Reklama

Šílená bolest zad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

folii
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 05.02.17 17:52
Šílená bolest zad

Ahojky holky, jsem 12tydnu po porodu a mám strašně bolesti zad. Chodim i na ortopedii prokrepe me srovná a nelepsi se to :( bez prášku nefungují. Dělá mi problém vstát z postele. Zvednou se ze země :,( neměl někdo takové problémy?? Prosím poradte :think:

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19272 příspěvků 05.02.17 17:58

Co zkusit fyzioterapeuta? Ten by měl pomoci i jinak než jen ti nasypat pusu plnou prášků.
Za mě osobně, pokud se vyloučí nějaké „hnutí obratlů“ při porodu nebo něco takového, tak určitě posilovat břicho, pánevní dno a tzv. core. S těmito svaly povolenými tě budou záda bolet, i kdyby ses na hlavu postavila ;)
Další věc je ta, že tak jako asi každá ženská, si musíš zvyknout, že valnou část dne trávíš v předklonu nad přebalovacím pultem, což je pekelně nepohodlná poloha :zed: :zed: :zed:

quinsley
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 1 inzerát 05.02.17 18:41

Musíš začít cvičit. Břicho, záda. Jen prokrupání nestačí. Pokud to není „skřipnutý nerv“ nebo tak něco.

folii
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 05.02.17 19:29

@Mar__tanka1983 @quinsley holky děkuji, jen jsem po akutní sekci a možná není ještě ok. Takže posilování primo zakázané :,(

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19272 příspěvků 05.02.17 19:41
@folii píše:
@Mar__tanka1983 @quinsley holky děkuji, jen jsem po akutní sekci a možná není ještě ok. Takže posilování primo zakázané :,(

lehy sedy nebo nějakou podobnou divočinu možná ano, ale střed těla se posiluje trochu jinak. Třeba cviky na pánevní dno - nejsem doktor, ale myslím, že tohle na jizvu vadit nebude. Zkonzultovala bych to s gynekologem, ale řekla bych, že tři měsíci po císaři už nějaké opatrné cvičení nemuselo vadit (však dítko už také z postýlky padesátkrát za den zvedneš, nebo ne? ;) )
https://aktin.cz/…-stredu-tela
tady jsou základní cviky, pro začátek bych klidně šla jen do toho „v leže na zádech“
Vleže na zádech: pokrčte nohy a uvolněte se. Dlaně rukou si položte na spodní část žeber, roztáhněte prsty, čímž budete moci lépe vnímat svůj dech. Nadechněte se, spodní část hrudníku se roztahuje do strany, žebra jsou ve směru od sebe, čímž se protahují mezižeberní svaly. Při výdechu jdou žebra směrem k sobě, což ovlivňuje také pohyb našich dlaní, které jsou u sebe. Vydechnout a vytlačit všechen vzduch byste měli směrem dolů, k oblasti beder a spodní části břicha. Při správném provádění tohoto dýchání se s každým výdechem zpevňuje břišní svalstvo.
Defacto ležíš na zádech, nadechuješ se do břicha a s výdechem zatínáš svaly břicha tak, že se ti bedra tisknou dolů do podložky. Neměla bys vůbec zabírat nohama, ani ramenama ani ničím jiným.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama