Šilhání u 17m dítka

81
12.11.05 09:04

Šilhání u 17m dítka

Ahoj maminy,
ráda bych se poptala po Vašich zkušenostech se šilháním u dětí. Naše dcerka (17m) začala šilhat asi před týdnem a šilhá čím dál častěji. Ze začátku to bylo jen při únavě. Očičko (nebo obě) jdou dovnitř.
Byly jsme u očařky, ale protože u ní Lucka (jak jinak,že? :) nezašilhala ani trošičku, mi nejdřív řekla, že jsem si asi jen „náhodou“ něčeho všimla. Pak jí přece jen koukla na oční pozadí a řekla nám, abysme přišly na kontrolu ve dvou letech, že tam zatím „nic moc“ není. Tak nevím. Chci zajít ještě za jedním doktorem, abych něco nezameškala.
Nevíte, jsou nějaká cvičení na posílení očiček nebo tak něco?
Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
12.11.05 20:35

Ahoj,

neporadím, ale aspoň vidím, že nejsem sama, komu se začalo zdát, že dítko začíná šilhat.
Jelikož já mám oční vadu od narození, byla spojena se silným šilháním, které je nyní patrné jen při velké únavě, tak malou od narození docela pozoruji, jestli nešilhá.
Přijde mi asi tak týden, že občas zašilhá. Už jsem to říkala i manželovi, on že si prý ještě ničeho nevšiml. Proto jsem to ani nevolala doktorce a budu ji dál pozorovat. Na odpovědi ostatních maminek, které s tím mají zkušenost, jsem též zvědavá.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
13.11.05 10:29

Ahojte holčiny,
vlastní zkušenost nemám, ale mám kamarádku, která měla od malinka to samé - když byla přetažená, unavená nebo ve stresu, tak ji jedno oko ujíždělo a trochu šilhlala. Nikdy jí na žádnou vadu nepřišli, teď nosí slabé brýle na dálku (25 let), ale to já taky a nikdy jsem nešilhala.
Zdravé děti přeje Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
18.11.05 22:51

Ahoj Efino,
tak co Eliška? Šilhá nebo se Ti to jen zdálo? Doufám, že to druhé:)
Já dopadla takto:
Protože jsem si říkala, že když nic jiného, můžeme doma očička aspoň cvičit, zavolala jsem si do brněnské Dětské nemocnice do speciální cvičebny a tam se zkusila (telefonicky) domluvit s velice protivnou sestrou. Jakmile slyšela, že má Lucka 17m, nechtěla se se mnou bavit, že „takhle malý děti u nich necvičí“. Horko těžko jsem od ní zjistila, že s prckama cvičí až tak od těch dvou let (přesněji od chvíle, kdy spolupracují). Na cviky „na doma“ jsem už neměla sílu se ptát. Takže čteme knížky, malujeme apod. Zdá se mi, že se to šilhání malinko spravilo, ale možná jsem si na to jen zvykla.
Ale s mojí mamkou jsme přišly na zvláštní věc. Bavila se totiž s bývalou sestřičkou z očního a během hovoru došly k tomu, že hodně dětí mívá oční vady poté, co jsou v porodnici „na sluníčku/focení“ kvůli žloutence. A je pravda, že Lucinka byla osvětlovaná přes dvě noci. Taky mám desetiletou sestru, která nosí brýle a měla novorozeneckou žloutenku. U ní si tehdy mamka dokonce všimla, že takové ty brýlky, které mimísci mají, aby je před tím intenzivním světlem chránily, má špatně připevněné. A koukalo jí z nich právě to oko, na které špatně vidí.
Nevím, co je na této teorii pravda, ale myslím, že něco na tom asi bude:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
19.11.05 19:40

Ahoj,

tak mi tak stále připadá, že jí to levé očíčko občas trošku ujíždí, ale neřeším to.. Kdyby to trvalo či se zhoršovalo, tak to řeknu doktorce. Resp. až nás pozvou na kontrolu, tak se o tom zmíním.

Držím palce, ať jste brzy ok.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama