Sestřičky z nemocnic

Anonymní
2.12.20 17:18

Sestricky z nemocnic

Prosim anonymni prispevek, nebo smazat.

Zajima me, jak vam ted nemocnice funguji.
Jestli uz nabihate na normalni rezim, zejmena operace planovane a jak testujete..

U nas se testuji pouze nekteri pacienti, ale zaciname planovane operace a kazdy den nekolik covid+.
(to jsou ti o kterych vime. Testujeme malo, vysledek trva cca 24hod, posilame do jine nemocnice stery)..
Pak nam zpetne volaji z LDN a DS, ze jsme jim vratili pozit. klienty, protoze si je sami otestuji..
Jak je to u vas?
Nejsme FN. Hezky vecer. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.12.20 18:09

Nejste jediní. Nám takhle lehlo celé oddělení v nemocnici. Od lidí co testují jsme dostali info, že se testují pouze těžší případy a popř. Případy s jasnými příznaky. Proto s obavou sledujeme rozvolňování a děsíme se ledna.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 18:12

Jsem z FN. Obor, který se stará o covidy a ostatní dg. v tomto oboru jsou v pozadí. Jen onkologická péče běží skoro normálně. Lůžka máme plná covidů a rozhodně tam nikdo neleží jen tak, ale lidi fakt ve špatném stavu. To, že člověk může být pozitivní delší dobu po covidu je běžné a neznamená to, že je infekční. Jinak ostatní oddělení naší nemocnice, kde též ještě leží covidi, se trošku vzpamatovávají…
Nicméně intenzivní lůžka jsou obsazená a rozhodně nejsou velké rezervy…špatných lidí je dost…
já už ani nevěřím na normální život jako před covidem, mám 3 týdny nevybrané dovolené a není si jí kdy vybrat ani kam jet…a z respirátoru, který mám denně 9-12h na sobě, mám po čtvrtý zánět středního ucha a psychiku na bodu mrazu atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 18:17

Dělám právě taky na covid oddělení a jsem zoufalá už. Není personál a lidi s dg. stále proudí. Vánoce? Můžu si nechat o nich leda zdát, protože personál prostě není. Hlavně že vláda slaví úbytek +.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 19:52

No prave..za vcerejsek zvysene procento pozitiv testu.
Ja mam pocit, ze se z toho vyhrabeme az nekdy leden unor. :(

• Citovat
  • Nahlásit
47443
2.12.20 20:27

Jsme nejvytíženější nemocnice a hospitalizovaní koviďáci už třetí týdne ubývají. Na intenzivních lůžkách pomaleji, ale na hraně kapacit jsme nikdy nebyli, kovidová oddělení se pomalu ruší. A na kovid jednotky chodí lidi i dobrovolně. Zas ten příplatek je slušný.
Obavy ze zhroucení zdravotnictví sem neměla a nemám.
Blbá je ta pozastavená péče o necovid pacienty, na to dojelo a ještě dojede spousta lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18605
3.12.20 07:13

@Baba zajímavé, že ty dramatické případy se stydí podepsat a jsou anonymní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 08:04

@stinga u nás to je dramatické ohledně personálu, vypomáhá nám AČR a nebudu veřejně vystupovat za nemocnici. Nevěříte, nemusíte, nikdo vás nenutí.

• Citovat
  • Nahlásit
3127
3.12.20 08:16
@stinga píše:
@Baba zajímavé, že ty dramatické případy se stydí podepsat a jsou anonymní :nevim:

Spíš se bojí, protože mít obavy a být kritický a na pokraji sil přece není žádoucí. Zdravotník musí vydržet víc než člověk. Chápu je a to nedělám ve zdravotnictví. A obdivuju je :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18605
3.12.20 08:58

@Veveří ale já sestry také obdivuji, ty které musí pracovat v ochranném obleku s nakaženými, a v diskusi Koronavirus máte strach? také píší sestřičky i doktorky, ale neschovávají se za anonymitu - a ty neanonymní sestry to popisují spíše věcně, jak to doopravdy prožívají, žádná hysterie a panika

• takže hysterické anonymní nicky mi fakt důvěryhodné nepřijdou
  • a netvrdím, že v nemocnicích je to růžové, to ne, je mi jasné, že lidé umírají a umírat budou
  • a problém bude v testování, když u zakladatelky v nemocnici netestují (a opravdu je skutečně někde nemocnice, která by si to vzala na triko?)

v jiných nemocnicích testují každého, kdo přichází k plánované operaci a covid pozitivní vracejí domů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18605
3.12.20 08:59
@Anonymní píše:
No prave..za vcerejsek zvysene procento pozitiv testu.
Ja mam pocit, ze se z toho vyhrabeme az nekdy leden unor. :(

to určitě nevyhrabeme, jako sestra musíš vědět, že každoročně leden a hlavně únor probíhá chřipková epidemie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 12:52
@stinga píše:
to určitě nevyhrabeme, jako sestra musíš vědět, že každoročně leden a hlavně únor probíhá chřipková epidemie

myslela jsem covid a to, ze snad jeste v prosinci, zacatek ledna se zacne ockovat.

• Citovat
  • Nahlásit
18605
4.12.20 13:58
@Anonymní píše:
myslela jsem covid a to, ze snad jeste v prosinci, zacatek ledna se zacne ockovat.

no já vím, ale každá chřipka se bude muset otestovat, zda to není covid - tak číslo určitě naroste, a tak brzy se určitě očkovat nebude - ne v čr - a beztak se první budou očkovat senioři v důchoďácích, tak na běžné lidi to vliv mít nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
4.12.20 21:05
@Anonymní píše:

Jestli se začne očkovat v únoru, tak to bude velký úspěch. Nedělej si iluze. Než bude naočkované nějaké znatelnější procento populace, bude to trvat půl roku. Pokud to vůbec nastane, ochota k očkování je v populaci mizivá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat