Šílená bolest zubů - fobie ze zubaře

Anonymní
17.7.13 22:28

Šílená bolest zubů...

Holky mám fobii ze zubaře…nedokopala jsem se přes šílené bolesti zubů k doktovi 3 týdny brala brufeny jsem pitomec vim no…bolest přešla sama, ale když si nahmatám nahoře dásen ne ale kde je kořen zuu ale uplně až pod nosem to při doteku velmi bolí a je tam malá boulička…může to být zánět někde hluboko nad zubem? Znamená to že i zub přijdu už? Tak už se docela bojim zda jsem si něco nezanedbala a ted to bude jen horší, prosím nemáte někdo kontakt na dobrého zubaře z Prahy? Moje dr. mě už neošetří protože jsem nechodila na pravideln pulroční povinné kontroly :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17.7.13 22:32

Z prahy nejsem ale zašla bych si aspon na pohotovost já tam dneska byla ale v budějkách ale ne tím že bych nešla když mě něco bolí jelikož nemám ještě zhubaře protože jsem se přistěhovala nikdo mě tu nechtěl ošetřit a muj dr kterého jsem měla jen na chvilku než někoho najdu měl dovču a měla jsem to taky nahořw v pravo u jedničky šílená bolest prášky mě nezabraly ale na pohotovosti mě řekl jak mám otevřený zub tak jak se tam dostane jídlo, ucpe se to a něco mě vymačkával z dásně a taky mě ta dásen bolela být tebou tak zajdu neboj se chvilku to třeba bude bolet ale uleví se ti a nestojí to zato mít pak ještě nějaký problémy se zubama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.13 22:36
@Anonymní píše:
Holky mám fobii ze zubaře…nedokopala jsem se přes šílené bolesti zubů k doktovi 3 týdny brala brufeny jsem pitomec vim no…bolest přešla sama, ale když si nahmatám nahoře dásen ne ale kde je kořen zuu ale uplně až pod nosem to při doteku velmi bolí a je tam malá boulička…může to být zánět někde hluboko nad zubem? Znamená to že i zub přijdu už? Tak už se docela bojim zda jsem si něco nezanedbala a ted to bude jen horší, prosím nemáte někdo kontakt na dobrého zubaře z Prahy? Moje dr. mě už neošetří protože jsem nechodila na pravideln pulroční povinné kontroly :,(

a jestli scháníš kontakt na zubaře který přibírá koukni sem : http://www.dent.cz/detail-text.php?…
mě tohle daly na pojištovně že tam jsou které berou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
17.7.13 22:54

Asi takto, lepší to nebude, bude to pouze a jen horší a horší…
Chodím k dr Pomazalové na Pražského povstání, je tam o jeden blok na metru, takže jsem tam z metra za chvilinku, je báječná, skvělá, mladá sympatická ženská. Já si zanedbala spoustu věcí, ale ona mě vytáhla z toho nejhošího, i když se bojím moc, tak o trošku míň jak dřív, nejvíc mě u ní bolel rentgen :lol:

edit: a je to zároveň dětská doktorka, to asi mluví za vše. Všechno mi vždy hezky opíchá a ještě se ptá, když se vrtáněkde hlouběji, zda to nebolí, případně připíchne anestezii… Škoda, že jsem na ni nenarazila dřív, možná jsem nemusela mít teď dva zuby mrtvé. Ale zatím mám všechny, to se počítá :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
17.7.13 23:05

A ještě jedna „motivační“ poznámka. Když to budeš odládat, udělá se ti zánět. Když s tím zánětem nic neuděláš, tak ti skočí na okostici, což je prý bolest na rozběhnutí se hlavou proti zdi a nefunguje pak místní anestezie. Takže si odkroutíš celý zákrok hezky naživo. Takže víš co máš udělat, že? Metelesku blesku mazat, než ti to hupsne na tu okostici ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
17.7.13 23:10
@Anonymní píše:
Holky mám fobii ze zubaře…nedokopala jsem se přes šílené bolesti zubů k doktovi 3 týdny brala brufeny jsem pitomec vim no…bolest přešla sama, ale když si nahmatám nahoře dásen ne ale kde je kořen zuu ale uplně až pod nosem to při doteku velmi bolí a je tam malá boulička…může to být zánět někde hluboko nad zubem? Znamená to že i zub přijdu už? Tak už se docela bojim zda jsem si něco nezanedbala a ted to bude jen horší, prosím nemáte někdo kontakt na dobrého zubaře z Prahy? Moje dr. mě už neošetří protože jsem nechodila na pravideln pulroční povinné kontroly :,(

to je jasný máš váček pod zubem..jsou určitě případy, kdy se to spraví samo, ale je jich málo a bez zubaře se to asi neobejde, kdybys tam šla hned tak už si nemusela o ničem vědět…každopádně..dneska už jsou ty doktoři na takové urovní že ani pomalu nevíš že ti něco vrtaj…
a můžeš si být naprosto jistá, že nic vážného to zatím nebude protože to by ti nezabralo ani 10brufenu najdnou a byla bys šťastná jak blecha že někde je zubař co tě může vzít… :,( zažila jsem to několikrát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
18.7.13 00:49

Ja se taky bojim a taky odkladam, ale zubare mam perfektniho, u nej nic neboli (coz mi pripomina, ze bych fakt mela uz zajit).

tohle vypada na vacek, necekala bych a sla…ja mam v praze dr. Soňu Procházkovou, ale moc teda nebere, ma natresk :nevim: Ale je velmi pecliva a boli ji to vic jak tebe :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
18.7.13 06:34

No může to být víc problémů, může to být hluboký kaz do dřeně, může to být pulpoperiodontální komlex- k čemuž bych se přikláněla, jelikož píšeš že jsi měla bouličku u dásně a to že tě to přestalo bolet předpokládám, že znamená že ti boulička praskla a udělala se ti píštěl a hnis začal vytékat- tím bolest přejde ale problém je u zubu pořád.. píšeš že tě to bolí jakoby u nosu, tím předpokládám, že jde o horní řezák či špičák? a to se ti fakt divím že to takhle necháš dojít a nevadí ti že přijdeš o přední zub?? koukej hodně rychle jít k zubaři!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
18.7.13 06:36

Určitě by jsem šla k doktorovi, samo se to nevyléčí. já se zubařů bojím strašně moc. týden před preventivkou mám
Průjem, ale i přesto chodím pravidelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.13 07:22

Ahojky, já chodím k zubaři pravidlně každého půl roku. Opravdu se bojím hodně, ale zase se taky hodně bojím, že bych měla být bez zubů, takže raděj fakt jdu.
Určitě to nenechávej jenom tak, řeš to! Zuby potom stojí hodně peněz, aby to člověk nechal jen tak.

Já mám jiný problém, 27. červa jsem byla na preventivce. Vše ok, rentgen ok. Druhý den jsem chytla rýmu, která trvala 3 týdny a začali mě u toho bolet občas zuby na levé straně, říkám si, to bude k zubům, tak jsem si sem tam vzala ibáč. A přešlo to.
Ale teď už 10 dní bolí jako čert levá strana nahoře i dole.
Nevěděla jsem, co dělat, tak jsem šla k mému obvoďákovi, a prý to budou ucpané dutiny, ale nějak se mi to nezdá :-O rýmu už nemám.
Dostala jsem atb. ale stejně to je třetí den a bolest neustupuje ani náhodou. Dnes v noci mě vzbudila šílená intenzivní bolest.
Váček u zubu nikde nemám, bolí mě dásně.
Ale co mám dělat teda nevím, když jsem tam byla a zuby mám v pořádku 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.13 09:05

Mazej k zubaři, teta taky nešla a ted nemá půlku spodní čelisti :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.13 09:11

Okamžitě bych šla k zubaři!!! :! :! :!

Já se takto dopovala práškama proti bolesti skoro 5 týdnů, bolest byla hrozná, když už nic nezabíralo tak jsem se dokopala k zubaři a už bylo pozdě, takto jsem to dělala asi 4 roky, pokaždé když mě bolel zub. Přišla jsem o všechny zadní zuby, na předních mám ve 26 letech korunky a ještě mě čekají další 2 a díky brufenum a ibalginum jsem si přivodila žaludeční vředy :! :!

Jednou jsem našla na internetu, že je výborné dát si do uší mp3, přijdeš na jiné myšlenky a opravdu mi to hodně pomohlo i při trhání 2 zubů na jednou

Od té doby chodím k zubaři pravidelně a už se opravdu nebojím!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
18.7.13 09:58

Si blazen, mazej k zubarovi… podiv se na netu na fotky jak muzes dopadnout!!! Ja se taky bala k zubarovi, nechodila sem tam nekolik let pak me desne bolel zub, nadopovala sem se praskama a odvezla me nakonec sanitka… Ted chodim k zubarce kazde cca 3 mesice a spis se tam tesim, diky ni nemam zadne bolesti, mam spravene vsechny zuby, jen ten co me bolel uz nesel zachranit a je venku… Mela sem tam hroznej zanet a jak mi ho vytrhla tak pry samy hnis… Fakt bacha, a bez na pohotovost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama