Šetření peněz

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28.12.19 13:16

Šetření peněz

Jak šetřite peníze dítěti? A kdy mu je dáte? Nějaké stavební spoření nebo jen nějaký účet kam posíláte peníze? A dáváte do kasičky peníze a děti si pak hospodaří sami?
Děkuji všem za nápady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1995
28.12.19 13:20

Dobre tema :palec:. Taky me to zajima..

My zatim detem zalozily hromadny ucet, kam davaji penize i prarodice. Ale mesicne to stoji silene poplatky za vedeni uctu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13311
28.12.19 13:21

Tak ideálně mu je dát hnedka v 18ti, aby to stihl utratit za elektroniku a 20-ti letýho Golfa f dýzlu, se kterým se někde omotá o strom. - překlad - Až bude mít rozum a bude to potřebovat na něco rozumného.

Jinak stavebka jdou točit, pak to dávat někam na termínovaný vklady, nebo investice přes akcie. Atd. všechno se odvíjí od toho, kolik mu chcete měsíčně odkládat a jak a na kdy to bude chtít použít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13311
28.12.19 13:23
@kyticka86 píše:
Dobre tema :palec:. Taky me to zajima..My zatim detem zalozily hromadny ucet, kam davaji penize i prarodice. Ale mesicne to stoji silene poplatky za vedeni uctu :?

Jak je někdo v této době schopen založit si účet s poplatky?? :zed: Takže jestli to chápu, tak tam budete mít pořád míň něž se tam vůbec poslalo? Jaký to pak má smysl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
28.12.19 13:26

@Cenarius : ja mam taky docela vysoky poplatky. Ale nevim co s tim, mam u nich i sporici ucet a nevim jak to prevest jinam aby se neplatily nějaký pokuty treba… mam to takhle uz 10 let :( jsem v tomto ohledu trochu financne negramotna, nejradsi bych mela penize nekde pod posteli bez uctu :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
28.12.19 13:27

Dceri sporime na svych sporicich uctech, kde mame zalozenou obalku pro ni (kazdy mame ucet svuj). Babicky posilaji nam a my ji je ukladame, mame zalozena stavebka pro ni, ale na sve jmeno. Penize dostane, az uzname za vhodne - na studia, na porizeni vlastniho bydleni atd. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22949
28.12.19 13:27

@Lucinka.Lucie my točíme stavebka a každé dítko na produkt Conseq, který se vyplatí až dosáhnout 18 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
28.12.19 13:28

@PupuP normalne prijit do nove banky a poprosit o prevedeni. Ja to udelala tak, ze jsem si novy ucet zalozila a postupne se na nej presunula a pak puvodni zrusila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
28.12.19 13:32

@TeSudička : jenze ja mam u stare banky dva ucty. Jeden sporici a jeden vybiraci. K tomu sporicimu nemam kartu… tak prave nevim, jak by to bylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
28.12.19 13:34
@Cenarius píše:
Jak je někdo v této době schopen založit si účet s poplatky?? :zed: Takže jestli to chápu, tak tam budete mít pořád míň něž se tam vůbec poslalo? Jaký to pak má smysl?

No oni totiz jedni prarodice nejsou z CR a maji jinou menu nez je koruna..

Takze je to pech.. Bud pokazde, kdyz daji penize (davaji hotovost), pujdeme do smenarny a zamenime i s poplatky za smenu nebo zalozime ucet v te mene a pokazde, kdyz se jich nastrada vic, tak je tam zaneseme. A platime poplatky.. Volime tu druhou moznost :nevim:

Bohuzel je nejde presvedcit, aby zalozili vkladni knizku v jejich mene u nich..

A druha babicka ted zalozila vkladni knizku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
28.12.19 13:34

Taky mě fascinuje, že je v dnešní době někdo ochoten vlastnit účet, na kterým se platí poplatky za cokoliv 8o
Jinak kapesné dávám od první třídy, dvacku týdně a se zatnutýma zubama nechávám dítě přijít na to, zda je lepší to rozfrcat za blbosti nebo si našetřit na něco lepšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
28.12.19 13:40

Peníze dětem nijak nešetřím. Živím je prakticky sama, takže se snažím, aby do života dostaly nějaký obzor, mohly chodit na kroužky, počítám s tím, že je budu podporovat do dokončení VŠ. A budu ráda, pokud se mi podaří dát jim do startu zaopatřenou matku, aby se o mě nemuseli pak starat a živit mě, kdybych pak už nemohla. To nejsou malé cíle a možná se to ani nepodaří. Kdyby se mi náhodou vedlo líp a nasyslila bych něco nad rámec, tak bych jim pak pomoha všem stejně třeba vkladem do jejich vlastního bydlení. Ale zas tolik nevydělávám teda, abych tohle řešila už teď :D A taky si vlastně myslím, že lepší je, aby byli usazeni do nějaké běžné reality, kde ty peníze z nebe nepadají a platební karta není bezedná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4031
28.12.19 13:41

Dáváme dětem měsíčně 500,– na spoření, je tam nějaký termín, do kdy nebo v případě mého úmrtí dostanou nasporenou částku hned. Peníze dostanou, až je budou potřebovat. A do prasátka si starší šetří, dám mu sem tam drobné z kapsy nebo už dostal i na narozeniny stovku, protože si hrozně přál mít papírovou bankovku. Teď si koupil náboje do nerfky a občas v létě vezme drobné a pozve nás na zmrzku. Snažím se mu hodnotu peněz vstepovat, ale taky má pocit, že peníze rostou v bankomatu a když dojdou v peněžence, tak není problém :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
28.12.19 13:43
@ugluk píše:
Taky mě fascinuje, že je v dnešní době někdo ochoten vlastnit účet, na kterým se platí poplatky za cokoliv 8o
Jinak kapesné dávám od první třídy, dvacku týdně a se zatnutýma zubama nechávám dítě přijít na to, zda je lepší to rozfrcat za blbosti nebo si našetřit na něco lepšího.

My hledame dalsi moznosti.. Proto me to tema zaujalo.

Ale momentalne nas nic jineho nenapadlo. Resili jsme to i s manzelovym bratrem. Ten zalozil detem knizku a penize od rodicu pravidelne smenune za koruny. To ale neni reseni. Nemuzu porad behat do smenarny.

A v konecnem dusledku my za to vedeni uctu zaplatili min jak on za ty smeny :nevim:

Proste CR neni moc benevolentni k jinym menam :roll:. A vsude platis pri sporeni v jine nene vyssi poplatky.. Asi to nema dobre reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
28.12.19 13:45

@PupuP neni nic jednodussiho, nez zvednout prdku a jit se do te banky zeptat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat