Šicí a vyšívací stroj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Boeing737
Stálice 78 příspěvků 17.04.18 10:01
Šicí a vyšívací stroj

Zdravím,
chtěla bych se zeptat na názor zkušenejších, nebo prostě jen názory, jak byste postupovali vy. :)

Zatím v okolí nemám s kým se poradit. Určitě se pak budu vyptávat na kurzu šití instruktorky, ale na ten se dostanu až v létě. Chci si pořídit šicí stroj a taky vyšívací. Včera jsem přišla na to, že některé stroje zvládají obojí. Třeba Brother M 280 D, kterej se mi dost zalíbil. Otázka je, zda je lepší pořídit zvlášť šicí a vyšívací, nebo jít do stroje, kterej zvládne obojí? :think:

Je mi jasný, že záleží na tom, co a kolik chce toho člověk dělat. Svoje záměry zatím prozrazovat nechci, protože konkurence nikdy nespí. :mrgreen:

Předem děkuji za každý názor. :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Lifka
Kecalka 275 příspěvků 1 inzerát 17.04.18 10:21

Dobrý den, tak Brother by jsem už nechtěla ani zadarmo, jsou to šunty. Jinak stroj šicí a vyšívací jedině tak za 50 tis. výš pokud s tím chcete podnikat a né šít jen pro sebe.

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 17.04.18 10:21

@Boeing737 záleží jak moc to chcete využívat, pokud je to doma tak můžete mít kombi- šicí a vyšívací stroj v jednom a nezabírají tolik místa.
ale pokud chcete podnikat tak je to nesmysl, protože když vám na vyšívacím pojede třeba výšivka půl hodiny, tak byste měla zablokovaný stroj. V tu chvíli je lepší mít 1 šicí na kterém šijete a 1 vyšívací na kterém vyšíváte.
cenově to vyjde podobně, jestli koupíte kombi třeba ten Brother 280 stojí cca 21,5t. takže je lepší pak koupit jen vyšívací Brother M 240: http://autosedacky.mimishop.cz/…ov-is-m240ed za 14,8t. a k tomu třeba šicí stroj Brother NV 15 : http://autosedacky.mimishop.cz/…rother-nv-15 a máte 2 stroje v podobné ceně ( cca 22,5t.) jako 1 kombinovaný a můžete jet na obou současně.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33340 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 10:25

Néééé proboha jen néééé něco, co se tváří jako šicí a vyšívací stroj. I ty domácí vyšívačky jsou k tomu, aby tě nasí. aly a nasí. aly. Vybavení dílny s vyšívačkou tě vyjde asi na půl mega, abys mohla trochu nějak šít, mysli na to. ;)

Boeing737
Stálice 78 příspěvků 17.04.18 10:25

@Lifka
Díky. Značky určitě ještě zkoumat budu. Projela jsem tu pár diskuzí co značek týče. :)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33340 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 10:28

To, co di dal @steeve odkazy ti bude soužit tak k vytunění tepláčků pro tvoje děti a děti kamarádek, jestli to máš k nějakému záměru, jak píšeš, tak fakt na to zapomeň a hooooodně rychle.

Boeing737
Stálice 78 příspěvků 17.04.18 10:28

@steeve
Děkuju. To je přesně to, co ve mně hlodalo.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33340 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 10:29

@Lifka Chyba lávky, vyšívačka stojí okolo 250 000 ;)

Boeing737
Stálice 78 příspěvků 17.04.18 10:33

@Tiger-lily
Tak asi ne všichni začínali s profi dílnou. :D Zas tak velký oči nemám. Pro začátek se chci učit a hrát si. Jestli z toho vzejde něco víc, je ve hvězdách. To s tou konkurencí byl spíš vtípek. :D

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33340 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 10:35
@Boeing737 píše:
@Tiger-lily
Tak asi ne všichni začínali s profi dílnou. :D Zas tak velký oči nemám. Pro začátek se chci učit a hrát si. Jestli z toho vzejde něco víc, je ve hvězdách. To s tou konkurencí byl spíš vtípek. :D

Jenže bez profi dílny nic neuděláš. ;) Jestli si chceš jen hrát, tak si kup ten šicí stroj, třeba z odkazu od steeva a na vyšívačku se vykašli. :think:

Boeing737
Stálice 78 příspěvků 17.04.18 10:38

@Tiger-lily
Nejspíš to tak dopadne. Neutratim svoje úspory jen tak. :mrgreen:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33340 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 10:39

@Boeing737 :D tak snad jo. Jen mmch k těm brotherům bacha na ty jejich vopruzy se softwarem, na velikost rámečku, podkladový materiál atd. kdyby ses teda rozhodla pro domácí vyšívání.

Lifka
Kecalka 275 příspěvků 1 inzerát 17.04.18 10:42

@Tiger-lily Ano to jsem se kdysi také dívala kolik stojí pořádný stroj. Já moc vyšívaci stroje nemusím to by jsem přenechala velkým dílnám s pořádným kapitálem. Doma mám právě Bratra a je to šunt, pak mám prům. Minervu a to je o něčem jiném, ale nevyšije mi dirku, nemá entl a tak dále, znáte to.

osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 17.04.18 10:42
@Boeing737 píše:
Zdravím,
chtěla bych se zeptat na názor zkušenejších, nebo prostě jen názory, jak byste postupovali vy. :)

Zatím v okolí nemám s kým se poradit. Určitě se pak budu vyptávat na kurzu šití instruktorky, ale na ten se dostanu až v létě. Chci si pořídit šicí stroj a taky vyšívací. Včera jsem přišla na to, že některé stroje zvládají obojí. Třeba Brother M 280 D, kterej se mi dost zalíbil. Otázka je, zda je lepší pořídit zvlášť šicí a vyšívací, nebo jít do stroje, kterej zvládne obojí? :think:

Je mi jasný, že záleží na tom, co a kolik chce toho člověk dělat. Svoje záměry zatím prozrazovat nechci, protože konkurence nikdy nespí. :mrgreen:

Předem děkuji za každý názor. :)

Jestli můžu radit, pro začátek je nejlepší sehnat bazarovou Veritasku, ta prošije všechno a každý opravář řekne, že to jsou nejlepší stroje a opravy vyjdou na pár korun, jestli chápu správně, že jste v šití začátečník ;)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33340 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 10:46

@Lifka :nevim: No právě, protože ta Minerva nestačí. Můžu se zeptat, na co využíváš „entl“? Já bych teda radila, když chci šít, tak se teda plácnout přes kapsu a dát aspoň 200 000 a mít úplný základ, nebo se na to vykašlat, koupit si klidně tu jetou veritasku, jak píše @osvc a hrát si doma, jenže zjistíš, že na té veritasce toho fakt moc neušiješ.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >