Silikonové formy na pečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 04.04.10 21:34
Silikonové formy na pečení

Máte silikonovou formu na pečení? Jaké typy máte? Jste spokojení? Jak se s ní pracuje? Nějak si neumím představit,že se z toho těsto nevyleje.
Jakou značku byste doporučili?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 04.04.10 21:45

Ahoj,
já mám takové ty malé babovičky (asi šest v jednom kuse),pracuje se s tím dobře, ono to zase není tak měkké, aby se to vylilo. Dobře se to vyklápí.
Jenže jsem pak četla, že je to nezdravé, protože to při pečení něco vylučuje (snad karcinogeny, ale už si to nepamatuju), takže to nepoužívám. Někdy do toho dělám puding.
 Halka

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 04.04.10 21:46

A jak by se mohlo vylejt? :lol:
Já mám silikonovou formu na bábovku, ani nevím, co je to za značku, kupovala jsem ji kdysi na Zahradě Čech, tenkrát to byla novinka.
Super je, že se nemusí vymazávat, což by mě při tom tvaru, co mám já, asi zabilo. :lol:
Akorát když chci nalejt těsto do formy, dávám si formu na plech a ten pak strčím i s formou do trouby. Jinak by se se samotnou plnou formou asi špatně manipulovalo.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 04.04.10 22:04
cancerka píše:
Máte silikonovou formu na pečení? Jaké typy máte? Jste spokojení? Jak se s ní pracuje? Nějak si neumím představit,že se z toho těsto nevyleje.

Záleží na tvaru, když tak se to pořeší tím plechem.
Já jsem se svých zbavila, nějak k tomu mám iracionální odpor a nedůvěru, naopak jsem exot a nejradši takové ty brutálně nepraktické, kameninové.
Ale pracovalo se s tím celkem dobře. Jenom si to člověk nesmí proříznout, třeba kdybys byla zvyklá oddělovat upečený výtvor od stěn nožem, tak to se samozřejmě nesmí.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 04.04.10 22:50

Ahoj, mam formu na babovku a taky sklenenou, moc tu silikonovou nepouzivam, sice se nemusi vymazavat, ale sklenena je lepsi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.10 07:22

K těm kancerogenům: Když se koupí levná obyčejná silikonová forma, tak bych tomu i věřila.
Ale u těch kvalitních a dražších (osvědčené značky nádobí) bych se nebála :wink: . Samozřejmě taky něco stojí (kolem 500,– a výš). A nekupovat na tržnicích a od pochybných podomních prodejců!

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 05.04.10 07:46

Vím, že kdysi se tato forma silikonová-bábovka dala objednat za body ve spořce. Byla od TESCOMY, takže, žádná tržnice a ani levná záležitost a pak byl test v černých ovcích a nedopadla dobře a já ji tenkrát tolik chtěla. Mám silikonovou takovou jakoby formu na malý dortík, ale dávám do ní pečící papír, ale otázka jestli se karcinogeny dostnou i přes ten papír, když není těsto v přímém kontaktu s formou. On i teflon není vždy teflon, kolikrát se prodává teflonová bábovka , mufiny apod. ale asi cena odpovídá kvalitě. Mám formu na mufiny z IKEA je to plato se 12 dolíky na mufiny, asi po 2-3 pečení, začal jakože teflon se odlupovat, ikdyž jsem to pořádně vymazala, vysypala-teď to řeším tak, že vložím do formy papírové pečící košíčky a mám to bez vymazávání a vysypávání.

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 05.04.10 09:38

tak já mám formu silikonovou na bábovku a teď jsem kupovala na muffiny. oboje je od tescomy.
jsem s tím maximálně spokojená, těsto se z nich nádherně dostává. prostě si formu postavím an plech, naleju těsto a i s plechem do trouby.
a k těm karcinogenům, beru, že se snažíme všichni tomu maximálně vyvarovat. ale třeba muffiny dělám tak jednou do měsíce a bábovku jsem nepekla tak rok… takže si nemyslím, že by to mělo horší dopad než moje každodenní cesta do práce v pražském smogu…

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 05.04.10 12:02

Zrovna taky uvažuji o koupi formy na bábovku a našla jsem skoro až podezřele levné formy. Znáte, máte někdo?
 http://www.zasilkovyobchod.cz/…n-v-kuchyni/

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 05.04.10 13:02

mám formu na bábovku, srnčí hřbet od tescomy a naposledy jsem si pořídila od Tchibo na muffinky a spokojená jsem se všema, hlavně v tom, že nemusím vymazávat a vysypávat

Ifca1
Echt Kelišová 8919 příspěvků 05.04.10 20:28

Silikonové formy používám…třeba právě teď velikonočního beránka :lol: . Mám povětšinou tescomu, beránka už nevím, ale nejlevnější nebyl…do extra levných bych nešla..i když.. před pár lety i tescoma stahovala formy jedné barvy z trhu :nevim:
Stačí před prvním použitím vymazat, pak už se nemusí…jo a radši si je taky dávám na plech :wink: a pečení je i rychlejší, forma se nemusí prohřívat…mám je fakt oblíbené :lol:

Mongi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.10 19:49

Chětla bych se zaptata, jestli někdo nemáte zkučenosti s vyklápěním z teflonové formy. Mám jednu takovou na bábovku, když ji vymažu a vysypu nebo ji nechám jen tak, nikdy se nevyklepne. Musím ji dolovat a končí přinejmenším na dvě části..

magdicka
Extra třída :D 11574 příspěvků 07.04.10 14:29

ja mam vlacek, 9 vagonku a je to na prd, protoze jsou tam kominky a ruzne jine blbiny a pri vyklapeni se to polame. byl u toho recept ktery se nelame ale je to pekne hnusne, tak si vyber.. :lol: ale verim ze ‚normalni‘ tvary jsou v pohode, zrovna premyslim ze si kopim formu beranka ale je takovy krehky tak se taky bojim ze se polame.. co myslite??

ha ifca ma berana! takze to jde jo?? no uvidim co mi koupi mama ma to za ukol, tady to nesezenu.

mongi vyklapis to za tepla?

Mongi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.10 16:05

Magdi, zkoušela jsem za tepla, za vlažna i za studena a nic :roll:

magdicka
Extra třída :D 11574 příspěvků 07.04.10 16:15

to je divne, asi naky blby recept ne?? zkouselas tov jine forme?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >