Reklama

Šikana v první třídě?!

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

StaráZnámá
Kecalka 106 příspěvků 15.02.17 00:19
Šikana v první třídě?!

Dobrý večer maminky,

Prosím poraďte jak řešit tuto situaci (je to vůbec šikana? ).
Dcerka je v první třídě. Má spolužačku, která se jí denně posmívá, že má lepší pastelky, věci do tělocviku, hezčí obrázek, lepší známky, že moje dcera neumí to nebo tamto a mnoho jiného od cca října poslouchám.
Upřímně, celou dobu to moc neřeším, jen jsem ji řekla, ať si té holčičky nevšímá apod. Přišlo mi to totiž jako takové normální problémy mezi dětmi. Ale když mě dnes večer s pláčem prosila, aby nemusela do školy, že už nechce od té holky poslouchat narážení, mě to opravdu zarazilo. Holčička dokonce navádí ostatní holky, aby se s dcerou nebavily. Dcerka se teda baví s klukama :)..
Chtěla bych vědět, jestli by jste to nějak řešily? Zkrátka mi je z toho smutno. Vůbec nechci dělat zbytečné scény a upřímně čekala jsem podobné problémy později a ne hned v první třídě. :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Reakce:

kristyn.g
Závislačka 2752 příspěvků 15.02.17 00:31

Já jsem na základní škole šikanu zažila, takhle šikana vypadá a začíná a bude se to jen zhoršovat, takže zakroč hned, dokud nemá dcera psychické následky do budoucna… když jí v tom necháš zklameš jí hrozně

Trojlístek
Závislačka 3536 příspěvků 15.02.17 02:07

Bych tedy řekla, že to šikana je, když navádí ostatní děti k tomu, aby se s ní nebavily :(

Ale je dobře, že si dcerka umí najít náhradní alternativu kamarádů ve formě kluků ;)

Ach jo, lepší pastelky, věci do tělocviku… to bude pěkně materialisticky založená rodinka. Tohle nemá děcko ze své hlavy.

Lepší obrázek? Lepší známky? Zeptala bych se učitelky. Ta holka to nemůže vědět.

Přeji pevné nervy :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 02:16

No, tak holky, to mame neco podobnyho, jenze uz v MS u petiletych deti. Ucitelky to mrchy popiraji a kdyz jsem dvakrat byla svedkem utoku jednoho spratecka v satne na meho syna, otec toho ciziho ditete stal, koukal na to a samozreje nerekl ani n. Taky tam mame holcicku, co kvuli podobnym detem nechce chodit do skolky. Nejaka holka si od ni vynucuje znackove obleceni vymenou za pratelstvi atd.Novy deti maji celkem problem tam zapadnout apod.

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 03:44

Nečekejte, okamžite zakročte…navštivte učitelku a společmd si promluvte s tou holčičkou a vysvetlite ji, že takhle se chváli jenom hlupáci, Ŕeknete té holčičke, ať si představí, jak by se ona cítila na miste jiných detí, kterým sa posmíva, empatii mužem deti učit, je nutné, aby ta holčička pochopila, že to, co delá jiným detem, že za to se musí stydet a že normálni je, když si deti pomáhají a podrží se jedno navzájem, ale že ona se chová jako hloupá holka. a vysvětlite jí, že každé díte je dobré v nečem jiné, jedno ví počítat, jiné umí hezky číst, další umí spívat a další hezky malovat a proto se nikdy nemáme porovnávat a posmívat nekomu zato, že neco neumi, protože on umí delat zase jino věci lepe nez my. a proto sa ani jukdy nemáme porovnávat, protože každý sme každý jiný… a to řeknite i vaší dcere, aby pochopila, že ne ona, ale ta holka se má stydet za to, že se chová jako nevychovaná blbka.

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 03:46

A přesne takhle šikana začína už i u tak malých detí…nekto tady ubližuje vašemu díteti, nečekejte a konajte, to neznamená, že jdete delat scény, proste konejte, sž kým se problém nevyřeší.

Halamka
Závislačka 3462 příspěvků 15.02.17 04:57

To je sikana a cim dele to nechate, tim to bude horsi. Zacalo to posmivanim a ted se uz s ni nebavi zadne holky? A co bude dal?
Utocnik si vybira slabsiho, ktery se neumi branit, coz jste i dceri napovidala-nevsimat si. Proti podobnym utokum je treba hned dat odpoved, utnout je a ne je nechat rozvijet.
K dceri ted v unoru do tridy prisla holcicka, kterou na byvale skole sikanovali. Nastesti mame skvelou ucitelku i kolektiv, ze se u nas vse resi hned. Ucitelka nema problem s komunikaci treba mailem.
To, ze se tva dcera pul roku citi utiskovana, psychicky vysavana je vic nez dost a resila bych to konzultaci s tridni, pokud se situace nezmeni a tridni neudela mezi detmi poradek, tak k rediteli.
Neni to sranda, ani nic, co by melo male dite zvladat samo. My dospeli se uz umime povznest nad pripadnymi poznamkami od druheho. Ale dite ma citlivou dusi a nikdy nevite, co ho rani natolik, ze se to s nim potahne hodne dlouho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 06:16
@StaráZnámá píše:
Dobrý večer maminky,Prosím poraďte jak řešit tuto situaci (je to vůbec šikana? ).
Dcerka je v první třídě. Má spolužačku, která se jí denně posmívá, že má lepší pastelky, věci do tělocviku, hezčí obrázek, lepší známky, že moje dcera neumí to nebo tamto a mnoho jiného od cca října poslouchám.
Upřímně, celou dobu to moc neřeším, jen jsem ji řekla, ať si té holčičky nevšímá apod. Přišlo mi to totiž jako takové normální problémy mezi dětmi. Ale když mě dnes večer s pláčem prosila, aby nemusela do školy, že už nechce od té holky poslouchat narážení, mě to opravdu zarazilo. Holčička dokonce navádí ostatní holky, aby se s dcerou nebavily. Dcerka se teda baví s klukama :)..
Chtěla bych vědět, jestli by jste to nějak řešily? Zkrátka mi je z toho smutno. Vůbec nechci dělat zbytečné scény a upřímně čekala jsem podobné problémy později a ne hned v první třídě. :(
Řešila bych to s třídní učitelkou co nejdříve. Teď jsou různé pěkné a účinné programy proti šikaně. S takhle malými dětmi se dá pěkně pracovat, pokud to škola dělá. Z naší školy jsem slyšela také o jednom případu šikany chlapce, který byl trochu pomalejší. Tam třídní učitel to zkraje bral jako nevinné pošťuchování, protože přece jenom tam s těmi dětmi třeba o přestávkách není a neví v jaké je to formě, takže až maminka upozornila na tento jev, tak to začal řešit a byl rád, že na to upozornila. Pracovalo se s celou třídou a chlapec tam teď už je spokojený. Bohužel znám i případ šikany v menší škole a tam to zametli učitelé pod koberec a holčina odešla jinam. Ta maminka chlapce také uvažovala dát kluka jinam, ale všichni psycholog, třídní i psychiatr se shodli, že by to nebylo řešení. Tam tedy třídní a výchovný poradce to řešili.

Petussska
Kecalka 216 příspěvků 15.02.17 07:10

A dcera tam nemá jinou kamarádku? Promluvte si s učitelkou jestli ta holka šikanuje i jiný děti. Nás na základce taky šikanovaly 2 spolužačky, jenže tenkrát se to vůbec neřešilo, ale pamatuju si to do dneška :?

lecijasek
Závislačka 3881 příspěvků 15.02.17 07:30
@StaráZnámá píše:
Dobrý večer maminky,Prosím poraďte jak řešit tuto situaci (je to vůbec šikana? ).
Chtěla bych vědět, jestli by jste to nějak řešily? Zkrátka mi je z toho smutno. Vůbec nechci dělat zbytečné scény a upřímně čekala jsem podobné problémy později a ne hned v první třídě. :(

Určitě to řeš. Netuším, jestli je to už šikana nebo její počátek. Ale normální chování to není a je třeba to řešit hned, než to zajde dál. Domluv si schůzku s třídní učitelkou a trvej na tom, že se to musí řešit. A ne jen mezi těmi holčičkami, tohle je problém celé třídy. Držím palce, ať se to brzy vyřeší a dcera je spokojená :hug:

Zabatko
Závislačka 4173 příspěvků 15.02.17 07:38

Ale ano, je to šikana, řešila jsem podobnou věc, sice maličko jiný scénář, ale přesto. U nás se na mou dcerku, která je poměrně dost introvertní a bezelstná nalepili 2 sourozenci a nenechají ji vydechnout, otravují ji i cestou ze školy, honí ji, nebo jí dokonce bránili jít domů. Jsou to děti ze sociální rodiny, což by mi samo o sobě nevadilo, ale řekla bych, že to mají těžké a tak si to vybíjí na mojí dceři (mám za, to že jsou doma i dost bití). Už jsem řešila s učitelkou a zdá se, že poslední dny je klid. Nejdřív jsem z toho byla na rozpacích jako Ty (první třída!!!), ale jak přišla dcera domů s brekem, že ji nechtěli pustit domů, tak jsem tam vlítla. Klučina jí i ve škole třeba propíchal nové triko tužkou a tak. Jako je mi těch dvou dětí líto, ale nemůžu fakt řešit problémy celého světa, učitelku jsem upozornila a víc už řešit nemíním, hlavně ať je moje dcera v pohodě.

Diggy
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 15.02.17 08:17

Ano je to šikana. zažila jsem u dcery v první třídě. řešila jsem to co nejdříve. Je to strašné jak některé děti umí ubližovat

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 15.02.17 09:07

Jak bych to resila? Neexistuje nevsimat si utocnika. V zacatku bych pomohla dceri najit veci, ve kterych je lepsi zase ona, aby holku vratila na zem. Pokud se s ni jiz nebavi ostatni holky, tak bych to sla urychlene resit za ucitelkou.0 a chtela bych po ni navrh, jak situaci spolecne resit.

StaráZnámá
Kecalka 106 příspěvků 15.02.17 09:22

Díky všem za reakce. Už jsem učitelce psala mail. Tak snad to brzy vyřešíme.

@Cuddy no dcerka se učí dobře - čte a počítá výborně, nosí samé jedničky. Druhá holčička i trojky… Dcera dělá gymnastiku, tak ta druhá hned, že ona jí dělá taky, tam kde dcera (není to pravda samozřejmě :mrgreen: ). Dcera dostala nové pastelky, tak ta druhá hned, že je má hnusné a tak no :? Spíš bych řekla, že dceři asi závidí no nebo fakt nevím, co dítě vede k takovému chování :?

Trojlístek
Závislačka 3536 příspěvků 15.02.17 22:47

@StaráZnámá Tak to je dobré tedy, tak frajerka si ještě vymýšlí. Tak to je věc tedy. V první třídě trojky. To je tedy hnusně zakomplexované děcko - fuj.

Dej prosím tě vědět, co ti napsala, poněvadž to mě fakt zajímá…

Dcerku máš šikovnou ;) musíte to nějak společně vymyslet, aby ji ta provokatérka dala pokoj.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama