Reklama

Šilhání u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barborika
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 05.02.17 17:01
Šilhání u batolete

Ahojda, můj chlapeček šilhá, má rok a půl. Nosíme brýlky, plstěnou okluzi, lepíme okluzi - zabavujeme - ale brýle okamžitě strhává, okluzi taky. V ničem nevydrží. Prosím maminky, které mají maličké dětičky s šilháním o rady, jak dítě naučit nosit brýlky, okluzi - co zabíralo u vás? díky

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 40325 příspěvků 05.02.17 17:12
@Barborika píše:
Ahojda, můj chlapeček šilhá, má rok a půl. Nosíme brýlky, plstěnou okluzi, lepíme okluzi - zabavujeme - ale brýle okamžitě strhává, okluzi taky. V ničem nevydrží. Prosím maminky, které mají maličké dětičky s šilháním o rady, jak dítě naučit nosit brýlky, okluzi - co zabíralo u vás? díky

Okluzi nemame, jen bryle. Dostala je uz v 8 mesicich a ihned strhavala celkem rok. Toleruje je az od 20 mesicu, ted ve 24 mesicich je dokonce hleda, kdyz si je sunda a nekde zapomene. Jinak do te doby jsme bryle 2× ztratili (vyhodila je z kocarku) a jednou jsem na ne slapla.

Nase ocni rikala, nabizet, jako nocnik, nenutit.

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 05.02.17 18:46

Být tebou, tak se zajímám o oční cvičení v ortoptické ambulanci, Oko se vyvíjí cca do 6-8let, do té doby ho cvičením můžete zlepšit!!!
Jinak být na nošení brýlí tvrdá, nenechat dítě sundávat, chválit a klidně i odměňovat..

Janli
Kelišová 5370 příspěvků 9 inzerátů 05.02.17 21:24

Dcerka má dva roky, půl roku brýle s okluzorem. Zatím jsem se dostala jen tak daleko, že pár hodin denně nosí brýle, okluzor ani omylem. Holka je po mamince tvrdohlavá :). Oko se do šesti let vyvíjí, takže si říkám, že má ještě čas a nehoří to. Chválit, chválit a uplácet. Jiný recept na to asi není. Hlavně to nedělat násilím, já se bojím, že by se mi blokla úplně.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 40325 příspěvků 06.02.17 08:37

@Janli presne, ja zkusila i nutit a to ma uplne opacny efekt. Nabizet nabizet a chvalit. Jinak mate vy bryle? Ja je nosim stale, tak to vidi u me (prvni rok ale je beztak nechtela nosit), ovsem kdyz si bryle nasadi manzel, tak je dcera nadsena (bohuzel on je moc nenosi, i kdyz by mel :cert: ). A poridila jsem i bryle pro panenku :-) ale nakonec je zacala ze dne na den nosit proste sama :nevim: asi pochopila, ze s nimi vidi lepe.

Okluzor nas asi taky ceka (mame silhani v rodine a je pravdepodobne, ze silhat teprve zacne, ma hodne dioptrii), to pak bude asi taky boj. Ale v jeslich jedna holcicka s okluzorem je, tak by ji mohla mit jako vzor :lol:

Janli
Kelišová 5370 příspěvků 9 inzerátů 06.02.17 14:30

@blumen U nás je ten problém, že dcerka má dioptrie jen na jednom oku, takže ona má pocit, že vidí. Brýle jí spíš obtěžují. Pokud děti nevidí na obě oči a dostanou brýle, nosí je, protože najednou začnou vidět. Navíc u nás nikdo brýle nemá. Dcerka udělala hysterickou scénu už v optice, když jsme byli brýle vybírat. Museli jsme odejít. Koupila jsem barevné sluneční brýle, vyndala jsem skla a všichni je doma povinně nosili. Sice jsme dva měsíce doma vypadali jak chovanci z psychiatrie :mrgreen:, ale bohudík to zafungovalo a dcerka brýle nosí, teda aspoň část dne. No a teď mě čeká ještě boj s okluzorem. Prostě doufám, že brzo dostane rozum a já jí to budu moct vysvětlit. Hraní na piráty se u nás ještě nechytlo :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama