Sertralin a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lump
Povídálka 36 příspěvků 28.02.18 06:21
Sertralin a tehotenstvi

Ahoj vsem..beru ad sertralin asi 2mesice, vcera jsem zjistila ze jsem tehotna.Dr jsem volala, ze ho mam zacit vysazovat. Sotva je mi lip…Bojim se ze to bez nej nezvladnu. Cetla jsem, ze se v tehu muze, dr mi rekla ze ne.Mate zkusenost? Diky :srdce:

Reklama

Reakce:

elibro
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 28.02.18 07:21

A jaké doktorce jsi volala? Praktické nebo psychiatričce? Určitě je potřeba psychiatr a rozhodně jsou AD i taková, která lze užívat v těhotenství. Když ti vezme tohle, tak ti musí nabídnout náhradu, přece se nesložíš. A aspoň podpůrnou psychoterapii máš nebo si jen chodíš pro recepty?

yareah
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 28.02.18 07:27

Sertralin se může, zjistili to celkem „nedávno“. Já ho dostala právě kvůli případnému těhotenství a kojení. I jsem kvůli tomu volala do národního ústavu duševního zdraví :) změnila bych dr.

yareah
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 28.02.18 07:28

Jo a další varianta o které se ví roky jsou escitalopramy jako Elicea apod.

Lump
Povídálka 36 příspěvků 28.02.18 08:28
@elibro píše:
A jaké doktorce jsi volala? Praktické nebo psychiatričce? Určitě je potřeba psychiatr a rozhodně jsou AD i taková, která lze užívat v těhotenství. Když ti vezme tohle, tak ti musí nabídnout náhradu, přece se nesložíš. A aspoň podpůrnou psychoterapii máš nebo si jen chodíš pro recepty?

Prave ze psychiatricka…zku­sim se zeptat jeste na gynde doktora..chodim i k psycholozce na psychoterapii ale je to vse v zacatku

Lump
Povídálka 36 příspěvků 28.02.18 08:30
@yareah píše:
Sertralin se může, zjistili to celkem „nedávno“. Já ho dostala právě kvůli případnému těhotenství a kojení. I jsem kvůli tomu volala do národního ústavu duševního zdraví :) změnila bych dr.

Takze ho beres? Ja tam take volala, nikdo mi ale neporadil..:-(

Bela111
Ukecaná baba ;) 1703 příspěvků 28.02.18 08:33

Sertralin se v tehotenstvi muze. Beru ho taky. Myslim, ze mi rikala, ze do 150 mg je to uplne v pohode.

elibro
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 28.02.18 08:36

@Lump tak to konzultuj s jiným psychiatrem. To ti fakt nemůže jen tak vzít medikaci, když ji potřebuješ.

yareah
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 28.02.18 09:04

@Lump no teď už ne, brala jsem na začátku tehu ale pak nějak jsem zaměstnala hlavu praci a čtením o těhotenství a zapomněla ho jist. Ale já už ho brala málo, hlavně proto aby se mi to ne rozjelo znova, protože to kolikrát na mě přišlo. Teď občas paniku pocitim ale snažím se jí ovládat. Ovšem kdybych na tom byla tak jak jsem byla když mi před 4lety panika začala, rozhodně bych AD brala. Často se hodně bojím že to přijde a neustojim to, bojím se poporodní deprese, mám panickou hrůzu z porodu, ale teď nejsem připravena AD zase brát, počkám až po porodu, protože teď bych ty počáteční nevolnosti nezvládla. Byt tebou změním psychiatra a zkusím zavolat do ústavu znova, mě to potvrdil první pan se kterým jsem mluvila. Jinak nevím odkud jsi ale mě hrozně moc proti panice pomohla jedna terapie. Stačilo jedno sezení a já konečně mohla v klidu do obchodu, kaváren a tak a přestala tam kolabovat panikou. Boží úleva!

Lump
Povídálka 36 příspěvků 03.03.18 10:13
@yareah píše:
@Lump no teď už ne, brala jsem na začátku tehu ale pak nějak jsem zaměstnala hlavu praci a čtením o těhotenství a zapomněla ho jist. Ale já už ho brala málo, hlavně proto aby se mi to ne rozjelo znova, protože to kolikrát na mě přišlo. Teď občas paniku pocitim ale snažím se jí ovládat. Ovšem kdybych na tom byla tak jak jsem byla když mi před 4lety panika začala, rozhodně bych AD brala. Často se hodně bojím že to přijde a neustojim to, bojím se poporodní deprese, mám panickou hrůzu z porodu, ale teď nejsem připravena AD zase brát, počkám až po porodu, protože teď bych ty počáteční nevolnosti nezvládla. Byt tebou změním psychiatra a zkusím zavolat do ústavu znova, mě to potvrdil první pan se kterým jsem mluvila. Jinak nevím odkud jsi ale mě hrozně moc proti panice pomohla jedna terapie. Stačilo jedno sezení a já konečně mohla v klidu do obchodu, kaváren a tak a přestala tam kolabovat panikou. Boží úleva!

Psala jsem mail a odepsal mi primo doktor Hanka, ktery se na to specializuje a pry je sertralin nejlepsi volba..tak snad bude vse v poradku..jde o to, ze jsem si ptecetla vliv AD na plod..to mne moc nepotesilo…:-(

yareah
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 03.03.18 18:50

@Lump Joo to je ten na kterého mě odkázali a který mi radil : :)

Anonymní  03.03.18 18:57

Brala jsem sertralin skoro celé těhotenství i během kojení, brát se může. Mám doma zdravé mimčo, které už nekojím a žádná změna, ani v chování. Akorát jsem brala půlku po celou dobu. Nevím, kolik užíváš ty.

Anonymně, jde o můj zdravotní stav, což jsou pro mne citlivé údaje. Děkuji.

Lump
Povídálka 36 příspěvků 05.03.18 17:11
@Anonymní píše:
Brala jsem sertralin skoro celé těhotenství i během kojení, brát se může. Mám doma zdravé mimčo, které už nekojím a žádná změna, ani v chování. Akorát jsem brala půlku po celou dobu. Nevím, kolik užíváš ty.Anonymně, jde o můj zdravotní stav, což jsou pro mne citlivé údaje. Děkuji.

Beru 50mg jen rano tabletku..tak to se mi ulevilo..snad bude vse v poradku

Lump
Povídálka 36 příspěvků 05.03.18 17:11
@yareah píše:
@Lump Joo to je ten na kterého mě odkázali a který mi radil : :)
:D

Stancy
Stálice 68 příspěvků 25.03.18 16:22

Ahojky @Lump ja taky brala 2 mesice 50 mg sertralin a zjistila že jsem tehotna. Ted jsem ve 4 mesice a beru už jen 25 mg což je minimalni davka. Muj psychyatr me uklidnil že ho mužu brat jak v tehotenstvi tak i při kojeni. Budu ho brat určite adpon do toho 8 mesice a pak se pokusim ho vysadit. Na začatku jsem se taky bala abych mimču neubližila. Ale přečetla jsem si toho to hodne na tuto tematu a hodne maminky me uklidnili co to brali taky v tehotenstvi. Tak ja doufam, že vše bude v pohode a když je maminka taky v pohode bez uzkosti miminko by se mnelo taky citit v pohode :hug: :hug: :hug: :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama