Šilhání u 8měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Raduczka  01.11.13 12:07
Šilhání u 8 měsíčního miminka

Čaú holky, mému miminku je 8 měsíců a mě se zdá že šilhá :-/, je to normalni ze trochu pošilhává v 8 měsícíćh? tady kdyztak foto jestli se vam take zda ze silha – rekla bych ze na leve očičko :?

Reklama

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 01.11.13 12:09

Trošičku možná jo. Nech ho vyšetřit na očním, v pořádku to v tomto věku už není, do půl roku je to OK, pak už ne.

zanuletka
Závislačka 2948 příspěvků 01.11.13 12:11

Nás s tímhle poslala dětská k doktorce, když malé byl rok. Nosíme kvůli tomu brýle. Řekni to dětské doktorce a ona ti dá doporučení na oční.

Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 01.11.13 12:24

Řeší se to až v roce. Nás poslala doktorka se šilháním taky někdy v 8m, ale na očním to začali řešit až byl malému rok. Doteď nosí brýle, ale očka se mu lepší a na jaře by už měl být bez nich ;)

MisaBD
Stálice 100 příspěvků 01.11.13 12:47

Ahoj, my jsme byli na kontrole na očním asi v 11 měsících. Poslal nás pediatr, měl podezření, že syn šilhá. Poslal nás do ortoptiky sem: ortoptika.com
Paní doktorka udělala vyšetření přístrojem plusoptix a vyšlo jí z toho, že syn nešilhá, ale má vrozený epikantus, což je trošku spadlý kožní záhyb oka a opticky to vypadá, že dítě šilhá, ale při tom vlastně vůbec nešilhá. Za půl roku máme jít na kontrolu znovu, ale v dospělosti by to prý nemělo být tak viditelné. Mimo to, z přístroje i zjistila, jak syn vidí, zda nemá nějaké doptrie…

Raduczka  01.11.13 12:57

Ok zminim se o tom u doktorky :-)… a co myslite vy holky podle fotek silha nebo ne?

kve-tinka
Závislačka 4101 příspěvků 13 inzerátů 01.11.13 13:04

Možná trošku, ale může to taky dělat to, že má očka blíže u sebe pak to dělá takový klam :nevim: ale zeptej se doktorky. :mavam: @Raduczka

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 01.11.13 13:05

@Raduczka Uprimne, kdyby jsi to nenapsala, tak mne to nejak nenapadne, netrkne,:) my byli taky na ocnim s malym nekde po roce, pac se mi zdalo, ze mu ujizdi oko, ocni ho zkontrolovala a rekla, ze to nic neni, ze se to casem spravi, on byl teda nedonosenej…no a ted mu jsou dva a je to dobry, se to srovnalo samo, ja myslim, ze taky nebude u vas zadny problem, aspon ne velky :)

Raduczka  01.11.13 13:09

No mozna to porad zkoumam tak mi to tak pripada :D

cunklik
Závislačka 4649 příspěvků 01.11.13 13:11

Ahojky, mě se zdá, že maličko šilhá. My byli na očním někdy po roce a kousek kvůli úrazu a říkala, že se jí zda, že bude vidět hůř na dálku, ale pak řekla, že stejnak bychom to řešili až po druhém roce a teď byl na vyšetření a ok. Takže se to srovnalo.
Na druhou stranu, moje neteřinka má dost silnou tupozrakost a řešilo se to už někdy po 7 - 8 měsíci a nosí brýle, dr. tenkrát říkala, že čím dřív se na to přijde tím lépe. Asi bych se určitě zmínila pediatrovi, za vyšetření nic nedáš :-) Ale jí jedno očíčko ujiždělo fakt hodně.

fia80
Závislačka 2614 příspěvků 01.11.13 13:17

Můžeš se k ocnimu objednat i sama bez doporučení. Malá byla v cca roce a čtvrt a ma široký nos a je to optický klam. Máme dojít ve 2 letech, že to zkontroluje a mala bude i lépe spolupracovat. Teď mi přijde, že se ji to zlepšilo samo, zřejmě jak se ji mění obličej.

Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 01.11.13 13:22
@Raduczka píše:
Ok zminim se o tom u doktorky :-)… a co myslite vy holky podle fotek silha nebo ne?

Myslím si, spíš podle té druhé fotky, že možná malilinko jo. ALe jen malilinko. Ale pořád je možné, že má jen široký kořen nosu a ty epikanty v koutcích. Právě proto bych zašla na oční, ať víš, na čem jsi.

mejdylko
Extra třída :D 11317 příspěvků 01.11.13 16:52

My jsme byli na 8 měsících na doporočení od pediatričky v Motole na Očních vadách. Zjistili, že je v pořádku, pochválili mě, že jsme přišli včas (prý do roka je nejlepší) a prý má malej tlustej kořen nosu a po mě zašikmělý víčka, tak mu očička malinko ujíždí, ale jinak je v pořádku. Prý se musí zesynchronizovat a mělo by být ok. Je mu rok a přijde mi, že už šilhá opravdu jen malinko. Na 3 letech půjdem na preventivní kontrolu, ale nejspíš to bude v pořádku :)

hanzbl00
Závislačka 3336 příspěvků 01.11.13 21:20

Jak tu někdo psal v roce se to neřeší, řeší se to co nejdřív. Tvůj malej možná trošičku šilhá, zajdi s nim na oční, myslim si že by vám pomohly okluzory nebo brejličky..Syn šilhal od narození dost, v 10 měsících byl na operaci, která mu nepomohla tak od tý doby zalepujem střídavě obě oči, malý zlepšení tam je ale stejně trochu šilhá, takže další operace nás asi nemyne..budou mu 2 roky.Ale u vás to na operaci nebude neboj :mrgreen:

Tapeta
Echt Kelišová 8395 příspěvků 21.11.13 14:33

Byla jsem dneska s osmiměsíčním na vyšetření očí přístrojem „MEDVÍDEK“ v místním Tyflokabinetu. Mírně šilhá (řekla bych tak jako Váš syn), tak mám výsledek ukázat dětské. Do 15 MĚSÍCŮ prý mají děti oční svaly povolenější a může se to samo srovnat. Nicméně moje sestra šilhala od narození opradu hodně, takže mám strach :/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jaká bude první dáma? Zemanová by pomáhala dětem, Drahošová seniorům

Do druhého kola prezidentské volby Češi poslali stávající hlavu státu Miloše... číst dále >

Se svou váhou budu bojovat už navždy, říká obezitoložka

Pacienti se za ní chodí radit s hubnutím a ona jim občas kromě lékařských rad... číst dále >

Reklama