Sestra vybrala stejné jméno pro dítě

Anonymní
5.4.20 01:22

Sestra vybrala stejné jméno pro dítě

Jsem z toho stále v šoku.

Jsem ve 12tem týdnu tehotenstvi a vybrali jsme jméno pro dceru (zatím nevíme, zda-li je to holka nebo chlapeček), do kterého jsme se zamilovali. Manželově sestře (s kterou se už přes dva roky nebavíme) se dnes narodila dcera, které dali stejné jméno, které jsme my vybrali. Podotýkám, že jméno není běžné a také žijeme v zahraničí… řeknete mi, co tohle je za náhodu :(. A co teď? Nechceme se toho jména vzdát…oni ani ještě neví, že jsme v očekávání.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3281
5.4.20 01:31

Když se jména nechceš vzdát, tak ho prostě dejte, když se spolu ani nevídáte :nevim: Ale upřímně by mi to osobně bylo blbý pak.

Proto sem osobně vždy se jmény čekala až na potvrzení pohlaví třebas do 20 tt. Navíc ani nemusíte mít holku, tak se tím zbytečně nestresuj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
5.4.20 01:38

Sorry, ale kdo dřív přijde, ten dřív mele… Takže první ho dali oni. Můžeš dát dceři stejné, ale už bude napořád „ta druhá“… Nebo to ber jako osud a hledejte další, třeba podobné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 01:47

Méte pravdu, holky. Já jsem si i říkala, že jsou důležitější věci, hlavně, at jsou moje děti zdravé. Ale mrzí mě to a jsem naštvaná. Právě tohle jméno jsme považovali za ‘osudové’. Na kluka ještě ani jméno nemáme.. prostě to vidím momentálně tak, že ho dám.. ale má to hořkou pachuť… nevím..

• Citovat
  • Nahlásit
1236
5.4.20 01:49

A můžeme vědět, co to je za jméno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2607
5.4.20 02:18

Tak dejte stejne, v tom je problém?

Můj bratr dál synovi jméno po bráchovi. Moje dvojce (druhý brácha) má Elišku, me kdyby se narodila holka, tak bude také Eliška (zapsáno na matrice). Je teda pravda, že moje máma má 14 vnoučat, takže u nás se ty jména ztratí a aspoň si nemusí tolik pamatovat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 02:51

@alena1995

Chápu. Jenže u nás je to asi právě komplikovanější tím, že nemáme dobré vztahy.

• Citovat
  • Nahlásit
2853
5.4.20 04:01

Vybrala bych jiné jméno. Takhle to bude každý brát tak, že se po švagrovcích opičíte. Případně že jste to jméno dali naschvál, abyste je naštvali. Jmen je spousta, zapojte fantazii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12793
5.4.20 04:34

Blba nahoda no…kamaradce se tohle stalo par dni pred tim, nez rodila… bud rada, ze mas jeste dost casu. A treba to bude kluk. Ja byla v prvnim tehotenstvi presvedcena, ze budu mit holku, taky jsem mela 100% vybrane jmeno, uplne jsem si tim byla jista. Mam 2 kluky, na „osudove“ jmeno nikdy nedoslo :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
5.4.20 05:04

Jestli se nevídate a to jméno chcete, dejte ho a neřeš to. By mi teda bylo úplně jedno, co tomu kdo řekne nebo jak to někomu bude připadat neoriginální.. :roll: Je to tvoje rozhodnutí, tvoje dítě a názory jiných ti můžou být někde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
5.4.20 05:45

A byla to fakt náhoda že dala stejné jméno? Jestli ano, vybrala bych jméno jiné. Ale jestli jste už předem v rodině a okolí říkali že jednou tohle jméno chcete dát dceři, a švagrová o tom jméně věděla, tak bych to jméno dala taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14541
5.4.20 06:47

To je blbe. Ona vedela co chcete za jmeno nebo to byla nahoda? Pokud vedela tak ho dejte. Pokud nevedela s byla to nahoda - je to na zvazeni, pokud se nevidate tak zase proc ne, ale spis bych dala jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
5.4.20 06:59

Asi bych počítala s tím, za každému dítěti budou v rodině říkat trochu jinak. Tedy jednomu například Terezka a druhému Terka a nikdy jinak, aby se to nepletlo. Pokud to ti nevadí, tak bych jméno dala, jestli se fakt nevídáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sushenkaaa
5.4.20 07:33

Je to vaše dítě a vaše rozhodnutí. Jestli je to pro vás osudové jméno, tak nevidím důvod se ho vzdávat. Dělat nebo nedělat něco kvůli ostatním není recept na šťastný život. I kdyby všichni v okolí dali svým dcerám stejné jméno, jaké jsem vybrala já, tak bych kvůli tomu jiné nevybírala. A důvod? Prostě jsme si ho vybrali, cítíme to tak a určitě nikomu nemusíme podávat žádné vysvětlení ani plnit očekávání druhých v tom, že ho budeme na sílu měnit.

• Citovat
  • Nahlásit
5860
5.4.20 07:41

Co je to za jméno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie