Trhání nervu a bolest poté

1210
12.7.13 07:31

trhání nervu a bolest poté

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kdo má zkušenost s trháním nervu a bolesti, když se pokusili zub zadělat..
Minulý týden mi vytrhli nerv z dvojky nahoře, prý už byl mrtvý. Při zadělávání mě hned v zubu začínalo opět cukat.. tudíž dr. nechal zub otevřený a po týdnu jsem šla znova k zubaři.. zub vyčistil a zkusil na nečisto zadělat něčím co si v případě bolesti můžu sama vydbloubnout.. včera to bylo 4 den a bolest se stupnovala, navíc mě už bolela i trojka vedle na dotek.. a opět to hnusné cukaní až nevím kam..
PO vydloubnutí se ulevilo akorát ted když jím a zapojím na kousnutí tu dvojku a zatlačím jakoby o tu vyvrtanou díru, tak to pěkně bolí a to jsem si myslela že mě bolet už nemůže když je mrtvý.
Máte někdo prosím podobnou zkušenost? a je normální, že zub takhle bolí po uzavření, přestane to někdy bolet? Ve středu jdu opět k zubaři, tak nevím co s tím bude dělat.. určitě čistit a asi teda zas zkusí zavřít nebo já fakt nevím…ale jestli to pujde takhel furt dokola tak nevím..
díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26100
12.7.13 07:36

Nevim no… Podle mě by se ten zub otevřenej nechat neměl… :think: Vím, že když mi posledně tahali nerv ze zubu, bolelo to pak asi 5 dní… Doktor mě na to upozornil s tím, že to je normální, ale kdyžtak mám volat… Po těch 5 dnech to přestalo… Ale těch 5 dní jsem se pořádně nenajedla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
12.7.13 07:40

Já měla to samy, ale tu provizorni vložku sem si tam nechala taky mě to pár dní bolelo i pak po plombe a za pár dní to přešlo. Zubařka mě ale na to upozornila, že to chvili ucitim :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
renč
12.7.13 07:46

Já jsem to takhle měla taky, trvalo mi to tenkrát celý prázdniny, než se zub umoudřil a přestal protestovat

• Citovat
  • Upravit
1210
12.7.13 07:51

@renč díky už jsem se fakt lekla, dle toho co píšou @misk-a a @kate02 že jsem nějákej srab a nevydržím bolest, ale zrovna teda vím o sobě, že vydržím hodně, takže tahle bolest už se vážně rovnala tomu, než jsem šla k zubaři a ten nerv mi trhali.

No ale jestli se bude teda moudřit celé prázdniny, tak mě z toho taky hvízdne.. už jen proto, že nemám hlídání pro děti a nevím jak to pokaždé dělat chjo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
12.7.13 07:58

Mně tahal nerv ze stoličky, týdny před tím jsem pravidelně docházela a cpal do zubu něco, co ho mělo „zabít“, samotné tahání jsem vůbec necítila a žádné problémy jsem pak neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
12.7.13 08:21

@micelinka
já to měla přesně jak píšeš, prvně mi nějakýma vložkama umrtvovali nervy až pak tahali a bez problémů.
A nemohli ti ty nervy vytáhnout blbě? jako že by tam někde ještě zůstal…Můj zubař si myslel, že mám nervy jen dva a po prozkoumání zjistil, že jsem bokem měla ještě jeden kanálek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
12.7.13 08:26

@Alka tak to netuším, ale rentgenovala to a dvojka podle mě má jen jeden nerv, no každopádně uvidím v tu středu co se bude dít dál..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
12.7.13 08:29

Jo aha, promin, já přehlédla, že to byla dvojka ;), mě tahali ze sedmičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3142
12.7.13 09:02

Pod tim zubem máš hnisavé ložisko, proto se ti to po otevření uvolnění a jakoby to proudí ven, ale taky ti proudí bakterie zpátky, měl by ti to pořádně vydesinfikovat, do kanálku dát antibiotickou pastu a za měsíc definitivně ošetřit, eventuelně ti dát ATb celkově, ovšem ten zub by měl zůstat zavřenej, pokud se do toho furt šťourá je to spíše na škodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.13 15:32

Ahoj vsem.chci se zeptat na vase zkusenosti.
Na zacatku cervence jsem byla u zubarky stim, ze me boli petka dole.zub uz byl plombovany, ale byl pod nim hluboky kaz a byl v nem zanet.zub rozvrtala a dala do nej nejakou lecivou vlozku.mela jsem prijit na vytazeni nervu ted v pondeli.nerv vytahla, vycistila kanalky a zadelala vlozkou. v listopadu mam prijit na vyplneni kanalku.zub me ale porad od pondelka poboliva.uz neni tolik citlivy, ale sem tam me v kosti pichne.neni to nejaka silena bolest.to ne. a nezhorsuje se.ale je mi divny ze to porad jeste trochu boli. zubarka mi rikala, ze by bolet nemel.ted me jeste ke vsemu zacal zlobit dalsi zub a celkove mi prijde ze me bolej snad vsechny stolicky:'(nemuze to mit nejakou souvislost? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
3.10.13 15:31

trhání nervu ze stoličky

:mavam: Ráda bych se zeptala, zda někomu z vás zubař(ka) vytrhl(a) nerv ze zubu pod injekcí, nebo napřed dávali umrtvovací výplň a pak trhali nerv? Četla jsem v diskusi s primářem stomatologie (již nevím odkud),že vůbec nedává žádné výplně, že pokud je to nutné, pod umrtvením injekcí nerv vytáhne, aby měl paciemt klid. Zdlouhavé ošetření zubu je prý jen zatěžování pacienta a tahání peněz. A žádný zákrok ohledně péče o zuby NESMÍ pacienta bolet.Tak je škoda, že nejsou tak opatrní všichni zubaři.
Již 2× jsem byla doplnit umrtvovací výplň, ale žádnou úlevu necítím, jsem stále na práškách proti bolesti a musím vydržet ještě týden :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
4.10.13 07:48

@veryen ahoj, já tuto diskuzi založila právě s tím, že mě při první návštěvě hned pod injekci nerv vytrhli, ale bylo mi řečeno, že je už mrtvý, takže ven musí, jinak by tam byl zánět.. přišel na to dle toho, že mi na zub něco kápnul a mělo by mě to prý studět..ale já nic necítila..tudíš řekl, že je mrtvý a musí ven.. od doby kdy jsem tuto diskuzi založila.. jsem včera byla naposledy u zubaře :dance: s tím že mi zub kompletně zadělal.. při pokusech ho zadělat mě vždy rozbolel, byla tam infekce..tak jsem chodila tak dlouho na čistění a zadělávání než se zub umoudřil.. takže huráááá :mavam:
Přeju hodně štěstí se zubem a málo bolesti.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
4.10.13 10:05

@hanysm :mavam: Děkuju…no mě to začalo tím, že jsem měla stoličku citlivou na teplejší jídlo, studený mi nedělalo problém, i zubařka zkoušela přikládat studený i horký a na horký…hrůůůza. Tak mi sdělila, že budeme zub léčit, začala vrtat a jelikož nejsem kňoura, bolelo to jako :poblion:,ale já jen mačkala kapesník, kroutila nohama a slzela, pak si toho všimla a zeptala se, zda to bolí a já, že až hrůza, tak se podivila, že by to měl být mrtvý zub, bolet by vrtání nemělo, tak místo umrtvovací výplně mi dala léčivou a za měsíc se měla vyměnit za normální plombu…jenže…zub začal bolet ještě víc, měsíc jsem to vydržela, no a teď se děje toto, co jsem psala výše :( Jenže bolesti jsou děsný, k tomu mám jazyk úplně rozedřený(asi reakce na složení výplně-natírám genciálkou),noci jsou příšerný, takže bych radši vytržení nervu pod injekcí…
Upřímně závidím, že to máte za sebou a hlavně, ať už se to nikdy neopakuje…
P. S.Máte nádherný miminko :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
5.12.13 14:17

@hanysm :mavam: Tak nevím, jak to bude pokračovat, ale od 30.8.jsem lítala s tím zubem, po trhání a čištění kanálků, mi zubařka koooonečně zub uzavřela 22.11.,ovšem přesně po 14ti dnech mě stolička opět bolí na teplé, až jsem se lekla, aby to nedospělo do fáze hrůzy, co mám za sebou. Navíc před Vánocema :cert: Zítra jdu opět do zubařského křesla, původně s jiným zubem, ale rozhodně budu chtít řešit mojí šestku :evil: ACH JOOO!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama