Dceři neroste druhý zub

69308
14.7.13 20:21

dceři neroste druhý zub

Dceři neroste druhý zub, vůbec. Je možné, aby ho neměla založený? Ten mléčný vypadl už před třemi měsíci, po té jí vypadly další tři, tam už se všude klubou stálé zuby, ale tenhle jeden prostě ne, jedná se o dvojke dole, už se jí i rozjely jedničky dole od sebe. Docela mě to trápí. Přemýšlím, jestli zavolat zubařovi a nechat jí udělat třeba rentgen.
Co když jí ta dvojka vůbec nenaroste? Ach jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Jemys
14.7.13 20:22

Ahoj, no já bych asi k zubaři cinkla, za to nic nedáš

• Nahlásit
  • Citovat
26394
14.7.13 20:24

Může se klidně stát, že nenaroste. Vím o několika případech, kdy vůbec nenarostly dvojky nahoře. V prvním případě nenarostly ani mléčné a v druhém mléčné nevypadly a zůstaly do dospělosti, v dalším to byla trojka a trhali mu jí v 55 letech :lol: taky nevypadla…
Jinak synovcovi vypadly jedničky dole a skoro rok trvalo, než začaly růst druhé. Kolem rostly další zuby…
Zubaři bych určitě zavolala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5086
14.7.13 20:26
@terinka4444 píše:
Dceři neroste druhý zub, vůbec. Je možné, aby ho neměla založený? Ten mléčný vypadl už před třemi měsíci, po té jí vypadly další tři, tam už se všude klubou stálé zuby, ale tenhle jeden prostě ne, jedná se o dvojke dole, už se jí i rozjely jedničky dole od sebe. Docela mě to trápí. Přemýšlím, jestli zavolat zubařovi a nechat jí udělat třeba rentgen.
Co když jí ta dvojka vůbec nenaroste? Ach jo

možné to je, chce to zajít k zubaři a udělat rentgen - já sama nemám stálé horní dvojky a dolní pětku, místo 5ky ta mám stále mléčnou (je mi 33 :D ) a místo dvojek mi narostly stále špičáky a vedle nich mám mléčné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.7.13 20:28
Samy od sebe mu vypadly? On jí vypadl sám, hodně se kýval, měl úplně spotřebovaný kořen. Ale ten stálý zub prostě neroste, a právě jsem taky našla na netu nějakou diskuzi, že dítěti prostě nenarostl druhý zub. To bych si fakt nepřála, implantát se řeší nejdřív v 18-ti letech, do té doby aby chodila s dírou, což ani není možné :think: vždyť se jí rozjedou zuby :think: Zítra brnknu zubařovi.
@Billi píše:
Může se klidně stát, že nenaroste. Vím o několika případech, kdy vůbec nenarostly dvojky nahoře. V prvním případě nenarostly ani mléčné a v druhém mléčné nevypadly a zůstaly do dospělosti, v dalším to byla trojka a trhali mu jí v 55 letech :lol: taky nevypadla…
Jinak synovcovi vypadly jedničky dole a skoro rok trvalo, než začaly růst druhé. Kolem rostly další zuby…
Zubaři bych určitě zavolala.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285

@terinka4444 Moje ségra (skoro 30 let :-) ) takhle nemá levou pětku dole. Druhá prostě nebyla založená, mléčnou měla do 25. Teď se řeší, jestli tam dají umělý, protože se to začíná sesouvat (nebo jak to napsat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna

Stat se to muze… Moje mamka nema obe horni trojky…

Ja zase mela tri jednicky :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: preklep

Příspěvek upraven 14.07.13 v 20:29

• Nahlásit
  • Citovat
31603
14.7.13 20:29

Ano, může se to stát, ve svém okolí mám dva případy, jeden z nich můj táta, který ale měl jako malý rtg čelisti a při tom se zjistilo, že tam má dvojku naležato. Měl tu mléčnou dvojku až asi do 55let :lol:
Určitě bych šla k zubaři, ať udělá snímek a může se to řešit, sama vidíš, že je potřeba řešit ty jedničky :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.7.13 20:30
No jo, ale to to ti pak samy nevypadly mléčné, ne? Kořen se spotřebovává tím, že se tam tlačí druhý zub, jí se normálně vyklal, až vypadl, má tam díru jak hrom.Jsem z toho jelen.
@mabis píše:
možné to je, chce to zajít k zubaři a udělat rentgen - já sama nemám stálé horní dvojky a dolní pětku, místo 5ky ta mám stále mléčnou (je mi 33 :D ) a místo dvojek mi narostly stále špičáky a vedle nich mám mléčné…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2282
14.7.13 20:31

Stat se to muze, sestre chybi spodni dvojka, pri rentgenu zubar zjistil ze ji nema ani zalozenou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.7.13 20:32

No, nepotěšily jste mě a neuklidnily :cert: :mrgreen: manžel tvrdil, že je to nesmysl, aby někomu nenarostl druhý zub, tak mu to dám přešíst, trochu mě uklidňuje, že fakt ten mlíčný bez kořene sám vypadl, že se tan ten stálý přecoí jen tlačí :zed: ale chce se mi panikařit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26394
14.7.13 20:32

@terinka4444 jo, vypadaly samy. Mně se totéž stalo s dvojkama nahoře, viděla jsem na fotkách, že jsem měla díry skoro půl roku, než začaly růst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4373
14.7.13 20:36

@terinka4444 mně osobně nenarostly dvojky nahoře, ačkoliv jsem je jako mléčné měla. Takže možné to je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7369
14.7.13 20:38

@terinka4444 - klukovi nahore vypadly oba spicaky a vyrostly snad az za pul roku. Ptala uz jsem se taky dr a uklidnival me, ani nas nepozval na rentgen. Narostly. Ale moji mamce taky zub chybi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
14.7.13 20:41

Obávám se, že doktor ted´ nic řešit nebude. Je brzo. Otci mé dcery nenarostly 3 ky stálé. Neměl je založené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama