Uplakané 5měsíční miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12
27.12.19 21:10

Uplakané 5měsíční miminko

Zdravím všechny, starost o mé miminko mě donutila založit nové téma, přestože se jistě bude opakovat a těchto diskuzí už je všude požehnaně.. :roll: Prakticky již od narození je dcerka velmi uplakané miminko, sama jsem jí „diagnostikovala“ jistou dráždivost - velmi málo spí (přes den pouze 30minutovky v jedoucím kočárku, občas se mi ji podaří uhoupat doma v zavinovačce, ale to se mi za hodinové ohoupávání odmění ještě kratším spánkem, který jí nestačí), nevydrží si sama hrát nebo jen tak koukat, každá manipulace ji donedávna vytáčela doběla (to už je teď lepší, má ráda koupání, přebalování, blbinky), pláče opravdu často. Různě se snažíme zabavovat, hrát si, zpívat, povídat, nosit (k tomu bych dodala, že vždy musí čumákovat směrem ode mne, takže se šátek ani nosítko nesetkalo s úspěchem :? ). Co mne ale opravdu děsí, že při jakémkoli pokusu ji přes den uspat doma chytá příšerné hysteráky, piští jakobychom ji vraždili, slzičky tečou a nám je po chvíli do breku také, nakonec ji musíme zase obléknout a vyrazit ven (takto třeba 5× denně, protože si mne oči a pláče relativně brzy po tom krátkém spánku). Večer před spaním se tento hysterický pláč objevuje také, ale trvá cca 15 minut a poté mi většinou v náručí zavinutá usne (budí se na dudlík, ale dalo by se říci že spí celou noc s jedním krmením). Je na UM, takže uklidnit prsem nemohu, dudlík sice má, ale ve chvíli, kdy takto pláče, je jí k ničemu, přibírá ukázkově, dle MUDr. zdravá holčička. Vyřvat ji nechat nechceme, myslím že není ten typ miminka, kretý by si zaplakal a za nějakou dobu se sám uklidnil.. Chci se jen zeptat, zda někdo měl podobný problém a jak to vyřešil, jestli se někdy naučilo miminko usínat doma? Všem v okolí samozřejme miminka spí a nikdo netuší co s tím, domácnost je jako po výbuchu, protože nic neudělám a jen drandím venku, úplně se bojím, až udeří mrazy, to mě najdou někde přimrznutou k rukojeti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4541
27.12.19 21:26

Stejný problém řeším už u druhého dítěte. I obou jsem to vyřešila spaním na balkoně v kočáře. Syn se chytil snad hned, od prvniho pokusu tam hezky usinal i pěkně dlouho spal. S dcerou je to složitější, ta si musela zvyknout. Asi měsíc trvalo, než tam začala spát nějakou kloudnou dobu. Napřed 10 min, pak 20, pak 30…teď hodinu až dvě, občas se zadaří i skoro 3. Pořád usíná s řevem, ale i to už se začíná lepsit. Syn doma nespal od narození až do 2,5 let, kdy přestal spát po obědě. Dcera má 4 měsíce, talze těžko soudit, co bude, ale vypadá, že pojede v bratrovych stopách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14311
27.12.19 21:28

Na tohle je asi těžká rada :nevim: já teda nemám doma uplakané miminko, teď už teda má jedenáct měsíců. Ale s tou pozorností je to úplně normální. Mě syn taky nevydržel nikdy dlouho sám. Hodně se to zlepšilo jak se začal plazit, to fakt bylo super. Teď si sám hraje, ale musím být u něho. jakmile něco dělám tak vymyslí blbosti a získává si vyloženě moji pozornost. No naučila jsem se s ním fungovat. Hodně pomáhá nebýt celý den na jednom místě, takže jsme chvíli třeba v koupelně, ložnici, pokojíčku a něco málo tam udělám. Jinak spí přes den jen v kočárku. Teď je to trošku lepší, ale převážně prvních devět měsíců spal třikrát půl hodiny. Naštěstí asi od půl roku i v zastavěném kočárku. Usíná večerce své postýlce, aleje to díky večernímu režimu ( večeře, koupání, mlíčko a spát). Teď mu rostli teda zuby a bylo vše úplně jinak a pomalu se zase vracíme do normálu. V noci se často budí. Třeba tchýně mi to nevěří, že mu teď stačí spát přes den jen hodinu po obědě a v noci se několikrát budí. Samozřejmě řadu ti nedá nikdo, pač asi ani ráda není :lol: každopádně ty spánkové návyky se strašně není. Chce to fakt je vydržet. Zkus zkoušet jen uspat v kočárku a nejezdit, třeba si zvykne aspoň na tohle a ty budeš mít aspoň chvíli volno a té době odpočívej. Já to dělám taky tak. Když spí odpočívám a spolu vaříme a uklízíme doslova :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4973
27.12.19 21:29

:mavam: ahoj. Můžeme si podat ruce. Dcera též hysterka prvního kalibru, slzicky na požádání, usínání pouze v pohybujícím se kočárku, nezabavila se sama nic. Dle dr zdravá holka :lol: takže koncem 6teho měsíce si sedla, zlepšení o 30% více si hrala sama a já mohla s úspěchem na svou první soukromou toaletu. S kočárkem stále nutno jezdit spánek 2×30 minut :dance: koncem 7meho měsíce začala lézt zlepšení o 60% to si vyhrála už více, s kočárkem jsem už po uspani mohla zastavit, spánek 1×30 minut, 1×hodina. Koncem 10teho měsíce začala stoupat a pomalu se pohybovat kolem nábytku, aktivita ji hodně unavovala, v kočárku usla za chvíli o začalo se mi dařit ji ve spánku z kočárku přenést do postýlky. Spánek 2×hodina. V roce začala stabilně chodit bez opory. Spánek 1×dve hodiny v postýlce, nicméně stále za účasti uspani v kočárku doma v hale. Spánek jenž popisuji je denní. V noci mi spí hezky už od druhého měsíce bez buzení. Dráždivé miminko, já kojila a někdy jsem ji neutesila ani tak. Takže kočka zatni zuby, bude to lepší, asi to nebude podle představ, ale lepší to bude. Držím pěsti, přeji pevné nervy a soucitim :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14311
27.12.19 21:30

@chaela to vám spal celou dobu v tom kočárku? Já si tohle právě neumím představit. Hlavně chceme druhé a to by bylo tak na dvojkočár :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
27.12.19 21:34

Mně malá nedávno take dělala doma scény s usínáním. Mnula si očka, zívala a ne a ne usnout. Chodila jsem jak trotl po bytě, zpívala, houpala, hojdavak. Nic nepomáhalo, tak jsem zapla oceán (bílý šum), položila ji na gauč, na bok, přitiskla si ji k sobě a za chvilku spala. Teď usne bez šumu, ale musím být chvilku u ní, když vidím, že zabírá, přívinu k ní deku, nebo ji přikryju svým svetrem a spí :) jinak také 5mesicu. Spánek 2×30min + 2hod v kočárku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
27.12.19 21:42

@anavi13 jo, spal pořád v kocare, už se tam nevesel, měl pokrceny nohy, ale stejně se toho odmítal vzdát. Měla jsem k tomu o ani ne dva roky starší dítě a šlo to. Dokud spal dvakrát denně, byli jsme v tu dobu se starším venku a kočár byl místo na balkoně zaparkovanej na hřišti. Až spal jen jednou denně, byl na tom balkoně. Teď dcera ale spí jen na balkoně. Nebo teda i venku, ale mnohem lehčím a kratším spánkem a při jakékoliv změně prostředí nebo pohybu je hned vzhůru. To bude jiný oříšek, než syn. Ale má smůlu, má dva starší sourozence, kteří se jejím spacim manyrum přizpůsobovat nemůžou. Ty máš výhodu prvního dítěte, takže mu můžeš podřídit leccos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14311
27.12.19 21:48

@chaela no hlavně, že spal :lol: jojo můžu mu vyhovět, ale právě, že bych ho to chtěla odnaučit kvůli případnému druhému dítěti. Když budeme mít štěstí tak by byli o sebe jen o necelé dva roky, čekat než syn bude hezky spát nebudu, to bych se nemusela dočkat :lol: přes ten den mě ten spánek je už jedno, když bude spát třeba půl hodiny tak klidně, ale kéž by spal už celou noc bez probuzení :lol: jen mě teda napadla ta otázka na ten kočárek, moc děkuji za odpověď, aspoň vím co můžu čekat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
28.12.19 07:08

Děkuju za vaše postřehy a zkušenosti, vydržíme všechno! :) je teda pravda, že když byla nemocná, tak jsem na sto procent věděla, že ven prostě nepůjde i kdyby neměla celej den spát, a fakt jsem jí nakonec pokaždé doma uhoupala :D Možná to ale bylo tím, že zase nespala v noci :? Mě to prostě mrzí. Proč musí jejímu spánku předcházet tolik pláče, vždyť jí nic neděláme, ale zní to asi jako bychom malou nechávali položenou vyplakat, přitom se fakt snažíme, jakmile si mne očička tak uspáváme, zkoušeli jsme i dřív, i později… Že by jen tak se mnou usnula ve statické poloze neexistuje, to zkoušíme často, nějak naivně jsem si myslela, že když už nic, tak s maminkou v posteli nejlíp :D no u nás ne, třeba se za půl hodiny doslova uřve, ale spí 10 minut nekvalitního spánku (kdo by se divil, po tom pláči) :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14311
28.12.19 14:12

@Empire mě se osvědčilo, to prostě přestat řešit a brát to tak, že ten spánek má takto mizerný a pak se to dost zlepšilo. V podstatě jestli ty už se bojíš uspávání tak to na ní přenášíš. Jo ale hůř se tahle ráda realizuje :zed: :lol: zkus ji ještě naučit na nějakého plyšáka a ať ho má pořadu sebe ;) či na nějakou ukolébavku. Můj syn usíná v kočárku a i přes to musím zpívat :mrgreen: to, že takto blbě usíná není tvá vina, prostě to tak má. Vše ji zajímá a proto nechce usnout ;) ještě zkontroluj jestli ji není moc teplo nebo zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
28.12.19 14:29

@anavi13 Ono ostatně co mi zbyde, než to neřešit, teď je to tak a za čas bude jinak.. :D jen bych nerada dala nějaké špatné základy budoucímu spánku, no nebudu to řešit a budu pořád zkoušet :) děkuju všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
22.1.21 19:41

@Empire ahoj, máme doma úplně stejnou situaci i s tím pláčem před každým usinanim… Můžu se zeptat, jak u vás situace pokračovala, jak dlouho problém s uspavanim trval a co pomohlo? Děkuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
24.1.21 20:19

@HanS015 Ahoj, tento stav trval do cca 8. mesice, kdy uz trosku pochopila, co se po ni chce, kdyz ji dame vecer do postylky :) Od pul roku mi uz prisla na zavinovacku velka, tak jsme uspavali bez ni - houpala sem s ni v naruci na gauci, nekdy jsem si ji dala briskem na sebe, obejmula a kyvala se ze strany na stranu - to na ni teda pusobi dodnes, kdyz je nemocna :), ten plac jsem bud zakecala nebo zazpivala, a hlidala jsem si, abych ji davala do postylky bdici (ale uz fakt tesne pred spanim), ale ne spici. Zpocatku jsem se treba 10× vracela a delala to same porad dokola, nektere dny jsem to i vzdala, ale vetsinou opravdu nakonec sama usnula. SAMA! Pro nas sci-fi :) Cca od 10. mesice usina vecer sama uplne. Vezme muchlacka, dudlik, takovou svoji deku a spi. Pres den jsem proste jezdila, ona doposud miluje jizdu v kocarku, tam usne spolehlive. Jezdila jsem ja, babicky, dedeckove, nebo pritel, proste kdo byl po ruce. Kdyz jsem vychytala vecerni spani, zkousela jsem to same i pres den, a ackoliv vetsinou spi v kocarku (ted uz totiz jezdime jen 2× denne 8) ), tak i pres den umi usnout v postylce. To tam u ni ale musim byt, protoze nam vyskakuje ven, kdyz se vzbudi a honem rychle chce za mnou :D Musim rict, ze jsem neverila, ze se to nekdy zlepsi, ale od roka je to s malou lepsi a lepsi! I kdyz ji takova vybusna povaha zustala, to zase jo :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
24.1.21 20:24

@HanS015 jo, ale nikdy teda nespi dlouho, to ji zustalo. Proto spi 2× denne, brzy vstava a nevydrzi pri jednom spanku. Ale uz to nejsou 20minutovky, lame se to vetsinou po pul hodine. V kocarku procitne, a kdyz zjisti, ze se jede, tak spi dal. V postylce se vzbudi, zkontroluje jestli porad spim (haha), otoci se a treba jeste 20 minut da, takze ted to je co spani, to cca hodka.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat