Školák s ADHD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

slovenocka86
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 13.02.17 14:00
Školák s ADHD

Mám 10 ročného chlapca s ADHD. Okrem tych klasickych veci ako neustale zabudanie, neznacenie si uloh, samych poznámok, ze nieco nema, ze to ma škaredo napísané…ma vsak problem aj so samotnym ucenim. Nevie sa naučiť násobilku, básničku, celkovo zvládnuť nejakú látku učiva - učíme sa to tak, že mu to vysvetľujem, hovorím o tom, spolu si to prechádzame, odpovedá na moje otázky, už mám pocit, že to vie, no na druhý deň nevie nič a dostane zlú známku. Mate najake tipy, co pomaha vasim detom pri uceni, resp. poznate nejaku literaturu, co by mi vedela pomoct? MOc dakujem

Reakce:

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 13.02.17 14:21

Pokud má 10 let, tak přeci někam chodíte, ne? Co radí odborníci? Jak vlastně s vámi komunikuje škola?

Dítě s ADHD nikdy nebude jako ostatní děti. A všechno co popisuješ k tomu patří. Chápu, že to musí být těžké…

Ale myslím, že dokážeš rozpoznat, co je způsobeno nepozorností a co je způsobeno tím, že tam může být i jiná dysfunkce, nebo retardace, či je rozumově opravdu omezený…

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 13.02.17 14:40

No, právě proto by mělo mít dítě individuálníá plán, aby učitel připravil individuální postupy, jak se něco naučit. Vono to aby dítě skutečně pochopilo principy matematiky je práce učitele, žejo.

No nic - to je bohužel většinou ideál nedostižný pro česko-slovenské školství.

Mrkněte se ve vašem okolí, jestli někdo nenabízí doučování a reedukaci pro děti s poruchami učení - někdy to může dělat ta škola, případně poradna, speciálně-pedaoggické centrum a nebo nějaká niziskovka, co se věnuje poruchám učení.

Další variantou je najít školu, kde se mu budou věnovat tak, aby se učil, ne aby díky nepřizpůsobení vyučování jen opakovaně selhával a ošklivil si vzdělávání jako takové.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 13.02.17 14:42

Jako základy práce najdete popsané třeba tady + v odborných publikacích, ale opravdu to nemá být náplní domácích úkolů, abyste simulovala správný vyučovací přístup.

http://wiki.rvp.cz/…4%8Den%C3%AD

monson
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 13.02.17 15:20

Mám 10letou dceru(s ADHD)cho­díme do školy, která už od 1.třídy s námi spolupracuje-radím se s pí. učitelkou…jsou věci, které se učíme rychle, ale spousta věcí nám jde pomalu-myslím, že spolupráce s pedagogem je základ…sama vím, co to je s dcerou učit, matematika to je očistec!!násobilku zvládla s přehledem, ale odčítání a sečítání dvojciferných čísel-to je peklo…učím se s ní denně a naprosto vás chápu!!!je to o obrovské dávce trpělivosti, trpělivosti a láásky-znám to…mě opravdu pomáhá komunikace s učitelkou!!!(my jsme ve 3.třídě)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >