Plané neštovice

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bodo74
Kecalka 175 příspěvků 10.03.10 21:10
Plané neštovice

Ahoj, právě se nám vysypaly neštovice. Švagrová mi doporučila mazat Tanno Hermal Lotio. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli jste dětem dávali na noc něco proti svědění - Dithiaden nebo tak něco. Díky moc.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.03.10 21:23

Pokud si nestěžoval na svědění, tak jsem nic nedávala. Jinak Fenistil. Tanno Hermal Lotio jsme taky používali, je super.
U mladšího jsem na svědění postupně vyzkoušela vše - Fenistil, Zyrtec, Zodac, Dithiaden a nepomohlo nic. Jenom koupele v hypermanganu.

Martina

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 10.03.10 22:05

Ahoj,
kluci měli neštovice - starší 5 let a mladšímu bylo 8měsíců. Starší dostal Dithiaden, mladší Fenistil kapky. Mazali jsme Tanno Hermal Lotio. Po třech dnech následovala koupel v hypermanganu, páč děťátka silně zasmrádla :mrgreen: . Po tom se jim viditelně ulevilo. Opět jsme namazali Tanno.
Menší to měl úplně všude- i několik v očích- na víčkách (vnitřní strana)- nemazala jsem ničím. Pod plenou a kolem stále slintající pusinky jsem namazala „fialkou“, kvůli vysušení.

No a efekt- mělo všude stejný. Ať jsem mazala čímkoli či vůbec, hojilo se to stejně rychle :think: . Na hojící jizvy jsem koupila Hemma gel. Menší měl několik velkých ošklivých slitých boláků v obličeji, i tak mu po těch obřích jizvičky zůstaly.

bodo74
Kecalka 175 příspěvků 10.03.10 22:28

Díky moc za rady. S Tomášem se dá domluvit, takže bude určitě relativně v pohodě. Spíš se bojím, až to propukne u Lukáška. S ním to bude určitě horší. :lol:

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 11.03.10 06:20

Ahoj,

nase holky mely nestovice presne pred rokem. Starsi celkem v pohode. Jen jsme mazali Tano Hermal. Mladsi mela jeste na noc pleny, takze docela problem, ale po fialce se to zacalo hojit i tam. Tano je fajn, ze brani svedeni a u nas opravdu stacil na vse. Jinak nam doktorka doporucila ten Fenistil. Dithiaden se mi zda zbytecne silny a pouzila bych ho jen v nouzi nejvyssi.

Terik

Aduška1989  23.11.12 12:49

Ahojky, všem co nezabírá na svědění nic ani ten „zázračnej tekutej pudr s mentolem“ tak mě pomohl mast která je na neštovice přimo rychle schne a vsákne tekutinu do sebe, jmenuje se to Thano Hermal lotio a ne všude ví co to je a někde to nemají ani v lékárnách i muj doktor nevěděl co to je. jsou dražší stojí dvě stovky ale zabírají okamžitě,. Mě se udělaly ve vlasech druhej den už po celém těle. po tekutém pudr bordel všude v postely a svědilo to jako čert až sem z toho nespala celou noc. Nejlepší je prostě se aspon 8 dní nekoupat, ani nesprchovat a to opravdu, tím se vám akorád roznesou dál protože prvních 5 dnů neštovice vylézají. Na teploty paralen na spaní a svědění Dithiaden (pouze na předpis) a le tam aspon 3 tableky denně a zapít je sklenkou :D a pořád mazat dokola, tano hermal vypoadá jak voda po holení je mléčná a tekutá celkem i lepi :D takže musíte počkat až zascne aspon půl hodky a pak jen hupsnout do bavlněnýho volnýho trika. druhý den mě přestaly svědět uplně a pár jich i samo zmizlo takže doporučuju a fakt nekoupat!!!

alifie
Extra třída :D 11308 příspěvků 23.11.12 12:59

Kluci měli neštovice ve věku 4 a 2 roky, mazali jsme tekutým pudrem a na svědění si nestěžovali ani jeden. (Jeden měl cca 150 neštoviček, druhý přes 200.)

mamina44
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 23.10.13 19:28

Ahoj maminky, chci se optat, mazaly jste něčím neštovice ve vlasech? Dcera má hrozně husté vlasy a i husté neštovice.

martina.se
Hvězda diskuse 54518 příspěvků 23.10.13 19:29

@mamina44 néé, kluk má strašně husté vlasy, za ten boj mi to nestálo :zed:

mamina44
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 23.10.13 19:43

Děkuji jen na těle sem mazala hodinu a čtvrt,

martina.se
Hvězda diskuse 54518 příspěvků 23.10.13 19:53

@mamina44 což o to, kluk jich měl po těle celkem málo, ale právě nejvíc ve vlasech a to bych nad tím strávila mládí. Fakt jsem ve vlasech nemazala, ono by se to přes ty husté vlasy asi ani nedostalo :think:

mitulik
Kecalka 437 příspěvků 23.10.13 19:53

Pokud si je nijak neškrábe, tak bych nemazala. Jinak moji snášeli neštovice dobře, tak jsem nemazala ani na těle, a nic se nestalo.

Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 23.10.13 20:47

Každý radí něco jiného, jeden genciánu, jiný betadinku, jeden nic, jeden imazol, jeden tekutý pudr a jeden tano hermal.. podle mě je všecko stejně na prt :))) prostě se to musí přežít :mrgreen: :mrgreen:

alifie
Extra třída :D 11308 příspěvků 24.10.13 10:44
@mamina44 píše:
Děkuji jen na těle sem mazala hodinu a čtvrt,

Tak to už chce asi štětku a rovnou natřít celé tělo štětkou. :hug:

Anonymní  03.03.14 20:22
nestovice

Holky u meho 4leteho syna se dnes objevila vyrazka nejspis nestovice meli je ted ve skolce. Byli jste s detmi u lekare hned? Nebo mam pockat jestli se vyrazka neobjevi vic zatim ma na sobe asi 10pupinku

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Uklizeno, vyděláno: Jak si z domácího úklidu udělat kšeft

Už dávno nejsme jako naše babičky. Nemusíme schovávat oblečení, hračky nebo... číst dále >

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osm přirozených způsobů, jak snížit krevní tlak

Vysoký krevní tlak nebolí, ani není doprovázen jasnými příznaky. Obvykle se... číst dále >

Baculky mají novou královnu. Miss Prima křivky je Libuše Dvořáková

Téměř čtyři hodiny trvala v úterý volba nové Miss Prima křivky v Branickém... číst dále >

Reklama