Šestinedělí, mám obavy

23
11.1.21 21:22

Šestinedělí, mám obavy

Ahoj, zanedlouho mě čeká první porod a mám z toho celkem obavy. Nebojím se ani tak samotného porodu, ale spíše toho co bude následovat potom. Hodně ženských mi říká, že porod je v klidu o proti tomu co mě čeká potom. Jsem citlivka a prožívám každý píchnutí, tak mě to třeba i posílí :) Ale mám strach, že nebudu schopná se postarat o malou, když bude přítel v práci, taky jak budu zvládat domácnost a jak to všechno budu zvládat jak fyzicky tak psychicky. Od mala na nemoci a jakoukoliv bolest potřebuju hodně času než se dám do kupy, jsem slabší povahy nebo prostě jen rozmazlená :nevim:
Jaký jste zvládali šestinedělí vy? Nebo nemáte nějaké rady jak se na něj pořádně připravit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2231
11.1.21 21:26

Pripravit se na to asi nejde…po porodu je to jizda, ale neboj to zvladnes. Vsechny jsme to zvladli a me to ceka zanedlouho podruhe. Deti nastesti rychle rostou a prvni urvane mesice prejdou rychle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
11.1.21 21:30

Pred svym porodem jsem si nikdy nechovala male miminko, nedokazala jsem si predstavit, ze budu s malym tvoreckem sama, ze ho budu prebalovat, nedejboze koupat… Bala jsem se i toho, ze bych mela dite kojit a jak to budeme zvladat…

Rodila jsem cisarem, uz po par dnech jsem behala jak rybicka… Uz v sestinedeli jsem se nebala vytahnout kocar a ujit nekolik km… S malou jsme si sedly temer hned, spousta veci je intuitivnich, spoustu veci spolu vyresite casem a na vsechno, co potrebujes spolu prijdete…

Neboj se toho, kdybych vedela, ze je materstvi tak hezky a ze i ja to zvladnu, poridila bych si dite driv, jak ve 30… :)

A co nejhorsiho se muze stat? Neuvaris obed a domacnost nebude naklizena… A nezapominej na to, ze k tomu vsemu mate jeste tatinka…

Takze neboj, to zvladnes :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3067
11.1.21 21:32

Hormony pomuzou. Já předem upozornila manzela, první týden jsem ani nevarila a jidlo jsem měla předem udělané v mrazáku nebo jsme oběd koupili. Chodila jsem spát přes den a doma moc neuklizela. Chlap měl otcovskou aby si nás taky uzil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6257
11.1.21 21:37

Neboj zvládneš to já čekám 4 dítě jsem teprve 6 týden a vim že to bude hukot ale všechny šestinedělí jsem zvládla zatím tři a nebyl v tom nějaký větší problém jediný co že se mnou trochu víc cloumali hormony a celkem mi dělalo problém noční vstávání ale jinak v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 21:38

Neboj se, to zvládneš. Nikdo nas na šestinedělí nemohl nikdy připravit, protože to nejde popsat. Stejne tak těhotenství, porod.. Az kdyz si tím projdeme, pochopíme. Stejne tak šestinedělí a celkove starost o miminko.

Nebudu ti lhat, pro me šestinedělí bylo těžké, clovek se proste učí. A nejednou jsem i brecela. Ale ta péče o miminko prijde sama a ono to půjde, uvidis.

Je super, kdyz chlap pomuze. Muj treba i uklízel, varil.. A to chodil do prace. Stavovala se i moje mamka a to taky hodne pomohlo.

Ted ma dcera skoro 8 měsíců a vse je uz uplne přirozeny a automaticky.

Budes super maminka, strach je normální a přirozený :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
3297
11.1.21 21:42

Z čeho přesně máš strach? Já jsem byla hooodně zašitá, ale doma jsem fungovala bez problému. Teda fungovala, postarala jsem se o sebe a mimi, ale většinu času jsme se tulili v posteli. Procházky je krátké, šití mě táhlo hodně asi 14 dnů pak už se to lepšilo a po 5 týdnech jsem byla úplně ok. K dr. Jsem šla sama, muž si rodičovskou až snad poslední týden. Všechno mě rozplakalo, ale to taky přešlo :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 22:18
@Adreej píše:
Ahoj, zanedlouho mě čeká první porod a mám z toho celkem obavy. Nebojím se ani tak samotného porodu, ale spíše toho co bude následovat potom. Hodně ženských mi říká, že porod je v klidu o proti tomu co mě čeká potom. Jsem citlivka a prožívám každý píchnutí, tak mě to třeba i posílí :) Ale mám strach, že nebudu schopná se postarat o malou, když bude přítel v práci, taky jak budu zvládat domácnost a jak to všechno budu zvládat jak fyzicky tak psychicky. Od mala na nemoci a jakoukoliv bolest potřebuju hodně času než se dám do kupy, jsem slabší povahy nebo prostě jen rozmazlená :nevim:
Jaký jste zvládali šestinedělí vy? Nebo nemáte nějaké rady jak se na něj pořádně připravit?

Neboj se, to zvládneš :) před porodem jsem si říkala to samé co ty a zbytečně jsem se stresovala :nevim: nakonec to bylo super :)

Po porodu budes spokojena ze mas uz prcka na světě a na nějakou bolest nebudeš ani myslet 8) a mimi a domácnost zvládneš taky neboj :) ja se toho taky bala ale stačí v tom mit systém, na ten si prijdes sama a budes stíhat všechno neboj :pankac:

Ja mam deti přesně rok po sobě a stíhám všechno, starat se o deti a hrat si s nimi i vařit a uklizet, i prochazky i vse dalsi co je potřeba :)

Hlavně žádný stres, první týden šestinedělí si zajedes nějaký režim ve všem a zvládneš všechno :palec: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2374
11.1.21 22:31

Já čekala jak budu ladně polehávat v posteli s miminkem a vznášet se na vlnách mateřské lásky. No… jako fyzicky mi nic nebylo, jizva po císaři nebolela, normálně jsem fungovala, ale jinak to bylo koncentrovaný peklo. Furt jsem doufala, že si pro dceru přijde někdo kdo by se o ni postaral místo mě, abych já se mohla vrátit ke svýmu životu (a to jsme ji moc, moc chtěli a plánovali!). Hrozně moc jsem brečela. Starala jsem se o ni pečlivě, ale spíš proto, že se to tak s miminama dělá, necítila jsem nic. Moje dny sestávaly z čekání až už konečně usne, abych si mohla dělat svoje věci, a nervozity co budu dělat až se vzbudí. A to vůbec nemluvim o tom, že v jejích dvou týdnech už jsem klusala do školy na zkoušky a konzultace k diplomce. Hormony no, bylo to těžký, přešlo to, dceru zbožňuju a na další šestinedělí se sice netěšim, ale vím že to zvládnu a pak už to bude jen lepší :) Taky to zvládneš, nic se neboj :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66385
11.1.21 22:36

No tak ja mela nejakou hormonalni nerovnovahu, denodenne jsem brecela, pak obden a pak po 9 tydnech to ze dne na den zmizelo. Zpetne jsem si mela jit asi pro nejake prasky, ale zvladla jsem to bez nich. Od te doby si to uzivam. Ja bych nad tim moc nepremyslela, nevedela jsem vubec, do ceho jdu a bylo to lepsi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3297
11.1.21 22:55

A úplně si vzpomínám, až se stydím :oops: jak mi na porodním sále asi tak 5 minut po porodu „projel“ tělem strašný strach. Jak to zvládnu, že ju nemůžu nikam odložit, vyndat baterky ať nerve, atd. :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat