Partner a mé dítě, problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 20:06
Partner a mé dítě,problémy

Ahoj :kytka:
Jdu si pro radu. S partnerem jsem 5 let. Dcera má 7.Od mala ví, že její otec je někdo jiný, ale nikdy ho neviděla.
Problém je v tom, že partner je perfekcionalista a já né. Malá je hlavně se mnou a s partnerem jsme o víkendech, protože se vrací domů pozdě večer. Není na to zvyklá, ale nemyslím si, že by byla nějaká hrozně nevychovaná, jak tvrdí on.
Blbý je, že dcera mu řekne, že není její otec. Mě to dost mrzí.
Máte to někdo podobně? Jak tuto situaci řešit? Na něho je protivná a on na ni taky.. :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineKKatka23
Echt Kelišová 8285 příspěvků 12.02.17 20:08

No tak zlepšovat musí on…ona je protivná, protože on je protivnej. Já bych byla protivná taky, vztah se musí budovat, není to samozřejmost. Pokud on se nebude snažit, tak ona si k němu pozitivní vazbu neudělá.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27379 příspěvků 12.02.17 20:14
@Anonymní píše:
Jdu si pro radu. S partnerem jsem 5 let. Dcera má 7.Od mala ví, že její otec je někdo jiný, ale nikdy ho neviděla.
Problém je v tom, že partner je perfekcionalista a já né. Malá je hlavně se mnou a s partnerem jsme o víkendech, protože se vrací domů pozdě večer. Není na to zvyklá, ale nemyslím si, že by byla nějaká hrozně nevychovaná, jak tvrdí on.
Máte to někdo podobně? Jak tuto situaci řešit? Na něho je protivná a on na ni taky.. :,(

no pokud spolu žijete jako rodina, tak bys dceři měla vysvětlit, že takhle ne… nevím, v jaké situaci to je, předpokládám, že když on po ní něco chce, třeba uklidit, nebo se zklidnit nebo tak něco? Žijete spolu, vlastně ji vychovává místo skutečného otce, tudíž by ho měla poslouchat stejně jako tebe… nebo se vám to jednou vymstí…

Bábrdl
Generální žvanilka 21425 příspěvků 12.02.17 20:14
@Anonymní píše:
Máte to někdo podobně? Jak tuto situaci řešit? Na něho je protivná a on na ni taky.. :,(

Myslím, že s tím nic neuděláš. Milovat cizí dítě je těžké.
On skutečně její otec není :nevim:

Uživatel je onlineAletheia
Kelišová 6322 příspěvků 12.02.17 20:16

Ano, jestli ji vidí jenom o víkendu a ještě na ni šteká tak se nedivím že se dcera brání. Vztah nevlastní rodič-dítě není o tom že spolu bydlí ale o tom že si to dítě musí získat. Nejdřív si ho musí získat a pak si hrát na rodiče, jestli to u vás tak nebylo tak je už pozdě. Hlavně pokud se přítel neumí zamyslet že dospělej je tady on a on by měl být schopný zhodnotit svoje chování a případně ho změnit. Řekla bych příteli ať se zamyslí jestli se chová adekvátně. :nevim:

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6548 příspěvků 12.02.17 20:23

Jedna věc je pozitivní vztah a druhá věc je ta, že on je dospělý, kterého má za spousty okolností poslouchat.
A to bez ohledu zda je otec nebo ne.
Já když vidím nevychované děcko, které mi zasahuje do životního prostoru právě tou nevychovaností, tak mu taky něco řeknu a je mi fuk, že jsem cizí osoba, která je pro něj nic.
Jasně on není její otec, to je pouhé konstatování a není na něm nic, co by mělo mrzet.
A co? To znamená, že jí řekne, že má něco udělat a ona to neudělá?
Dítě má poslouchat dospělého, bez ohledu na to, že to není jeho rodič.
Já jsem jednou potkala na výletě dítě, které nadávalo do debilů matce, sestře. A ani jedna neřekla půl slova, po sestře se ten fracek i fyzicky oháněl kdykoli se ocitla poblíž.
Já se napřed snažila jít jinam, dozadu to nešlo, on co chvíli zastavoval a dělal scény.
Dopředu to taky nezabralo, poněvadž on občas v tom naštvání dost zrychlil.
Já z něj měla dost, je šílené poslouchat, jak se dítě takovým způsobem vymezuje proti dospělému.
Normálně jsem se obrátila a řekla jsem mu, že jestli chce dostat pár facek, tak že já to klidně zvládnu a je mi upřímně fuk, co tomu řeknou jeho rodiče.
A byl klid.
Rodiče též mlčeli, asi jim bylo dost trapně.
Nevím, co je to perfekcionalista.
Ale vůbec jsi nepopsala nějaké situace a vaše reakce kromě toho, že mu dcera řekne, že není její otec a že tebe to mrzí.
Co by tě na tom mělo mrzet. To je konstatování faktu, které nic nemění na tom, že dospělý je on a klidně jí poroučet může ať se jí to líbí nebo ne.
Zda je rozmazlená nebo ne, to těžko posoudíme, nedala jsi nám ani jednu podstatnou informaci.

Markéta80
Hvězda diskuse 40016 příspěvků 12.02.17 20:58
@Anonymní píše:

jste spolu jen víkendy, on její otec ale není ;) Za jakých okolností dcera řekne že neni její otec? Nevlastní rodič má často jiné nároky na dítě než kdyby bylo vlastní. Nemá přehnané nároky?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 21:07
@Markéta80 píše:
jste spolu jen víkendy, on její otec ale není ;) Za jakých okolností dcera řekne že neni její otec? Nevlastní rodič má často jiné nároky na dítě než kdyby bylo vlastní. Nemá přehnané nároky?

Dle mě někdy ano, jak mu to ale vysvětlit? Nemám problém komunikovat, ale v tomhle vždy narazíme..

Markéta80
Hvězda diskuse 40016 příspěvků 12.02.17 21:43
@Anonymní píše:
Dle mě někdy ano, jak mu to ale vysvětlit? Nemám problém komunikovat, ale v tomhle vždy narazíme..

prostě mu to řekni jak to je ;). U vlastního dítěte by to viděl jinak. před měsícem jsme s manželem byli na jídle a tam holka co pořád něco chtěla a manžel po chvilce že je to hrozný, že by na tohle neměl nervy :lol: a já mu řekla to je jako naše malá a prý ne valinka takhle nezlobí :mrgreen: :mrgreen: Přišli jsme domů a Vali že chce s námi taky jít na jídlo takže příští sobotu jde s námi :mrgreen: :mrgreen:, slibuje že nikde nebude běhat, bude jen sedět, koukat, pít džus a pak sní jídlo :mrgreen:

Uživatel je onlineKKatka23
Echt Kelišová 8285 příspěvků 12.02.17 22:21
@Sany80s píše:
Jedna věc je pozitivní vztah a druhá věc je ta, že on je dospělý, kterého má za spousty okolností poslouchat.
A to bez ohledu zda je otec nebo ne.
Já když vidím nevychované děcko, které mi zasahuje do životního prostoru právě tou nevychovaností, tak mu taky něco řeknu a je mi fuk, že jsem cizí osoba, která je pro něj nic.
Jasně on není její otec, to je pouhé konstatování a není na něm nic, co by mělo mrzet.
A co? To znamená, že jí řekne, že má něco udělat a ona to neudělá?
Dítě má poslouchat dospělého, bez ohledu na to, že to není jeho rodič.
Já jsem jednou potkala na výletě dítě, které nadávalo do debilů matce, sestře. A ani jedna neřekla půl slova, po sestře se ten fracek i fyzicky oháněl kdykoli se ocitla poblíž.
Já se napřed snažila jít jinam, dozadu to nešlo, on co chvíli zastavoval a dělal scény.
Dopředu to taky nezabralo, poněvadž on občas v tom naštvání dost zrychlil.
Já z něj měla dost, je šílené poslouchat, jak se dítě takovým způsobem vymezuje proti dospělému.
Normálně jsem se obrátila a řekla jsem mu, že jestli chce dostat pár facek, tak že já to klidně zvládnu a je mi upřímně fuk, co tomu řeknou jeho rodiče.
A byl klid.
Rodiče též mlčeli, asi jim bylo dost trapně.
Nevím, co je to perfekcionalista.
Ale vůbec jsi nepopsala nějaké situace a vaše reakce kromě toho, že mu dcera řekne, že není její otec a že tebe to mrzí.
Co by tě na tom mělo mrzet. To je konstatování faktu, které nic nemění na tom, že dospělý je on a klidně jí poroučet může ať se jí to líbí nebo ne.
Zda je rozmazlená nebo ne, to těžko posoudíme, nedala jsi nám ani jednu podstatnou informaci.

Úplně mi z toho, co jste napsala, přijde, že nemáte děti.

Bábrdl
Generální žvanilka 21425 příspěvků 12.02.17 22:30
@Markéta80 píše:
prostě mu to řekni jak to je ;). U vlastního dítěte by to viděl jinak. před měsícem jsme s manželem byli na jídle a tam holka co pořád něco chtěla a manžel po chvilce že je to hrozný, že by na tohle neměl nervy :lol: a já mu řekla to je jako naše malá a prý ne valinka takhle nezlobí :mrgreen: :mrgreen: Přišli jsme domů a Vali že chce s námi taky jít na jídlo takže příští sobotu jde s námi :mrgreen: :mrgreen:, slibuje že nikde nebude běhat, bude jen sedět, koukat, pít džus a pak sní jídlo :mrgreen:

Přesně tak. Můj muž taky hodnotí cizí děti - naše tohle nedělá, kdyby naše tohle udělala, dal bych jí na zadek (ne, nedal…) :mrgreen:

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 12.02.17 22:32
@Markéta80 píše:
prostě mu to řekni jak to je ;). U vlastního dítěte by to viděl jinak. před měsícem jsme s manželem byli na jídle a tam holka co pořád něco chtěla a manžel po chvilce že je to hrozný, že by na tohle neměl nervy :lol: a já mu řekla to je jako naše malá a prý ne valinka takhle nezlobí :mrgreen: :mrgreen: Přišli jsme domů a Vali že chce s námi taky jít na jídlo takže příští sobotu jde s námi :mrgreen: :mrgreen:, slibuje že nikde nebude běhat, bude jen sedět, koukat, pít džus a pak sní jídlo :mrgreen:

A tu o vlku a kůzlátkách znáš??? :mrgreen: Tak mi jí vyprávěj…jsi na pohádky stará. :lol: Ne nebude sedět, nebude hodná… :lol: :lol: Dnes jsem takhle naletěla těch našim dvěma a ještě teď mě bolí hlava. Uvěřila jsem a vzali jsme je sebou do Bauhausu a do Sika :mrgreen: :mrgreen: Fuj to byl cirkus. :mavam:

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 12.02.17 22:38
@Anonymní píše:

Na tom celém vidím problém, že tvoje dcera mu klidně řekne, že on není její táta… :think: Na taková gesta je kočička ještě malá, dle mě tedy…to jsou takové fráze, co po sobě hází mnohem starší děti a je to od nich drzost, promiň. On po ní něco chce a ona mu řekne, že on není její otec a tudíž jí to nemá říkat??? Poku to tak je, tak to tvoje dcera musela někde slyšet a dost slepě to používá jako výmluvu.
Jestli s vámi takto žije 5 let a dceři je 7, tak bys jí měla asi vysvětlit, že tatínek je ten, kdo se stará a kdo s ní tráví čas, tak to prostě je. :nevim:
Mojí dceři je 6 let a na podobné výlevy jsem dost alergická :mrgreen: ona má tedy tatínka svého vlastního doma :mrgreen:, ale občas má některé takové hlášky, že jí krotím velmi ostře, jinak by nám asi brzo přerostla přes hlavu.

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 12.02.17 22:41
@Bábrdl píše:
Přesně tak. Můj muž taky hodnotí cizí děti - naše tohle nedělá, kdyby naše tohle udělala, dal bych jí na zadek (ne, nedal…) :mrgreen:

Tohle dělá můj táta, děda našich dětí :roll: :roll: všichni ostatní jsou rozmazlený smrádci, jen ti naši jsou elita :mrgreen: :mrgreen: a když mu řeknu, že jsou stejný škodiči a ječáci a vydupávači, tak mi řekne, že to není pravda…že jemu to nikdy nedělají :mrgreen: :mrgreen: Není divu, u nás děti neposlouchají dědečka, ale dědeček děti. :mrgreen:

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6548 příspěvků 12.02.17 22:45

@KKatka23 Mám dva puberťáky.
Dovedeš si představit, že jdeš půl hodiny po cestě, kde tak desetileté dítě řve na matku. Jsi debil, jsi debil. Jsi debilní kráva, na sestru jsi taky debil, nenávidím tě. Kdykoli se sestra přiblíží, tak okolo sebe mlátí klackem.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >