Šelest u novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
271
29.10.21 11:47

Šelest u novorozence

Hezký den
Ve středu se nám narodil náš malý poklad, naše princezna Rozárka. Již druhým dnem při kontrole si pediatři všímají šelestu na srdíčku. Během prenatálních screeningů se nic neodhalilo, vše bylo v pořádku.
Setkali jste se s tím a přesto bylo vše v pořádku?
Zítra čekám na vyjádření pana primáře, ale jsem hrozně nervózní 😔 😭

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1122
29.10.21 11:49

Je drobnější? Některé děti to mívají i ve starším věku, obvykle z toho vyrostou nebo selest není nic vazneho, co by je ohrožovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
29.10.21 11:54

To není nic hrozného, syn ho má taky, byli jsme na kardiu, pry z toho vyroste, půjde ještě ve 3 letech na kontrolu, ale jinak se s tím nic nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
29.10.21 11:54

Holka to měla taky. Má to dost mimin. Vyrostou z toho. Kardiolog říkal, že to je často fyziologické a vyrostou z toho pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
29.10.21 11:57

Tak oni záleží, na jakém screeningu/jde jsi byla.
Navíc některé vady jsou zjevne až po té, co se dítěti rozvine normální oběh.
Už předpokládám udělali hned po zjištění šelestu, k tomu Ti nic neřekli?
A chtěla bych vyjádření dětského kardiologa, ne běžného pediatra z novorozeneckeho, být by to byl primář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2967
29.10.21 11:58

@BaruTeri dobrý den, mám dceru 7 let a letos v prázdniny byla na operaci slepeho střeva. A až teď ji našly selesti, tak jsme byly na ultrazvuku a prý tam má nějakou strunu přes celou komoru, která ty zvuky vytváří. Nic se neděje, nic se ani nebude řešit. Jen to děla hluk. Musela to mít dle mudry už od narození a zjistili to až teď. Já mám selesti taky od dětství, prý hyperaktivní srdce a tím je hlučné.
Nebojte, to bude v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
29.10.21 11:59

@Takco No šelest je jen slysitelny priznak indikující, že krev srdcem neproudí, tak jak ma. Takže záleží dost na tom, co ho způsobuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
29.10.21 12:02

Měl jsem to u druhé holčičky taky. V porodnici slyšeli šelest, doktorka po propuštění z porodnice taky a na kontrole v 6 týdnech už nebylo nic slyšet. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
29.10.21 12:11
@Svistice píše:
Tak oni záleží, na jakém screeningu/jde jsi byla.
Navíc některé vady jsou zjevne až po té, co se dítěti rozvine normální oběh.
Už předpokládám udělali hned po zjištění šelestu, k tomu Ti nic neřekli?
A chtěla bych vyjádření dětského kardiologa, ne běžného pediatra z novorozeneckeho, být by to byl primář.

Kardiolozka tady práce dnes není, takže počkat do pondělí… Zítra primář má jen vyhodnotit, jestli se to ztrácí nebo, jsem z toho tak vyjukaná, že se nevyjadřuji přesně, omlouvám se..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
29.10.21 12:11
@AndulkaMa píše:
Měl jsem to u druhé holčičky taky. V porodnici slyšeli šelest, doktorka po propuštění z porodnice taky a na kontrole v 6 týdnech už nebylo nic slyšet. :dance:

Opravdu? Hurá, děkuji za toechu uklidnění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
29.10.21 12:12
@Takco píše:
Je drobnější? Některé děti to mívají i ve starším věku, obvykle z toho vyrostou nebo selest není nic vazneho, co by je ohrožovalo.

3330g, normální váha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
29.10.21 12:13
@12tuna píše:
@BaruTeri dobrý den, mám dceru 7 let a letos v prázdniny byla na operaci slepeho střeva. A až teď ji našly selesti, tak jsme byly na ultrazvuku a prý tam má nějakou strunu přes celou komoru, která ty zvuky vytváří. Nic se neděje, nic se ani nebude řešit. Jen to děla hluk. Musela to mít dle mudry už od narození a zjistili to až teď. Já mám selesti taky od dětství, prý hyperaktivní srdce a tím je hlučné.
Nebojte, to bude v pořádku.

On je prý dost velký rozdíl mezi šelestem, který se odhalí až během vývoje a tím zjištěným hned po narození právě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
29.10.21 12:16
@Kriss Tina píše:
To není nic hrozného, syn ho má taky, byli jsme na kardiu, pry z toho vyroste, půjde ještě ve 3 letech na kontrolu, ale jinak se s tím nic nedělá.

Také odhaleno již v porodnici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
29.10.21 12:18
@BaruTeri píše:
Opravdu? Hurá, děkuji za toechu uklidnění…
:kytka: Malá byla ještě kvůli špatnému okysličování hned po porodu den a půl v inkubátoru. Na ten šelest jí přišli hned s tím. Ale pak po problémech ani vidu slechu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
29.10.21 12:21

@BaruTeri ne, odhalila to dětská doktorka na jedne kontrole, to byl syn hodne malinký, v porodnici nic neříkali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat