Šilhání

Miren82
11.3.10 14:11

Šilhání

Ahojky maminky,
chtěla bych se zeptat,od kdy se řeší očička u dětí?Přijde nám,že malému sem tam levé očenko ujede,sice jen na sekundu ale přece.Má k tomu dispozice,já i manžel jsme jako malý byli na operaci s okem k vůli šilhání,jen nevím kdy už se to řeší.
Malému je 14 měsíců.Mám dojem že mi doktorka řekla že do roku se očička ještě sami spravují,stahují,protože dříve mu také ujížděly ale obě,pak byl klid a teď sem tam.
Tak poraďte,díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14079
11.3.10 14:56

My jsme tohle taky řešili a zhruba v 1,5r dostal starší syn brýle. Ale on má kromě šilhání ještě jinou vadu. V roce bych to už zkusila řešit s očařem, to miminkovské šilhání už to nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
11.3.10 15:40

Me bylo receno od roka.Ja zase neco podobneho resila kvuli ocni vade taky.A bylo mi receno ze od roka.Ale pokud ti dite nevydrzi v klidu tak staci az ve trech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
11.3.10 15:47
kattkka píše:
Me bylo receno od roka.Ja zase neco podobneho resila kvuli ocni vade taky.A bylo mi receno ze od roka.Ale pokud ti dite nevydrzi v klidu tak staci az ve trech.

S tím odsunutím do tří let tak úplně nesouhlasím, obzvlášť pokud šilhá jen jedno oko. U nás to taky vypadalo na miminkovské šilhání a až při důkladném přeměření se zjistila vada čočky, která nepřímo to šilhání způsobila. V tom 1,5r syn bez potíží zvládl vyšetření a díky tomu jsme začali včas s brýlemi a ušetřili si možnou budoucí operaci.
Radši tam zajít zbytečně, než si pak drbat hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
11.3.10 16:27

Souhlasím s tím, že čím dřív, tím líp. My to teď taky řešíme a malé je 18m. Zdá se mi, že občas taky trochu zašilhá, tak až teď půjdeme na prohlídku, domluvím se z doktorkou, už o tom ví, jen mi asi napíše doporučení. A navíc se nám nedobarvilo jedno očičko, tak by se to mělo prý taky zkontrolovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
11.3.10 16:39

Tak my byli taky asi v roce a půl,sice se nsšemu doktorovi nechtělo nám napsat doporučení,ale tak dlouho jsem otravovala a nosila fotky,až povolil.U nás naštěstí se jená jen o klam,má široký kořen nosu a tím to je způsobeno.I když na jednom očičku má malý odchyl a pravděpodobně 1/4dioptrie,zatím nám to nechali být,ale budou ho sledovat,vždy je lepší jít zbytečně než pak litovat jak už tu ěkdo psal,zvlášť když jsou k tomu dispozice :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
11.3.10 16:46

Ahojky, tak ja netusim jak dneska, ale v pametni knizecce co mi mamka vedla, tak tam mam zaznam, ze jsem brejlicky mela jiz od 3/4 roku veku… :nevim: musim ale rict, ze po nekolika operacich co jsem jako dite prodelala na mne nikdo nepozna, ze jsem vubec nekdy silhala… :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
11.3.10 17:00

Paní doktorka nám řekla, že nárok na šilhání mají děti do půl roku, pak už by se to mělo prohlédnout, jestli to nebude nějaká oční vada…
Mareček šilhal cca 2 měs, teď už je to ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Miren82
11.3.10 17:59

Dobře děkuji za odpovědi.
My to tehdy doktorce řekly,říkala že ho tedy budem hlídat.Jak půjdem na injekci tak jí o tom povím,tak uvidíme.No snad to nakonec nic nebude,ale nevěřím tomu,říkám dispozice k tomu má od nás obou :-(

• Nahlásit
  • Citovat
23.2.14 21:45

@andreejs
Dobrý den.
Mohu se zeptat, jak jste dopadli s očíčkem?
Také to teď budu asi muset řešit. Malá nikdy nešilhala. Až ted v 18ti měsících mám pocit, že jí občas ujíždí pravé očíčko… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.17 15:28

To je jedno

Dobrý den

Již od malička mě trápí šilhání levého oka, už mě to celkem i psychicky trápí a to velmi. Byl jsem jako mladistvý dvakrát nebo třikrát na operaci na poslední operaci mi to pomohlo ale nastal problém že po pár létech se mi to vrátilo zpátky. Hlavně když mě na to upozorní lidi že šilhám udělá se mi s toho zle a ani skoro nic na to neřeknu. Také když jdu ven nebo jsem v práci tak se koukám na zem a nebo někde jinde aby se nemusel koukat někomu do oči. Vím že jsou lidi co mají horší věci než já ale prostě jsem s toho mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama