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinerozand
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 28.11.17 20:58

Asi bych se zařídila podle toho, jestli bych chtěla po mateřské pokračovat v této firmě. Pokud ne, neříkala bych a nechala si to prodloužit. Brát si neschopenku, abychom tě živili ze svých daní všichni, není o nic čestnější, když nebudeš mít rizikové těhotenství.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 28.11.17 20:59

A připadá nějak v úvahu, že by ses po mateřské vracela? Je taky možnost se domluvit, že ti to prodlouží třeba o půl roku.

zuza92
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 28.11.17 21:08

Záleží taky jaké máš vztahy s vedenim. Já zjistila, že jsem těhotná v listopadu, smlouva mi končila ke konci prosince. V práci jsem to řekla začátkem prosince. Sami řekli, že si nebudeme dělat problémy a smlouvu mi prodloužili na další půl rok.

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 28.11.17 21:16

@rozand pokračovat v té firmě samozřejmě chci. Neříkám, že je čestnější jít na neschopenku, ale co by mi zbývalo - bez peněz být nemůžu. Ale děkuji za názor a radu :)

@lalaláček no jasně, že bych se chtěla vrátit. Na mateřské (resp. rodičovské) bych chtěla být beztak kolem 2let maximálně… :) jj to prodloužení o půl roku je taky řešení. Nevím ale, jestli to nebude proti nějakýmu zákonu - už mi to o půl rok a rok prodlužovala nejvydelší možnou dobu.

@zuza92 vztahy s vedením mám skvělé, jedeme na tykačku. Myslím, že by s prodloužením problém neměl být - fakt tam dělám vše jak má být a lidí nedostatek, spokojenost na obou stranách :)

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 28.11.17 21:22

@Nelinka2 Tak ještě máš případně možnost jít na pracák a brát podporu, kdyby ti smlouvu neprodloužili. Prodloužení o půl roku není možné, smlouvu na dobu určitou jde prodloužit max. 2×. Jedině se pak domluvit, že bys tam dělala třeba na dohodu.

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 28.11.17 21:26

@Lendeš týjo, no na pracák nepůjdu ani za nic :lol: Každopádně kdyby to neprodloužili, šla bych na dohodu ;) též super nápad. díky

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 28.11.17 21:33

@Nelinka2 Akorát pak mysli na to, že výše PPM by se počítala z poslední pojištěné činnosti a že na DPP můžeš udělat jen 300 hodin a na DPČ max. v průměru 20 hodin týdně.

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 28.11.17 21:39

@Lendeš poslední pojištěná činnost bude přece z nynějšího zaměstnání. DPP vím ohledně 300hod a ostatní také…

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 28.11.17 22:32

@Nelinka2 I z dohod můžeš být nemocensky pojištěná, záleží na výši příjmu. A aby se ta dohoda nebrala jako nové pojištění, ale jako trvání současného pojištění, musela by navazovat na současný pracovní poměr, být uzavřena na práci stejného druhu a musel by v ní být sjednaný příjem alespoň 2500 Kč, aby to nebylo zaměstnání malého rozsahu. Pak by se jednalo o trvání účasti nemocenského pojištění a myslím, že v takovém případě by se výše PPM počítala z příjmů z DPČ i PP. Co na to říká @j.a.n.i1, uvažuju správně?

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 61980 příspěvků 3 inzeráty 29.11.17 08:14

@Lendeš Jo, myslím si to samé… nicméně, já bych za předpokladu, že zakladatelce bude dobře a bude moci pracovat, nic neoznamovala a nechala si smlouvu normálně na tu dobu neurčitou prodloužit, neb tedy prodlužovat někomu s kým jsem spokojená smlouvu natřikrát a tu dobu neurčitou dát až ve chvíli, kdy mi ZP nic jiného neumožňuje, mi přijde od dané firmy hodně nesolidní a nevidím důvod, proč brát ohledy z druhé strany.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 10:48
prosím o radu

Dobrý den, nevím jestli tento dotaz už někdo nepokládal, ale přála bych si, aby mi někdo poradil konkrétně s mým případem.
Pracovní smlouvu mám na dobu určitou do 28.12.2018.
Na nemocenskou jdu z důvodu těhotenství teď od 11.12.2017.
Termín porodu 29.5.2018.
Odpracované roky na mateřskou mám, ale nejsem si jistá jak to je když mám tu smlouvu na dobu určitou? Prý je tam nějaká ochranná lhůta…ale vůbec se v tom nevyznám. Je tady někdo kdo tomuto opravdu rozumí a dokáže mi poradit a vysvětlit mit o tak, a bych to pochopila? :nevim:
Děkuji předem za radu :nevim:

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 30.11.17 10:59
@Anonymní píše:
Dobrý den, nevím jestli tento dotaz už někdo nepokládal, ale přála bych si, aby mi někdo poradil konkrétně s mým případem.
Pracovní smlouvu mám na dobu určitou do 28.12.2018.
Na nemocenskou jdu z důvodu těhotenství teď od 11.12.2017.
Termín porodu 29.5.2018.
Odpracované roky na mateřskou mám, ale nejsem si jistá jak to je když mám tu smlouvu na dobu určitou? Prý je tam nějaká ochranná lhůta…ale vůbec se v tom nevyznám. Je tady někdo kdo tomuto opravdu rozumí a dokáže mi poradit a vysvětlit mit o tak, a bych to pochopila? :nevim:
Děkuji předem za radu :nevim:

No ochranná lhůta je 180dní, takže pokud ti smlouva konči v prosinci, tak do termínu porodu to stíháš krásně protože půjdeš 6-8týdnů před TP na mateřskou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 11:01

@Nelinka2 smlouva mi končí 28.2.2018, pardon jsem se překlikla. Takže ta ochranná lhůta beží od konce smlouvy a ne od té doby co jdu na nemocenskou?

Nelinka2
Kecalka 331 příspěvků 30.11.17 11:04
@Anonymní píše:
@Nelinka2 smlouva mi končí 28.2.2018, pardon jsem se překlikla. Takže ta ochranná lhůta beží od konce smlouvy a ne od té doby co jdu na nemocenskou?

Ochranná lhůta je v případě, že přijdeš o práci (skončí smlouva, apod) no a od začátku března ti běží ochranná lhůta - nejsi zaměstnaná, ale jsi na neschopence. Takže kolem března až dubna nastoupíš na mateřskouy

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama